Main menu

Нардеп Максим Єфімов в 2017 році придбав цінних паперів на півмільярда гривень

Декларація народного депутата вражає порядком цифр та кількістю нулів. Це стосується, як доходів так і видатків. Цікаво яка частина з його виборців може дозволити собі утримувати житло за майже за півмільйона гривень? А на скільки налітали в цьому році Краматорчани? Єфімов на 5,3 мільйона гривень придбав квитки на літак. Але найбільша сума в декларації за 2017 рік у розділі видатки вказана в графі за придбання цінних паперів - 426079964 гривень.

Аналіз декларації народного депутата Максима Єфімова за 2017 рік зробили координатори руху «Сильні громади».

З урахуванням того, що об’єм доходної частини Краматорського міського бюджету на 2018 рік прогнозували у сумі 1974 930800 грн, пан Єфімов міг би утримувати на цю суму ціле місто на протязі трьох місяців.

Виходять дуже цікаві паралелі, якщо продовжувати таке порівняння. Родина придбала путівку для сімейного відпочинку за 127 тисяч гривень, а місто Краматорськ на заходи у справах сім'ї та молоді передбачило – 152,6 тис.грн (проведення турнірів, інтелектуальних, патріотичних ігор, соціальних реклам).

Майже 400 тисяч гривен родина витратила на придбання ювелірних виробів. Майже таку суму 398,8 тисяч гривень закладено в краматорському бюджеті на проведення міських заходів і свят на 2018 рік.

Нардеп зазначив, що на утримання житлового будинку родина Єфімових витратила 486,9 тисяч гривень. А на фінансування міських літніх таборів для соціально незахищених дітей і профільно-тематичних шкільних літніх таборів для обдарованих дітей в Краматорському бюджеті на рік знайшли тільки 439,1 тисяч гривень.

Якщо народний депутат виділив з родинного бюджету на авіквитки 5,3 мільйони гривень, майже таку суму місто Краматорськ витрачає за півроку на медичні послуги зубопротезування, забезпечення безкоштовними медикаментами і слуховими апаратами пільгової категорії громадян, забезпечення безкоштовним харчуванням дітей до 2-х років з малозабезпечених сімей, лікувальним харчуванням дітей хворих на фенілкетонурію, соціальними пакетами хворих на туберкульоз, засобами технічної реабілітації. В рік цей вид допомоги мешканцям передбачений бюджетом у сумі 9,3 мільйони гривень.

Родина володіє 23 земельними ділянками одна з них у відомому селищі Нові Петрівці, де розташована резиденція колишнього Януковича відома як Межигір’я. Там родина має будинок площею 722 квадратних метри та земельну ділянку більше двох тисяч квадратних метрів. Загальна площа ділянок 49,7 га.

Статки депутата збільшуються, наприклад заробітна плата за основним місцем роботи в Верховній Раді з 2013 року підвищилась у три рази, але на фоні прибутку від дивідендів, та інших видів доходу, що склали в 2017 році майже 466 мільйонів гривень, дохід від законотворчості це мізерна сума. Значний дохід депутат отримав, як винагороду за результатами роботи науково-технічної ради на краматорському ПАТ “Енергомашспецсталь” - майже 1,5 мільйона гривень, але це і не дивно, нардеп закінчив Бернський університет, який розташований в Швейцарії.  

Більше ніж півмільярда гривень депутат зміг виручити за відчуження цінних паперів та корпоративних прав.

Зі своїх доходів - 11,5 мільйонів - депутат позичив підприємству ТОВ "Зовнішпромресурс". До речі, саме на цьому підприємстві працює його жінка, та й само підприємство належить Максиму Єфімову. Тобто, гроші позичає сам собі…

Готівки у Єфімова є 23 мільйона гривень. Та й при таких доходах, депутат примудрився взяти кредит у Приватбанку на суму 2,3 мільйона гривень.

Заробляти такі доходи нардепу допомагають безліч підприємств - 18-ть підприємств на Кіпрі, 42 підприємства в Україні, одне в США та одне в Швейцарії, п'ять в Німеччині та п'ять на Віргінських островах.