Наскільки громадськість Донеччини залучена до процесів ухвалення рішень в обладміністрації: аналіз

Марія Носуля Носуля Марина 14:20, 31 Липня 2024

Загалом, за інформацією Донецької обласної адміністрації, яку редакція отримала у відповідь на запит, налічується понад 30 Робочих груп, Координаційних рад та Комісій при Департаментах та Управліннях обласної адміністрації. 

Скільки представників громадськості, тобто фізичних підприємців, юридичних осіб, а також представників громадських організацій та спілок налічують у цих робочих групах?

Департамент економіки

500 гривень на столі
Гроші на столі / фото з відкритих джерел

У Департаменті економіки налічують 10 комісій, рад і робочих груп, а саме:

Регіональна рада підприємців в Донецькій області складається із 34 осіб та має 29 представників та представниць Громадських організацій, ФОПів і товариств з обмеженою відповідальністю.

Координаційна рада з розробки, моніторингу та оцінки результатів реалізації стратегії розвитку області, науково-експертні групи за напрямами стратегічних цілей налічує 18 осіб у складі, без представників та представниць громадського сектору. 

Регіональна комісія з проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися коштом державного фонду регіонального розвитку із загального складу у 14 осіб має 6 представників та представниць громадських організацій та спілок.

Міжвідомча Робоча група з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати на території Донецької області складається з 18 осіб, без представників та представниць громадськості. 

Конкурсна комісія з відбору проєктів суб’єктів малого і середнього підприємництва має 11 представників та представниць громадськості, а саме ФОПи, товариства з обмеженою відповідальністю, приватних підприємств та громадських організацій з 35 загального складу. 

Обласна тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат складається з 23 осіб і має 1 представника ради об’єднання роботодавців.

Робоча група з проведення стратегічної екологічної оцінки проєкту стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року та планів заходів з її реалізації, налічує 7 осіб серед яких представник громадської спілки “Екосистема”.

Робоча група з впровадження підходу смартспеціалізації у розробку Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року та планів заходів з її реалізації складається з 19 осіб, серед яких представники та представниці облдержадміністрації, юридичних осіб, представник громадської спілки, а також товариств з обмеженою відповідальністю: загалом громадськість представляють 7 осіб.

Координаційна група з розробки проєктів Стратегії розвитку Донецької області до 2027 року та плану заходів з її реалізації включає 12 осіб, серед яких голова наглядової ради громадської організації.

Робочі групи з підготовки пропозицій до Стратегії розвитку Донецької області налічують разом 159 осіб, серед яких представники й представниці облдержадміністрації, міських та сільських рад, комунальних підприємств, товариств з обмеженою відповідальністю, міжнародних організацій, юридичних осіб, приватних акціонерних товариств, громадських організацій та спілок:

  • Робоча група з економічного розвитку і зайнятості населення: 52 особи серед яких 21 представник/ниці громадського сектору.
  • Підвищення спроможності громад надавати якісні послуги населенню: 43 учасники групи з 8 представниками громадськості, серед яких 4 представників/ниць громадських організацій, де 2 представників – ГО “Український Донецький куркуль”.
  • Робоча група з людського розвитку:  35 осіб, серед яких 8 представників/ниць громадського сектору.
  • Розбудова безпечного суспільства: 29 учасників/ць та 8 з ник представників/ць громадськості. У складі 4 громадські організації, представники/ниці 2 з них – ГО “Український Донецький куркуль”.

Департамент капітального будівництва

У Департаменті капітального будівництва обласної адміністрації на запит журналістів повідомили: “За результатами розгляду в межах компетенції інформуємо, що департамент не є розпорядником запитуваної інформації у розумінні Закону України «Про доступ до публічної інформації»”.

Управління фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації

В Управлінні створили Комісію з відбору претендентів на призначення стипендій спортсменам та тренерам Донецької області, де налічується 13 осіб.  Склад комісії по прізвищах на запит Бахмут IN.UA не надали.

