Болгарський, або, як його ще називають, солодкий перець — це доволі вибагливий овоч у вирощуванні. Втім, він нагороджує за правильний догляд неперевершеним смаком, який може гарно підкріпити будь-яку страву.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чим же корисний болгарський перець та ділиться трьома рецептами з нього, які готують в різних країнах світу.
Користь болгарського перцю
Солодкий перець — дуже корисний овоч, який містить величезну кількість корисних речовин і вітамінів, таких як бета-каротин, рибофлавін, фолієва чи аскорбінова кислота.
Вони також мають особливість: склад корисних речовин в перцях різного кольору відрізняється:
- у червоному перці знаходиться більша кількість вітаміну А, ніж в інших. Ці показники перевершують аналогічні в лимонах та чорній смородині;
- у жовтому перці можна знайти більшу кількість калію та бета-каротину, які допомагають серцево-судинній та нервовій системам функціонувати на високому рівні;
- у зеленому перці міститься багато хлоргенової кислоти, яка має користь для кровоносних судин та імунітету.
Що приготувати з перцю: чушка бюрек
Чушка бюрек — національна страва Болгарії, яка переводиться наступним чином: “чушка” — це солодкий перець, а “бюрек” — пиріжок. Як результат, ми отримуємо незвичайні пиріжки із перцем у сирній начинці.
Для приготування чушки бюрека потрібні:
- болгарські перці — 8 штуки;
- сир або бринза — 200 грамів;
- яйця — 4 штуки (2 штуки для начинки та 2 для панірування);
- панірувальні сухарики чи борошно — 100 грамів;
- олія — 4 столових ложки;
- сіль, мелений чорний перець, зелень за смаком.
Приготування потрібно розпочати з підготовки перцю. Для цього їх потрібно промити та очистити від серцевини, викласти на деко, змастити олією. Далі овочі потрібно запікати у духовці при температурі 180-200 градусів за Цельсієм протягом наступних 10-15 хвилин, після чого перевернути на інший бік та запікати стільки ж. Орієнтиром є загальна м’якість, якої потрібно досягти для подальшого приготування.
Після підготовки перцю, його охолодження та очищування від шкірки, потрібно почати готувати начинку. Для цього треба натерти сир чи бринзу на великій терці, додаючи до них яйця, сіль, перець, зелень. Все треба перемішати.
Далі потрібно подбати про панірування. Для цього в одній тарілці потрібно збити два яйця, а в іншу покласти горстку панірувальних сухарів.
Начинку потрібно покласти в перець, при цьому не дуже багато, щоб бюреки не луснули. Паніруйте перці в яйці, а після в сухарях. Так два-три рази. Якщо паніруєте у борошні, то достатньо буде одного.
В кінці потрібно викласти перці на пательню із розігрітою олією та обсмажити їх до рум’яної скоринки.
Що приготувати з перцю: Пеперонатта
Пеперонатта — смачна та неймовірно запашна страва італійської кухні з болгарського перцю. Вона має дуже багато варіацій, де різниця полягає в інгредієнтах та їх пропорціях. Редакція Бахмут IN.UA пропонує саме класичний варіант.
Для його приготування потрібні:
- болгарський перець — 600 грамів;
- часник — 5 зубчиків;
- помідори — 350 грамів;
- базилік — 2-3 гілочки;
- 6% оцет — 1-2 столових ложки;
- цукор — 1 чайна ложка;
- сіль — 0,5 чайної ложки;
- оливкова олія — 2 столових ложки;
- чорний перець та лавровий лист за смаком.
Приготування розпочинаємо з очищення та нарізання на 4 частини зубчиків часнику. Обсмажуємо його на рослинній олії. Далі до нього потрібно додати очищений від насіння та порізаний на шматочки перець. Обсмажуємо його протягом 10 хвилин.
Далі потрібно підготувати помідори. Для цього їх треба залити окропом та залишити на 2-3 хвилини, що допоможе очистити овочі від шкірки. Потім треба ці ж самі помідори дуже нарізати на дуже дрібні шматочки та додати до перцю. Покласти до овочів на пательні додаємо гілочки базиліку і лавровий лист.
Всю овочеву суміш обсмажуємо 10 хвилин, щоб рідина випаровувалася. У кінці приготування додаємо сіль, цукор, оцет, чорний перець та смажимо ще 1-2 хвилини. Даємо переронатті охолонути та можемо починати насолоджуватися її незвичайним смаком.
Що приготувати з перцю: салат табуле
Салат табуле — вишукана та дуже корисна страва з ліванської кухні, в основі якого булгур, помідори, перець та лимонний сік.
Для приготування такої закуски потрібні:
- булгур чи перлова крупа — 150-200 грамів;
- зелень петрушки — 70 грамів;
- зелень кропу — 70 грамів;
- рукола — 70 грамів;
- помідори — 500 грамів;
- огірки — 300 грамів;
- солодкий перець — 200 грамів;
- ріпчаста цибуля — 100 грамів;
- часник — 5-6 зубчиків;
- коріандр (мелений) — 2 чайні ложки;
- оливкова олія — 5 столові ложки;
- лимонний сік — 2 столові ложки;
- сіль, чорний мелений перець за смаком.
Приготування розпочинаємо з промивання булгуру чи перлової крупи. Далі заливаємо її водою та варимо до готовності. На це потрібно приблизно 30 хвилин.
Поки йде приготування основи, потрібно порізати цибулю, помідори, солодкий перець та огірки маленькими кубиками та подрібнити часник з усією зеленню ножем.
Далі потрібно перекласти у велику посудину цибулю, часник та помідори. Додаємо до суміші сіль та коріандр, після чого перемішуємо. У ту ж тару викладаємо солодкий перець, огірок, подрібнену зелень, варену крупу. Перемішуємо. Додаємо оливкову олію зі спеціями на свій смак. Ще раз ретельно переміщуємо та можемо подавати готовий салат табуле.
Читайте також:
- Горіхова насолода: три цікавих рецепти з горіхами, які варто спробувати кожному
- Смачний пиріг, зігріваючий суп та корисний гарнір з італійськими нотками: три рецепти з моркви, які мають вишуканий смак
- Що смачного можна зробити з яблук: три рецепти, які запам’ятаються надовго
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!