Лялька, яку створила Наталя Ткаченко / фото Facebook
Бахмутянка Наталя Ткаченко вже більше 10 років виготовляє унікальні в’язані іграшки. За цей час з’явилося чимало поціновувачів творчості жінки. Нещодавно одна з ляльок, яку вона створила, подолавши довгий шлях, повернулася з окупації в Україну.
Майстриня поділилася цією зворушливою історією на своїй Facebook-сторінці.
Бахмут-Європа-Україна
Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну іграшка лишилася в Бахмуті. Її власниця, Ольга Денисова, евакуювалася на неокуповану територію. Весь цей час лялька була в окупації і тільки нещодавно, подолавши довгий шлях через країни Європи, повернулась до своєї «матусі» в Україну.
За словами майстрині Наталі Ткаченко, лялька відображає стан людей, які залишили свої домівки. Колись іграшка була модною красунечкою, а зараз розгублена, в неї немає шапочки та пошкоджені чобітки.
Так виглядала іграшка раніше / фото Facebook
Вчора ридала Олечка, мама цієї лялечки, сьогодні я… Виїжджаючи, люди зазвичай беруть дуже обмежену кількість речей, тільки найцінніше. І тим не менш, багато хто забрали мої роботи з собою. Дуже вдячна всім поціновувачам моїх робіт, дякую, що ділитесь своїми історіями і фото. А лялечку ми відновимо, буде в неї і нова шапочка, і нове взуття, і все буде добре. Все буде Україна!
Наталя Ткаченко // бахмутська майстриня
Іграшка, після повернення в Україну / фото Facebook
Зауважимо, що тепер власниця ляльки, пані Ольга, не збирається з нею розлучатись, адже до неї повернулась частинка рідного дому.
Читайте також
На пенсії життя тільки починається: майстриня-аматорка з Бахмутського району створює ляльки-мотанки
“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд №220/219, який курсуватиме між Києвом та Дніпром. Він здійснить рейси 18, 25 травня та 1 червня.
Про це повідомила пресслужба національного перевізника.
Поїзд “Київ — Дніпро”: розклад від “Укрзалізниця”
“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд №220/219. Він курсуватиме:
з Києва — 18, 25 травня та 1 червня, відправлення о 13:25, прибуття до Дніпра — о 20:36;
з Дніпра — 18, 25 травня та 1 червня, відправлення о 08:15, прибуття до Києва — о 16:17.
Поїзд робитиме зупинки на станції Кам’янське в обох напрямках, а у напрямку Києва — також на станції імені Тараса Шевченка, що у місті Сміла.
У складі поїзда передбачено купейні вагони з місцями для сидіння, а також вагони класу СВ (першого класу) зі спальними місцями.
Укрзалізниця звертає увагу пасажирів, які обирають купейні вагони з місцями для сидіння: непарні місця розташовані біля вікна, а парні — біля дверей купе (проходу).
Білокузьминівка — одне з найцікавіших сіл Донеччини, розташоване за 12 кілометрів від міста Краматорськ. Його історія сягає глибокої давнини, адже саме на околицях села була виявлена стоянка людей доби бронзи. Крім того, поблизу розташовані відомі Білокузьминівські крейдяні скелі — природна геологічна пам’ятка.
Детальніше про походження села та фото найцікавіших об’єктів Білокузьминівки — у матеріалі Бахмут IN.UA.
Як з’явилося село Білокузьминівка
Білокузьминівка — село Костянтинівської міської громади на Донеччині. До початку повномасштабної війни тут проживало близько 500 осіб.
Історія поселення бере свій початок ще в доісторичні часи — приблизно 40 тисяч років тому. Саме тоді давні люди облаштували тут стоянку. Згодом на цьому місці з’являлися нові поселення. У 1965 році археологи виявили залишки неолітичних кремнеобробних майстерень.
Точна дата заснування села залишається невідомою. За переказами місцевих жителів і краєзнавців, у 1703 році на території нинішньої Білокузьминівки вже діяв козацький пост і дерев’яна церква. Втім, ці дані не підтверджуються археологічними знахідками чи офіційними історичними джерелами.
У XVI столітті природні нерівності ландшафту в цій місцевості використовували для дозору, що стало поштовхом до заснування невеликого селища під назвою Оборонове.
Історія Білокузьминівки у XVIII–XIX
Околиці села з висоти скель / фото Донецький обласний краєзнавчий музей
У подвірному переписі Бахмутського повіту 1794 року згадується село Білокузьмино, яке, ймовірно, належало кільком поміщикам.
Інша згадка зустрічається у списку населених пунктів Катеринославського намісництва за 1795 рік. Назву село отримало, ймовірно, від капітана Кузьми Котельникова, якому належав місцевий маєток. Тоді у селі проживало 126 селян.
За даними п’ятої ревізії 1795–1796 років, у селі Семенівка та хуторі Білогірському мешкало 541 особа: 270 чоловіків і 271 жінка. У самій Семенівці проживало 426 осіб, усі вони були українцями за національністю й належали до селянського стану.
Краєвиди на околиці села / фото Донецький обласний краєзнавчий музей
У 1804 році Слобідсько-Українська губернська комісія провела економіко-географічне дослідження Ізюмського повіту. Землемір, що очолював експедицію, наніс на карту території вздовж річки Далека Біленька, описавши, зокрема, село Семенівку та хутір Білогірський — ймовірно, це і є нинішня Білокузьминівка.
Крейдяні скелі, розташовані поблизу, і дали назву хутора, що належав поміщику Семену Масюкову.
Радянська доба у Білокузьминівці
В радянські часи у Білокузьминівці був розташовано 4-й відділок радгоспу “Червона зірка” (центральна садиба його розміщена в місті Дружківці). Господарство мало 2 145 гектарів орної землі, де займалися тваринництвом.
На території села в цей час з’явилася середня школа, клуб, бібліотека та 5 магазинів.
Білокузьминівські крейдяні скелі — унікальний геологічний об’єкт, розташований неподалік села. Вони сформувалися близько 90 мільйонів років тому, коли океан Тетіс висох, а залишки його флори та фауни перетворилися на крейду, створивши ці природні утворення.
Вид на геологічну пам’ятку / фото Вікіпедія
Навколо скель простягаються степи з багатовіковими ясенами, кленами, дубами та іншими деревами. Тут мешкають змії, черепахи, кажани, лелеки та хижі птахи.
Туман та крейдяні скелі / фото Донецький обласний краєзнавчий музей
Ці крейдяні гори приваблюють як туристів, так і місцевих жителів. Особливо вони полюблялися альпіністами завдяки своїм майже вертикальним стінам, які стають чудовим випробуванням фізичної підготовки для кожного, хто прагне підкорити вершину.
“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд №220/219, який курсуватиме між Києвом та Дніпром. Він здійснить рейси 18, 25 травня та 1 червня. Про це повідомила пресслужба національного […]
Білокузьминівка — одне з найцікавіших сіл Донеччини, розташоване за 12 кілометрів від міста Краматорськ. Його історія сягає глибокої давнини, адже саме на околицях села була […]
Ремонтна бригада ДТЕК знову потрапила під обстріл у Донецькій області. Про це повідомили у ДТЕК. Росіяни обстріляли машину ДТЕК Сьогодні в Донецькій області ремонтна бригада […]
У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]