Управління містобудування та архітектури

Координаційна група з питань планування комплексного відновлення територій при координаційній раді з питань стабілізації ситуації на деокупованих територіях Донецької області та їх реінтеграції.

У складі є 32  представники та представниці облдержадміністрації, військових адміністрацій районів, комунальних підприємств, а також  Донецького національного університету. Представників чи представниць громадського сектору у складі немає.

Керівництво Донецької облдержадміністрації / сайт відомства

Департамент екології та природних ресурсів

У Департаменті діє обласна комісія з питань екологічної безпеки, що складається з 18 представників  та представниць облдержадміністрації, ЖКГ, ДСНС, державного геокадастру у Донецькій області. та начальник Краматорської лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Донецького регіонального центру з гідрометеорології

Також у Департаменті створили робочу групу з підготовки пропозицій до проєкту Регіонального плану управління відходами в Донецькій області до 2034 року, у складі групи –  62 представники та представниці облдержадміністрації, районних адміністрацій, Донецького технічного університету, військових адміністрацій. Представників/ць громадських організацій, ФОПів чи юридичних осіб немає у складі групи.  

У комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря налічують 63 особи. Серед них: представники та представниці облдержадміністрації, районних, міських та сільських рад. 1 представник громадської організації “Всеукраїнська екологічна ліга”.

Також представниця Маріупольської лабораторії спостережень гідрометеорологічної обсерваторії Донецького регіонального центру метеорології, начальниця відділу охорони навколишнього середовища ТОВ “Енергомашспецсталь”, представниця Краматорської лабораторії спостережень Донецького регіонального центру метеорології, представник НКМЗ (Новокраматорський машинобудівний завод), представник Краматорського феросплавного заводу.

Представники ТОВ “Донбасенерго” Слов’янська ТЕЦ, ДТЕК Курахівська ТЕЦ, Миронівська ТЕЦ, Вуглегірська ТЕЦ, директор “Мирноградвугілля”, представник Добропільське Шахтоуправління, ТОВ “Енергосталь” Курахове. 

У Департамент освіти й науки діє координаційна група з питань освітніх потреб та психологічної підтримки у складі з 15 представників обласної адміністрації, міськрад, методичного центру, громадськість у групі не представлена. 

Департамент охорони здоров’я 

Краматорська лікарня / з відкритих джерел

Регіональна координаційна рада з питань громадського здоров’я  налічує 24 особи, серед яких по одному представнику/ці громадських організацій:

  • ГО “Донецька обласна організація Союз осіб з інвалідністю”;
  • ГО “Фундація підтримки осіб старшого віку”;
  • ГО “Покровська районна організація Союз осіб з інвалідністю”;
  • обласна ГО “Перемога”;
  • ГО “Наша допомога”.

У Координаційній групі з питань медичного реагування є 17 осіб серед яких представники й представниці облдержадміністрації, міських рад, Держспоживслужби, Донецького медичного університету, громадськість не представлена. 

Управління місцевого самоврядування

В Управління місцевого самоврядування налічується 10 груп.

Координаційна група з питань відновлення інфраструктури. У складі є з 20 осіб, крім облдержадміністрації також Донецькоблгаз, ДТЕК, Укрзалізниця без представників чи представниць громадських організацій, підприємців, юридичних осіб чи товариств. 

Координаційна група з питань комплексного відновлення територій, у складі налічують 32 особи без представників чи представниць громадськості. 

Координаційна група з питань економіки при координаційній раді з питань стабілізації ситуації на деокупованих територіях  складається з 19 осіб, де крім облдержадміністрації також підприємства ПриватБанк, Укрпошта, Укрзалізниця без громадськості. 

Координаційна група з питань безпеки, у складі – представники та представниці облдержадміністрації, угрупування “Хортиця”, ДСНС, поліція. Загалом – 15 осіб без участі громадськості.

Координаційна група з питань гуманітарного реагування, у складі якої – 18 осіб без залучення громадськості: представники й представниці облдержадміністрації, Маріупольського дитячого кістковотуберкульозного санаторію.

Координаційна група з питань відновлення роботи органів державної влади, загалом у групі – 17 осіб. Крім представників та представниць облдержадміністрації, Сіверсько-Донецького басейнового управління, також прокуратури, юстиції, представників громадськості немає у складі. 

Донецька область / сайт облдержадміністрації

Координаційна група з питань соціального захисту налічує 11 осіб, серед яких теж немає представників чи представниць громадськості. 

Координаційна група з питань медичного реагування із 17 осіб включає представників та представниць облдержадміністрації, районних адміністрацій, комунальних установ, Донецького медичного університету. 

Координаційна група з питань інформаційної політики налічує 12 осіб, серед яких, крім облдержадміністрації також залучені громадські організації, редактори газет та онлайн-змі, товариства з обмеженою відповідальністю. Загалом, це 5 представників та представниць громадськості. 

У Департаменті  житлово-комунального господарства налічують 2 робочі групи: 

Обласна Робоча група по контролю за ходом підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2024-2025 років, у складі 14 осіб, без представників чи представниць громадськості.

Як і у Робочій групі з реалізації прав на житло окремих категорій внутрішньо переміщених осіб та осіб, які виїхали з території України внаслідок збройної агресії російської федерації, при Координаційному центрі підтримки цивільного населення при Донецькій обласній державній адміністрації, де у складі 13 осіб, серед яких представники й представниці облдержадміністрації та військових адміністрацій без залучення громадськості.

Управління сім’ї та молоді

Родина / фото ілюстративне

Налічує 1 регіональну Координаційну раду з питань сімейної політики, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству і протидії торгівлі людьми 

У склад Ради входили 19 осіб. Серед них, крім адміністрації також 4 представники й представниці громадських організацій, та гендерних питань ООН. 

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації 

У Департаменті створений Координаційний центр підтримки цивільного населення, що налічує 41 особу, серед яких представники громадської організації, благодійного фонду та обласної організації Червоного Хреста, – разом 3 представники/ниці громадського сектору.

Також Рада з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, де у складі 19 осіб, серед яких 9 представників та представниць громадських організацій. 

Департамент інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин

Департамент має Регіональний офіс міжнародного співробітництва Донецької області, де у складі 28 осіб без представників громадськості. 

Наразі не в усіх Робочих групах, Координаційних радах та Комісіях обласної адміністрації представлені голоси громади. Більшість учасників та учасниць робочих груп, рад та комісій — це представники та представниці органів влади обласного та місцевого рівня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Закупівлі Соледарської громади у травні 2025 року: на що витратили понад 308 тисяч гривень

Валентина Твердохліб 13:00, 13 Червня 2025
закупівлі

Соледарська міська рада продовжує працювати в евакуації. У травні 2025 року громада придбала товарів та послуг на суму понад 308 тисяч гривень. Що саме купували за ці гроші?

Редакція вивчала на порталі Прозорро.

Соледарська громада: що купували у травні 2025 року

Протягом травня 2025 року Соледарська міська рада провела три закупівлі на 92 617,60 гривень. 

Найзатратнішим став тендер з придбання ноутбуків. За 75 000 гривень міськрада придбала три ноутбуки.

На послуги з технічного обслуговування і ремонту автомобільного транспорту витратили 4 620 гривень.

За 12 997,60 гривень міськрада придбала канцтовари.

Управління освіти Соледарської міськради: закупівлі

Протягом травня 2025 року Управління освіти Соледарської міськради провело два тендери на 15 840 гривень.

15 690 гривень пішли на ремонт автобуса марки ЕТАЛОН. 150 гривень витрачено на послугу із заміни ЄДЕБО користувача уповноваженого суб’єкта з доступом із використанням динамічних бібліотек.

Відділ культури Соледарської міськради: закупівлі

Протягом травня 2025 року відділ культури та з питань діяльності засобів масової інформації Соледарської міськради провів один тендер на 200 000 гривень.

