Міністерство соціальної політики України запускає експериментальний проєкт з надання ВПО похилого віку та особам з інвалідністю послуги стаціонарного догляду і підтриманого проживання за принципом “гроші ходять за людиною”. Він дозволить спростити надання соціальних послуг для громадян похилого віку з-поміж ВПО.
Про це повідомили у пресслужбі Мінсоцполітики.
Допомога ВПО похилого віку
Мінсоцполітики розробило механізм з надання послуги з підтриманого проживання або стаціонарного догляду для ВПО похилого віку за принципом “гроші ходять за людиною”. Як зазначають представники міністерства, це дозволить людині, яка потребує сторонньої допомоги та підтримки, але — через бойові дії — змушена залишити власне житло, й надалі проживати в громаді, будувати соціальні та економічні зв’язки, а також самостійно приймати рішення щодо свого життя.
Експериментальний проєкт дозволить:
- залучити до надання соціальних послуг як комунальних, так і недержавних надавачів;
- забезпечити надання соціальних послуг стаціонарного догляду, підтриманого проживання дієздатним ВПО похилого віку, особам з інвалідністю, які проживали на територіях, де ведуться активні бойові дії, або майно яких знищено внаслідок таких дій, і які – за станом здоров’я – потребують надання цих соціальних послуг;
- надати можливість ВПО похилого віку, особам з інвалідністю самостійно обирати надавача соціальних послуг та розраховуватися за них;
- забезпечити надання соціальних послуг ВПО похилого віку, особам з інвалідністю відповідно до договору про їх надання та індивідуального плану.
Як долучитися
Людина, яка потребує послуги підтриманого проживання чи стаціонарного догляду, повинна звернутися до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або за місцем звернення, після чого подати письмову чи електронну заяву. У разі, якщо людина похилого віку не може зробити цього самостійно, то їй допомагатиме соціальний працівник.
Після укладання договору з надавання соціальних послуг, людина починає їх отримувати. Кошти для їх оплати надходитимуть їй на банківську картку від Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Читайте також:
- Птахівництво та теплиці: на що домогосподарства Добропілля можуть отримати гранти
- Консультації з питань зайнятості для бахмутян: зустріч у Дніпрі
- Онлайн-вебінар про тимчасове житло для ВПО: як отримати та що потрібно знати
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!