“М’ясні атаки”: окупанти обурені втратами у підрозділі Шторм-Z

Семаковська Тетяна 10:33, 31 Жовтня 2023

На заміну ПВК “Вагнер” російське Міністерство Оборони створило нові підрозділи з ув’язнених, ці військові частини отримали назву Шторм-Z. Засудженим росіянам, які записалися до лав новоствореної частини, пообіцяли амністію та 2 200 доларів на місяць. Втім, як виявилося, Шторм-Z отримав не гроші та дострокову свободу, а славу гарматного м’яса.

Про це з посиланням на російський військових оглядачів повідомляє Інститут вивчення війни.

Піхота без підтримки артилерії

Російські війська продовжують використовувати штурмові підрозділи “Шторм-Z”, сформовані переважно з полонених, у лобових атаках.

Речник оперативно-таврійського угруповання полковник Олександр Штупун заявив 30 жовтня, що російські війська готуються до “м’ясних атак” під Авдіївкою і тренують штурмові підрозділи “Шторм-Z” для майбутніх штурмів без екіпірування.

Підтверджують факт “м’ясних атак” й самі росіяни. Наприклад, один із солдатів рф, який служить на авдіївському напрямку, стверджував, що “м’ясні атаки” — це коли російські піхотні сили атакують без артилерійської підтримки.

Ще одне джерело рф повідомило, що штурмові загони “Шторму-Z” на авдіївському напрямку і на південному фланзі Бахмута часто знищуються після кількох днів активних дій і в середньому втрачають від 40 до 70% особового складу.

Відомо, що підрозділи “Шторму-Z” часто вводяться в бій до проведення розвідки або встановлення зв’язку з сусідніми підрозділами і, як правило, намагаються евакуювати своїх поранених без артилерійського прикриття, а це призводить до більших втрат.

Оглядачі військових дій у рф зазначають, що такі фактори призводять до того, що підрозділи “Шторму-Z” перетворюються на “сміття”, так і не досягнувши значних результатів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Європейський грант на бізнес у трьох областях: як ВПО його отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 18 Квітня 2025
Грант / фото ілюстративне, iStock

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” анонсувала надання допомоги на розвиток бізнесу у Харківській, Дніпропетровській та Миколаївській областях. Отримати грант можуть як місцеві мешканці, так і внутрішньо переміщені особи.

Про це повідомили представники благодійної організації у Facebook.

Грант для українців у 2025 році

Чеська гуманітарна організація “Людина в біді” за підтримки Швейцарської агенції розвитку анонсувала конкурс для українців, які бажають відкрити власну справу або вже ведуть бізнес. Грант надаватиметься особам, які проживають у таких громадах:

  • Дніпропетровська область: Павлоградська, Зеленодольська, Покровська (Нікопольський район), П’ятихатська (Кам’янський район), Царичанська, Магдалинівська громади, а також міста Кривий Ріг і Дніпро;
  • Харківська область: Харківська, Чугуївська, Роганська, Златопільська (Первомайська), Берестинська (Красноградський район) громади;
  • Миколаївська область: Баштанська, Шевченківська, Снігурівська, Березнегуватська, Первомайська громади.

Хто може отримати грант

Подати заявку на участь у грантовій програмі можуть:

  • місцеві жителі або внутрішньо переміщені особи, які проживають у цільових громадах;
  • фізичні особи, які втратили бізнес або роботу через війну;
  • особи, які бажають змінити професію (перекваліфікуватися);
  • особи, які досягли повноліття (18 років).

Пріоритет під час відбору матимуть такі категорії:

  • особи з інвалідністю;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • одинокі матері/батьки/опікуни;
  • особи передпенсійного віку (50+) або старші (60+);
  • представники етнічних меншин;
  • ветерани.

У межах програми передбачене навчання з основ ведення бізнесу. Після проходження навчання відбуватиметься конкурсний відбір, за результатами якого переможці зможуть отримати один із трьох видів грантів:

  • до 2000 доларів — для фізичних осіб з обмеженими економічними можливостями, які бажають пройти навчання або перекваліфікацію;
  • до 4000 доларів — для фізичних осіб, які планують започаткувати власну справу в цільових громадах;
  • до 5000 доларів — для підприємств, які працевлаштовують представників вразливих категорій населення.

Як подати заявку

Щоб стати учасником грантової програми та отримати фінансову підтримку, необхідно заповнити спеціальну анкету за посиланням. Подати заявку можна до 30 квітня 2025 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У росії дали понад 20 років ув’язнення трьом бійцям “Азову”: деталі справи

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Квітня 2025
азову
Полонені бійці за ґратами / фото росджерела

У росії судили українських військових з “Азову”, яких у 2022 році взяли в полон у Маріуполі. Їх звинуватили в обстрілах цивільної інфраструктури. Військових визнали винними у сфабрикованій справі і засудили до 23 і 24 років ув’язнення.

Про це повідомляє слідчий комітет рф.

Полонені бійці “Азову”, суд

У росії судили полонених старших солдатів “Азову” — Владислава Ручку, Андрія Ярошинського і Дмитра Ігнатенка. Їх звинуватили у “жорстокому поводженні з цивільним населенням” та вбивстві мирного жителя.

Полонених військових звинуватили у тому, що вони, нібито, зробили не менше 200 вистрілів з міномета по зерносховищу, де перебували місцеві жителі. Внаслідок цього, нібито, загинув чоловік.

У 2022 році азовців взяли в полон і відкрили на них кримінальну справу. Російський суд визнав українців винними у “злочинах”. Всім трьом військовим призначили тривале ув’язнення:

  • Владиславу Ручці і Андрію Ярошинському — 24 роки ув’язнення;
  • Дмитру Ігнатенку — 23 роки і 9 місяців ув’язнення.

Строки вони відбуватимуть у колонії суворого режиму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

DSC03044 1 5d044

Бахмут. Безлюддя’2022. Квітень (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Яким Бахмут побачив мешканець міста, фотохудожник Олександр Дяченко – читайте та дивіться у фоторепортажі.  

Дрон-камікадзе

“Наш рух поки зупинився”, — Бахмутський демон про наступ

Ситуація довкола Бахмута складна. Російські військові оглядачі стверджують, що позиційні бої тривають на північний захід від Бахмута в районі сіл Берхівка, Васюківка та Оріхово-Василівка. У […]

САУ Сил оборони

«ЗСУ дійшли до залізниці та тримають під вогневим контролем трасу Бахмут-Горлівка», — військовий експерт

Російська окупаційна армія намагається втримати в своїх руках Бахмут та відсунути від нього Сили оборони України. ЗСУ повільно просуваються вперед на південь від міста-фортеці та, […]

11:36, 17.10.2023 Микола Ситник