На Донеччині затримали “волонтера”, який працював на фсб рф: деталі

Семаковська Тетяна 12:30, 28 Жовтня 2024
Затримання агента фсб у Покровську / фото Донецька обласна прокуратура

На Донеччині затримали “волонтера” з Покровська, який передавав росіянам інформацію про позиції ЗСУ в місті. Його підозрюють у державній зраді.

Про це повідомили представники Донецької обласної прокуратури.

На Донеччині затримали агента фсб

За версією слідства, у вересні 2024 року на мешканця міста Покровськ, який має посвідчення співробітника гуманітарної продовольчої програми та є представником благодійної організації, вийшли співробітники фсб рф. Йому запропонували співпрацю в проведенні підривної діяльності проти України., на що він погодився.

На виконання вказівок куратора підозрюваний збирав інформацію щодо перебування ЗСУ на території Покровського району. Особливо представників спецслужб ворога цікавило розташування особового складу й артилерійських установок ЗСУ, а також місцеперебування засобів РЕБ, протитанкових ровів, укріпрайонів та бліндажів.

Всю інформацію агент фсб передавав власним кураторам. Її використовували для наведення атак з дронів та артилерії.

Наразі йде слідство. Чоловіку інкримінують державну зраду в умовах воєнного стану за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України.

Зрадник с Бахмута

Раніше редакція Бахмут IN.UA писала, що бахмутянина, який пішов на співпрацю з ворогом та допомагав росіянам захопити місто. В обмін на свої “послуги” фігурант хотів отримав посаду “мера міста Слов’янськ”.

Зловмисника невдовзі затримали й винесли вирок за державну зраду. Його засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни контролюють більшу частину Селидового: карта

Валентина Твердохліб 09:55, 28 Жовтня 2024
Селидове, росіяни зайняли будівлю міськради / фото DeepState

Росіяни вивісили свій прапор над міською радою Селидового. Однак, говорити про повну окупацію міста ще зарано.

Про ситуацію в Селидовому на 28 жовтня повідомляє “Бахмут IN.UA”.

Селидове окуповане чи ні

Інформація про перебування росіян у міськраді Селидового зʼявилася в DeepState.

Про повну окупацію міста говорити ще зарано. Втім, більша частина населеного пункту під контролем росіян.

Селидове на мапі DeepState на 27 жовтня / скриншот
Селидове на мапі DeepState на 28 жовтня / скриншот

В Інституті вивчення війни (ISW) підтверджують, що російські військові просунулися до центру Селидового. Декілька російських воєнкорів стверджують, що окупанти, нібито, повністю захопили та зачищають Селидове, однак ISW спростовує ці слова. Наразі росіяни не досягли західної частини Селидового.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Слов’янській громаді існує загроза зникнення унікальної молоченої кераміки

Валентина Твердохліб 13:10, 27 Жовтня 2024
Слов’янська молочена кераміка / фото Слов’янська МВА

Технологія виготовлення молоченої слов’янської кераміки з червоної глини визнана нематеріальною культурною спадщиною Донеччини. Та через війну Слов’янська громада може її втратити.

Про це повідомляє Слов’янська МВА.

Слов’янська кераміка, технологія

Кераміка у Слов’янську є традиційним місцевим ремеслом. Історія її промислового виробництва налічує понад сотню років. А продукція місцевих керамістів відома та користується попитом не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу.

Виріб зі слов’янської кераміки / фото Слов’янська МВА

Молочний випал або молочення — це давній спосіб зробити керамічний виріб більш водонепроникним. Для цього кераміку після першого випалення поливають або задувають молоком і обпалюють при температурі 300-350 градусів. Саме ця технологія дозволяє закрити пори глини та надає виробу приємного коричневого кольору без використання фарб чи хімічних барвників. Відтінки можуть варіюватися від світло-коричневих до темно-шоколадних залежно від жирності молока та температури випалення.

Посуд, виготовлений за цією технологією, був презентований на керамічних симпозіумах, виставках та ярмарках в Україні і за кордоном.

Керамічний глечик / фото Слов’янська МВА

На жаль, зараз існує загроза втрати технології молочення. До повномасштабного вторгнення у Слов’янській громаді нею володіли понад тисячу керамістів. Однак війна змусила багатьох фахівців залишити свої домівки і виробництва. Зараз у Слов’янську залишилося не більше 150 майстрів-керамістів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

окупації

Квитанція замість права власності: як у Бахмуті окупанти оформлюють спадщину

Окупаційна влада роз’яснила, як оформлювати спадщину в Бахмуті за російським законодавством. Для оформлення спадщини прийматимуть сумнівні документи та довідки. Зокрема, доказом можуть стати квитанції за […]

бахмуті

Окупанти облаштували “лабораторію дронів” у Бахмуті — готують БПЛА для фронту

Окупований Бахмут зараз більше схожий на військову базу, ніж на місто. Звідси окупанти надають вогневу підтримку штурмовим групам, які наступають на українські міста. Також у […]

Квітневий перерахунок пенсій 2025: нові суми, умови та отримувачі

З 1 квітня 2025 року в Україні автоматично перерахують пенсії для працюючих пенсіонерів та пенсіонерок, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжували офіційно працювати. […]

торецька

Росіяни намагаються прорватися до українських позицій у Торецьку через каналізацію

Торецький напрямок є одним з основних для рф. Окупанти активізували тут наступальні дії, залучивши нові сили і резерви. Щоб обійти українську оборону в Торецьку, ворог […]

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро