Пропагандисти показали фото Бахмутської набережної

Валентина Славінська Славінська Валентина 18:00, 27 Червня 2024
Вигляд набережної до повномасштабної війни / фото Іван Сидоров

Російські пропагандисти опублікували фото набережної Бахмута, яка розташована вздовж річки Бахмутки. Набережна Бахмута, колись улюблене місце відпочинку місцевих жителів, стала черговою жертвою російської агресії.

Бахмутська набережна до війни

Річка Бахмутка / фото Іван Сидоров

На початку 2000-х років у Бахмуті зародилася ідея створення сучасної набережної. За словами Марини Юхно, колишньої начальниці Управління економічного розвитку, реалізація проєкту тривала близько шести років. 

Квітуча набережна / фото Іван Сидоров

Будівництво відбувалося у чотири етапи: розчищення русла та берегів, викладання основних конструкцій, облаштування набережної та озеленення території.

Набережна після росіян

З початком повномасштабного вторгнення росії набережна Бахмута, як і все місто, опинилася під обстрілами. Красиві алеї перетворилися на поле битви окупантів, а декоративні елементи були знищені вибухами.

Вигляд набережної після обстрілів росіян / фото росджерела
Вигляд набережної після війни / фото росджерела

Нагадаємо, що до повномасштабного вторгнення набережна розбудовувалася за бюджетні кошти. За словами Марини Юхно, всіх підрядників обирали через платформу “ProZorro”, забезпечуючи прозорість процесу через відкриті конкурсні торги, які могли відслідковувати громадськість. Вона підкреслила, що проєкт був реалізований відповідно до початкового плану. Юхно також зазначила, що існували подальші плани щодо розчищення річки за мостом, і вже було облагороджено зону від дерев’яного храму до Миколаївського мосту.

Місто Бахмут мало чіткий план розвитку своєї набережної, який охоплював період до 2027 року. Ключовим елементом цього плану було подальше розчищення річки, що мало не лише покращити естетичний вигляд міста, але й сприяти екологічному балансу водойми.

Облаштування та озеленення набережної коштувало бюджету 17 млн 447 тисяч гривень. Реконструкція прилеглого скверу обійшлася в 5 млн 420 тисяч гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Бахмуті з’явилися вулиця Дульнева: розповідаємо на честь кого назвали

Безмен Микита 13:00, 29 Червня 2024

В Бахмуті була дуже відома всім містянам вулиця Бориса Горбатова,нещодавно вона отримала нову назву. Тепер це вулиця Олексія Дульнева. Горбатов був угідним радянській владі журналістом, письменником і публіцистом, що не мав особливого відношення до Бахмута. Народився він на Луганщині, а більшу частину життя прожив в росії. Тепер розберімось на честь кого нова назва вулиці.

Олексій Дульнев

Олексій Дульнев народився і все життя прожив у місті Бахмут. Працював комірником на заводі з обробки кольорових металів, видавав необхідне обладнання працівникам заводу. Всі знайомі згадують його веселим, життєрадісним, добропорядним чоловіком.

21 лютого 2022 року Олексій святкував День народження, йому виповнилося 38 років. А за 3 дні почалася повномасштабна війна і чоловік пішов захищати рідну Донеччину у складі 46-го окремого штурмового батальйону “Донбас” ЗСУ.

Старший солдат ЗСУ Олексій Дульнев загинув 15 березня 2022 року. Олексій разом з побратимами виконували бойове завдання біля міста Курахове. Олексій затримавшись на позиції загинув внаслідок ворожого мінометного обстрілу. В Олексія залишилися син, донька, дружина і батьки, що самі не встають з ліжка. Герой віддав своє життя за незалежність рідної Донеччини, тепер в Бахмуті є вулиця названа на його честь.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Особливості догляду за шкірою влітку: поради косметологині

Семаковська Тетяна 11:00, 29 Червня 2024

Гарна та чиста шкіра, це не тільки про красу, першочергово це про здоров’я. Спека, вологість, задуха та сонце впливають на її стан. Тому, догляд за шкірою влітку відрізняється від зимового періоду та потребує додаткової уваги.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з косметологинею з Бахмута Валерією Дергаус та дізналася, як правильно доглядати за шкірою обличчя та тіла протягом літнього періоду.

Як доглядати за шкірою обличчя та тіла влітку

Подразнена та нездорова шкіра спричиняє дискомфорт людині, а неправильний підхід до догляду за нею тільки погіршує ситуацію. Інколи складно знайти час та гроші, щоб звернутися до спеціалістів. В такому випадку важливо зрозуміти, як доглядати за шкірою влітку з урахуванням всіх особливостей та рекомендацій від професіоналів.

