ДаВінчі та “Чека”: у Краматорську з’явилися портрети загиблих військових

Валентина Славінська Славінська Валентина 18:00, 12 Серпня 2024
Портрет ДаВінчі / фото Анастасія Раус

Краматорськ, тут на вікнах Палацу культури тепер є унікальний меморіал: портрети полеглих українських воїнів на дерев’яних фанерах замінили вибиті вікна місцевого палацу культури, перетворивши будівлю на живий пам’ятник героям.

Про це повідомляє ВікноВідновлення.

Краматорськ. Портрети українських воїнів

Анастасія Раус, це українська художниця, яка знайшла особливий спосіб вшанувати пам’ять загиблих захисників України. Портрети створені на дерев’яних фанерах на закритих вибитих вікнах палацу культури Краматорська.

Кожен портрет – це вікно у життя героя, що віддав його за Україну.

На дощечках зображено воїнів з такими позивними:

  • Малі;
  • Леміш;
  • Восток;
  • Мішаня;
  • ДаВінчі;
  • Чека;
  • Грінка.
Портрет ДаВінчі / фото Анастасія Раус

ДаВінчі — український доброволець та Герой України, що загинув 7 березня 2023 року в боях поблизу Бахмута, йому було 27 років.

Станіслав Артеменко “Восток” / фото Анастасія Раус

Станіслав Артеменко — боєць полку “Азов” і захисник Маріуполя, загинув внаслідок російського теракту в Оленівці. Вдома на нього чекали наречена та мати, яка боролася з онкологічною хворобою. Стас мріяв стати професійним боксером і допомогти матері одужати.

Андрій Плитус “Леміш” / фото Анастасія Раус

Андрій Плитус — боєць 2-го батальйону спеціального призначення бригади “Азов”, відомий під позивним “Леміш”. Герой брав участь в обороні Маріуполя, пережив полон і знову повернувся на передову. Андрій загинув 6 травня 2024 року під час виконання бойових завдань на території Серебрянського лісництва.

Назар Гринцевич “Гренка” / фото Анастасія Раус

Назар Гринцевич — наймолодший захисник “Азовсталі”, боєць “Азову” із позивним “Грінка”. Він опинився у полоні, понад 4 місяці його тримали на території окупованої Донеччини. Після звільнення з полону Назар повернувся на фронт. 7 травня він загинув. Хлопцеві було всього 21 рік.

“Чека” / фото Анастасія Раус

Ірина Цибух — медикиня добровольчого батальйону “Госпітальєри” із позивним “Чека”. Ірина загинула на Харківському напрямку 29 травня 2024 року.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де працює ЦНАП для мешканців Соледара

Валентина Твердохліб 13:00, 12 Січня 2025
цнап
ЦНАП / ілюстративне фото Facebook-сторінка Соледарської міськради

У Дніпрі працює центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) Соледарської міськради. Тут переселенці та переселенки з Соледара можуть отримати різні види допомоги і консультації.

Яку допомогу надають у ЦНАПі, розповіли в Соледарській міськраді.

ЦНАП для ВПО із Соледара: послуги

Центр надання адміністративних послуг Соледарської міськради продовжує працювати у Дніпрі. Тут приймають мешканців Соледарської громади і надають їм різноманітну допомогу.

Звернувшись до ЦНАПу, можна отримати наступні послуги:

  • подання повідомлення про пошкоджене чи знищене майно;
  • зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримання витягу з реєстру територіальної громади;
  • встановлення статусу та видача посвідчень учасникам бойових дій;
  • позбавлення статусу учасника бойових дій за заявою;
  • видача нового посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України;
  • призначення одноразової грошової допомоги у разі інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги;
  • призначення одноразової грошової допомоги членам сім’ї, батькам та утриманцям волонтера, який загинув чи помер внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги;
  • призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • встановлення факту отримання ушкоджень здоров’я від боєприпасів;
  • надання відомостей з Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

ЦНАП Соледара, контакти

ЦНАП Соледарської міськради працює за адресою: місто Дніпро, вулиця Мандриківська, 47. Графік роботи: понеділок-четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця — з 08:00 до 15:45.

Прийом проводять за попереднім записом. Звертайтеся за телефоном: +380 (96) 164 2257.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Маріуполі знаходять боєприпаси на пляжах і біля шкіл

Валентина Твердохліб 12:00, 12 Січня 2025
боєприпаси
Окупант підриває знайдений на пляжі боєприпас / фото росджерела

У Маріуполі продовжують знаходити боєприпаси, що залишилися в місті після бойових дій. Натрапити на міни і снаряди можна у громадських місцях, адже окупанти досі не провели комплексне розмінування міста.

Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

Маріуполь, розмінування

За майже два роки окупації Маріуполя псевдовлада так і не змогла провести комплексне розмінування міста. Цим окупанти наражають місцевих мешканців на небезпеку, адже натрапити на боєприпас чи міну можна навіть у громадських місцях. Вже відомий не один факт, коли місцеві жителі отримували поранення.

Днями вибухонебезпечні предмети знайшли на узбережжі Лівобережного району Маріуполя. Такі знахідки тут не рідкість. Наприклад, у вересні під час відходу води тут вже знаходили боєприпаси. Повністю очистити пляж від вибухонебезпечних предметів окупанти не змогли.

Окупант знайшов боєприпас на пляжі / фото росджерела

На ще один небезпечний предмет натрапили біля школи №1, яку росіяни зруйнували під час блокади Маріуполя. Тут знайшли бойову частину “Града”. Снаряд знаходився біля проїжджої частини.

Боєприпас, знайдений біля школи №1 / фото росджерела

Нагадаємо, що минулої осені росіяни проводили показове “розмінування” Бахмута. Втім, це більше було схоже на пошуки схронів зброї. Як це було — дивіться за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

цнап

Де працює ЦНАП для мешканців Соледара

У Дніпрі працює центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) Соледарської міськради. Тут переселенці та переселенки з Соледара можуть отримати різні види допомоги і консультації. Яку допомогу […]

боєприпаси

У Маріуполі знаходять боєприпаси на пляжах і біля шкіл

У Маріуполі продовжують знаходити боєприпаси, що залишилися в місті після бойових дій. Натрапити на міни і снаряди можна у громадських місцях, адже окупанти досі не […]

Послуги в ЦНАП

В ЦНАПі з’явилась нова послуга для ветеранів та їх родин

В 2025 році для ветеранів та їх сімей запрацювала нова послуга в ЦНАПі. Йдеться про отримання витягу із Єдиного державного реєстру ветеранів війни у Центрах […]

“Малевич” та “Дисидент”: 5 українських фільмів, які ми чекаємо в 2025 році

Український кінематограф в 2025 році презентує кілька фільмів, які варті уваги глядача. Це картини присвячені митцям, війні та людям. Редакція ділиться добіркою з 5 українських […]

казарми

На Донеччині окупанти облаштовують казарми в інтернатах і дитсадках

Росіяни закривають дитячі садки й інтернати на окупованих населених пунктах Донеччини. Вони переобладнують заклади під власні потреби. Зокрема, створюють там казарми для військових і біженців […]