Main menu

Як правильно витрачати гроші?: курс для мешканців Донеччини

Програма «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього», що реалізується Фондом з 2017 року, сприяє підвищенню фінансової грамотності вразливих категорій населення та забезпечує їх такими навичками, аби вони могли вільно використовувати сучасні фінансові інструменти.

Про це під час круглого столу у Краматорську розказала Олеся Бондар, директорка Українського жіночого фонду.

«Ми вважаємо цю роботу надзвичайно важливою, тому що УЖФ сам постраждав від кризи 2014 року, коли втратив всі кошти, які лежали тільки в одному банку, тільки на одному рахунку», - поділилась Олеся Бондар – «Наша програма допомагає розвинути навички, які б люди могли використовувати в повсякденному житті для прийняття вірних фінансових рішень. Вона підвищує обізнаність будь-яких аудиторій стосовно своїх прав як споживачів фінансових послуг та посилює спроможності людей брати активну участь в житті своїх громад, об’єднуватися, щоб вирішувати нагальні проблеми, з якими вони стикаються, і таким чином підвищувати свій добробут», - підкреслила О.Бондар.

Програмою «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього» у Донецькій області заплановано проведення 460 тренінгів для більше ніж 9 тисяч осіб. Тому всі охочі можуть дізнатись про план заходів за посиланням www.fb.com/FSTProject/.

«Доволі часто ми віримо, що хтось подбає про нашу пенсію, захистить наші гроші, підвищить нам зарплату. Хтось – але не ми. І, на превеликий жаль, дуже часто люди не беруть відповідальність на себе щодо прийняття фінансових рішень та усвідомлення ризиків.  Дуже важливим елементом фінансової грамотності є критичне мислення», - акцентувала під час круглого столу у Краматорську Наталія Бережна, керівниця програми фінансового сектору офісу економічного зростання USAID.

На думку керівниці напряму розбудови довіри до фінансового сектору Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Лариси Татаринової, протягом останніх 10 років фінансовий ринок став надзвичайно складним для звичайних людей. «Проте фінансовий світ розвивається, в основному, саме завдяки позикам громадянам. Тому, фінансова грамотність людей відіграє дуже важливу роль в розвитку економіки», - підкреслила експертка.

За словами Тетяни Герасимової, майстер-тренерки програми «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього», люди часто покладають безпідставні сподівання на певні фінансові послуги, бо не мислять критично. «Поміркуйте: звідки може взятися  висока ставка відсотків на депозиті, чи нульові кредити? Банк - не благодійна організація і він не може видавати безкоштовні кредити, бо йому потрібно фінансувати  власну діяльність. Відповідно він має заробляти собі прибуток. Ось саме про ці речі ми і говоримо під час тренінгів. Наша мета - не сказати людині до якого банку їй треба звертатись. Наша мета - дати імпульс аби люди почали цікавилися та розбиратися в цій темі, брали на себе відповідальність займатися своїми фінансами», - акцентувала тренерка – «Бо не буває ідеальних фінансових послуг. Не можна сказати, що кредит - це добро, чи кредит - це зло. В кожній ситуації людина має усвідомити чи посильний для неї цей кредит, чи не буде він тягарем для неї. Можливо, існує інший спосіб вирішити свою проблему, без взяття кредиту», - наголосила Тетяна Герасимова.

«Ми розробили навчальну програму, яка допомагає людям грамотно розпоряджатися своїми коштами, дозволяє планувати свої витрати та інвестиції, і в підсумку – ставати фінансово обізнаними», - додала Тетяна Романенко, майстер-тренерка програми «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього», - «Ми розказуємо людям як вони можуть захищати свої фінансові права. Бо за нинішніх реалій, вони мають знати і розуміти як зреагувати на будь-які обставини, у тому числі - аби не стати жертвами та мішенню шахраїв. Тому ми сподіваємось, що зможемо домогти пенсіонерам, молоді, жінкам та іншим верствам населення, захистити свої права завдяки знанням, набутим під час тренінгів».

На думку начальниці управління у справах сім’ї та молоді Донецької ОДА Лілії Золкіної, програма «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього» є дуже корисною та відповідає сучасним потребам мешканців нашого регіону. «Аби ця програма і надалі могла працювати, навіть без підтримки донорів, необхідно залучати кошти місцевих та обласного бюджетів. Український жіночий фонд має програму, має прекрасних тренерок та тренерів з фінансової обізнаності. На Донеччині створено 83 молодіжних центри – і ці майданчики можна використовувати задля розширення позитивного ефекту від реалізації проекту. Проводити на базі центрів подібні тренінги та консультації для мешканців Донецької області», - підкреслила Лілія Золкіна.

1 9bbad