Валерія 1 7a385

Косметологинею з Бахмута Валерія Дергаус / фото з архіву героїні

Догляд за обличчям влітку

Догляд за шкірою обличчя це щоденний процес, який має містити в собі три основних етапи. Валерія розповіла, що базовий догляд за шкірою є необхідною складовою для здорової шкіри. Цей процес охоплює три етапи: очищення, зволоження та SPF захист. 

Якщо ви наносите на шкіру макіяж, то до основного переліку дій по догляду додається ще один етап – демакіяж. 

Базовий догляд за обличчям складається з трьох основних етапів / фото з відкритих джерел

Спочатку, якщо ми маємо в щоденній рутині  SPF  захист чи макіяж, ми використовуємо гідрофільну олію, шербет тощо (якщо це не викликає у вас чорні цятки). Або оберіть інші засоби для демакіяжу вашої шкіри. Це обов’язково,

Валерія Дергаус // косметологиня з Бахмута

Валерія радить використовувати для демакіяжу наступну послідовність дій:

  • нанесіть засіб чистими сухими руками на сухе обличчя;
  • масажувати 10-20 секунд;
  • додати води;
  • емульгувати 30-40 секунд;
  • змити водою;
  • очищення.

Наступний важливий етап догляду за шкірою обличчя це очищення. Для ефективного його виконання, важливо дивитися на склад косметичних продуктів, які ви використовуєте щодня.

Бажано на літній період мати декілька засобів для очищення шкіри: очищення має бути без жорстких ПАР і жирних кислот, бо вони вимивають до скрипу і пошкоджують захисний бар’єр. Обирайте засоби з лояльним pH для шкіри – 5.5,

Валерія Дергаус // косметологиня з Бахмута

За словами Валерії, існують різні типи зволоження шкіри. Проте, в літній період косметологиня радить звернути увагу на зволоження за методом відновлення епідермального бар’єра.

Догляд за шкірою влітку та взимку відрізняється / фото з відкритих джерел

Таке зволоження відбувається завдяки відновленню, зміцненню захисного бар’єра шкіри, що суттєво знижує трансепідермальну втрату вологи (TWL) та відновлює рівень вологи у прямому сенсі зсередини. Щоб побачити ефект, потрібно більше часу, але результати довгострокові й дійсно корисні для здоровʼя шкіри. Такий метод зволоження можливий лише за допомогою MLE (ламелярних) емульсій. Завдяки спорідненій до шкіри людини структурі, емульсія ефективно відновлює поломки захисного бар’єра і доставляє активні, зволожувальні компоненти до глибинних шарів,

Валерія Дергаус // косметологиня з Бахмута

SPF захист 

В літній період, коли сонце найбільш пекуче, цей етап є найголовнішим для догляду за шкірою. Він захищає та підтримує здорове функціонування шкіри. Крім того, допомагає уникнути сухості, опіків та подразнення шкірі через надмірну засмагу. 

Влітку обов’язково треба використовувати сонцезахисні засоби / фото з відкритих джерел.

Сонцезахисний крем має бути широкого спектра дії. Існує два типи ультрафіолетового випромінювання, від яких потрібно захиститися – UVA та UVB. Широкий спектр забезпечує захист від обох,

Валерія Дергаус // косметологиня з Бахмута

Поради фахівчині щодо використання SPF захисту

Косметологиня з Бахмута рекомендує пам’ятати наступні правила використання SPF захисту:

  • нанести за 15 хвилин до виходу;
  • обирати SPF не менше і не більше 50, бо все що вище це, швидше за все, маркетинговий хід;
  • SPF — це останній етап догляду;
  • макіяж зверху можна наносити, але через 15 хвилин і тільки похлопуючими рухами;
  • після купання одразу зробить поновлення (навіть водостійкого крему);
  • спрей — не є замінник крему;
  • пудра і тональний з SPF – не є замінник крему;
  • SPF в тональному і SPF в кремі не сумується;
  • SPF змивати етапом демакіяжу;
  • Австралійський центр з дослідження раку рекомендує використовувати від пів до повної ложки для обличчя, шиї та зони декольте.

Така послідовність дій допоможе вам вберегти свою шкіру від засмаги, як є шкідливою для вашого здоров’я. 