Кошти витратили на поштові послуги.

Загалом державні закупівлі Соледарської міської ради за травень 2025 року склали 308 457,60 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Понад 700 тисяч. Закупівлі Часовоярської громади у травні: деталі і цифри

Семаковська Тетяна 18:35, 3 Червня 2025
Гроші / фото ілюстративне, НБУ

У травні 2025 року Часів Яр витрачав гроші на ремонт комп’ютерної техніки, страховку авто та оздоровлення дітей. Найдорожче бюджету обійшлася послуга оздоровлення для дітей у понад 500 тисяч гривень, а найдешевше офісне устаткування, яке вартувало близько 2 тисяч гривень.

Що купляли на бюджетні кошти, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Часів Яр, закупівлі у травні

5 травня відділ культури, спорту, сім’ї та молоді Часовоярської міської ради опублікував на платформі Прозорро закупівлю послуги з професійної підготовки у сфері підвищення кваліфікації за 2 110 гривень. 19 травня тендер на технічне обслуговування і ремонт офісної техніки опублікував фінансовий відділ Часовоярської міської ради, він обійшовся у 2 150 гривень.

20 травня Часів Яр виділив близько пів мільйона на оздоровлення дітей. 26 травня відділу культури, спорту сім’ї та молоді Часовоярської міської ради за 2 055 гривень придбав офісне устаткування та приладдя різне.

28 травня Часовоярська міська військова адміністрація придбала послуги страхування за програмою “КАСКО” автомобілів, що передані Часовоярській МВА, вартість склала 123 689 гривень 10 копійок. У скільки обійшовся страховий поліс для двох машин марки Renault та Volkswagen. Ще один страховий поліс на третю машину обійшовся у 32 тисячі 80 гривень 51 копійку.

На запчастини для ремонту автівки Renault витратили 8 200 гривень. Ще у 7 655 гривень обійшлися послуги з технічного обслуговування.

29 травня міська рада Часів Яра також придбала послуги з технічної підтримки системи електронного документообігу на базі програмного забезпечення “Автоматизована система управління документами “ДОК ПРОФ3”. На це витратили 48 тисяч 288 гривень. Останньою закупівлею у травні стали Інформаційні стенди для відділу культури, спорту сім’ї та молоді Часовоярської міської ради за 9 тисяч 380 гривень.

За травень на ці закупівлі витратили 739 тисяч 607 гривень 61 копійку.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

закупівлі

Закупівлі Соледарської громади у травні 2025 року: на що витратили понад 308 тисяч гривень

Соледарська міська рада продовжує працювати в евакуації. У травні 2025 року громада придбала товарів та послуг на суму понад 308 тисяч гривень. Що саме купували […]

Понад 700 тисяч. Закупівлі Часовоярської громади у травні: деталі і цифри

У травні 2025 року Часів Яр витрачав гроші на ремонт комп’ютерної техніки, страховку авто та оздоровлення дітей. Найдорожче бюджету обійшлася послуга оздоровлення для дітей у […]

Важливо

Де мій депутат: редакція дослідила, де зараз бахмутські обранці й хто не склав мандат

Росія вже нищила Бахмут, а бахмутський депутат Анатолій Бахурець — захоплено підтанцьовував виконавцю, під якого ті самі росіяни заходили в Україну. Красива іронія, правда? Але […]

Бахмутський ексдепутат з’явився у шоу “Супермама”: що відомо

Олег Качур, колишній депутат Бахмутської міськради від партії “Опозиційний блок”, з’явився в одному з випусків реаліті-шоу “Супермама”, що вийшов в ефір 11 травня. У програмі […]

прожитковий

Хризантеми й гвоздики: що купляла Бахмутська міськрада у травні

У травні 2025 року Бахмутська міська рада витратила близько 175 тисяч гривень на закупівлі. Серед закупівель, хризантеми, гвоздики та марки. Що для Бахмутської міськради закуповували […]