Догляд за шкірою тіла

Валерія каже, що догляд за шкірою тіла має складатися так саме повноцінно, як і за шкірою обличчя. Тобто, схема базового догляду за обличчям дійсна щодо догляду за всім тілом. 

Обирайте засоби для очищення шкіри з нейтральним природним показником ph 5,0-5,5. Річ у тім, що наша шкіра має власний pH і від його рівня залежить загальний стан, еластичність та пружність. Природний pH шкіри коливається в межах від 4,5 до 5,5, тобто наша шкіра – це слабо кислотне середовище,

Валерія Дергаус // косметологиня з Бахмута

Як самостійно обрати для себе засоби для догляду за шкірою влітку

Крім базових порад, описаних вище, потрібно визначити які основні запити саме вашої шкіри (акне, нестача зволоження, гіперпігментація, чутливість шкіри) і завдяки цьому можна обрати 1-3 активних інгредієнти, що будуть працювати над тою чи іншою проблемою.

Крім базових етапів догляду за шкірою, можна обрати додаткові з урахуванням проблем шкіри / фото з відкритих джерел

За бажанням можна додати опціональний догляд (додаткові процедури: використання масок, пілінгуючих засобів тощо) 1-2 рази  на тиждень. Я завжди радила й раджу орієнтуватися на саме склад, а не популярність чи вартість,

Валерія Дергаус // косметологиня з Бахмута

Існує велика кількість літніх засобів для догляду за шкірою. Валерія радить перевірити їх склад. Там немає бути таких інгредієнтів, як: Sodium Lauryl Sulfate Sodium Laureth Sulfate Stearic Acid, Palmitic Acid, Myristic Acid. Ці компоненти дуже агресивні до мікробіому нашої шкіри. Зараз є багато доступних, доволі цікавих варіантів для щоденного вмивання. 

Крім того, Валерія розповіла про активні компоненти, які вирішують ті чи інші потреби нашої шкіри. Саме активні компоненти допомагають нам відновити мікробіом шкіри, який дуже потерпає в літню спеку.

  • саліцилова кислота має протизапальну та антибактеріальну дію, її можна використовувати в вигляді компонента очищувального засобу в концентрації не більше 2%;
  • азелаїнова кислота допоможе при корекції постакне і пігментації, має протизапальну та антибактеріальну дію. Гарно підходить для догляду за чутливою шкірою влітку;
  • мигдальна кислота має антибактеріальну дію, працює з пігментацією, вона підходить чутливій шкірі, якщо та не сприймає саліцилову кислоту;
  • молочна кислота входить до натурального зволожувального фактора шкіри, делікатно відлущує ластовиння, й працює з тоном шкіри, підходить для догляду за сухою, нормальною та чутливою шкірою влітку;
  • PHA-кислоти, вони мають велику молекулу, працюють на поверхні, зволожують, покращують тон і текстуру шкіри. 

Валерія не рекомендує використовувати мультикислотні засоби. З ними доволі складно працювати та швидше за все вони не принесуть той результат, на який ви очікуєте.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Бахмуті з’явилися вулиця Дульнева: розповідаємо на честь кого назвали

В Бахмуті була дуже відома всім містянам вулиця Бориса Горбатова,нещодавно вона отримала нову назву. Тепер це вулиця Олексія Дульнева. Горбатов був угідним радянській владі журналістом, […]

13:00, 29.06.2024 Безмен Микита

Особливості догляду за шкірою влітку: поради косметологині

Гарна та чиста шкіра, це не тільки про красу, першочергово це про здоров’я. Спека, вологість, задуха та сонце впливають на її стан. Тому, догляд за […]

Де переселенцям в Києві знайти “Карітас”

“Карітас”, допомога ВПО — це перша асоціація, яку зараз викликає благодійний фонд. Від початку російського вторгнення допомогу від “Карітасу” отримали тисячі переселенців, й зараз фонд […]

Олександр Захаренко

У Києві ховатимуть захисника з Бахмута: коли відбудеться церемонія прощання

У неділю, 30 червня, прощатимуться з військовослужбовцем Олександром Захаренком з Бахмута, який загинув захищаючи Україну. Церемонія прощання відбудеться в Михайлівському соборі, о 13.00. Про це […]

Виплати ЮНІСЕФ

Хто отримуватиме допомогу від ЮНІСЕФ в 2024: детальне пояснення

Допомога від ЮНІСЕФ 2024 буде направлена одразу на кілька категорій, але пріоритет матимуть найбільш вразливі групи населення: багатодітні родини, родини, які виховують дитину з інвалідністю, […]