«Храм — це не стіни, а люди»: отець Олексій про життя людей у Свято-Георгіївському храмі

Семаковська Тетяна 17:19, 21 Грудня 2022

Screenshot 233 0d622У Свято-Георгіївському храмі Бахмута вже давно живуть люди, які втратили свої домівки. Нещодавно, з’явилась інформація, що людей просять покинути храм, чи дійсно це так, розповідає отець Олексій.

Чи виганяють людей з храму? 

У соціальних мережах з’явилась інформація, що зі Свято-Георгіївського храму, що в мікрорайоні Ступки, виганяють людей, які там проживають. Ми зв’язались зі священником Олексієм, щоб розпитати про цю ситуацію. 

Отець Олексій запевнив, що ця інформація не відповідає дійсності. Люди продовжують мешкати в храмі. Їх навіть побільшало. Нагадаємо, що ми вже розповідали про людей, які втратили свої домівки й мешкають у храмі. 

«Це неправда, нікого ми не виганяємо. Люди з’являються навіть нові. Багато кому нема де жити після прильотів, і вони приходять до нас як в тимчасовий прихисток. Вони не залишаються у нас на постійну основу, а перечікують до евакуації. Страшно навіть чути, що ми не даємо людям житло, а ще й женемо їх. Зараз всім й так важко, а люди ще й такі речі пишуть», — каже отець Олексій. 

Також, священник запевнив, що багато хто вже знає, що в храмі можна зупинитись, тому навіть ті, хто виїхали з міста, зупиняються переночувати тут:

«Ми приймаємо людей навіть на тимчасове перебування. Мешканці, які вже евакуювались, приїжджають в Бахмут на один день у справах залишаються у нас переночувати».

Допомога 

Зараз період холодів, тому є проблеми з опаленням та теплом. Чи допомагають храму місцева влада та волонтери, розповів отець Олексій: 

«Нещодавно до нас приїжджали  журналісти з Латвії, робили сюжет і пообіцяли нам генератор. У нас свій є, але він вже старенький, ну поки чекаємо». 

Місцева влада ж привезла буржуйки, пообіцяли передати ще й вугілля. Пан Олексій запевняє, що з владою спілкування відбувається постійно, вони підтримують і допомагають:

«Марченко, заступник міського голови, часто навідує нас й надає допомогу. Пообіцяли дати вугілля, вже дали буржуйки. Волонтери також допомагають часто. Навіть військові приносять їжу, нещодавно передали пиріжки та вареники, часто консерви. Людей допомагають дуже багато, є гарні й добрі люди. А ми у відповідь допомагаємо чим можемо». 

Отець Олексій підкреслив, що для всіх гарним не будеш, а якщо звертати увагу тільки на негатив, не буде мотивації робити добро:

«В першу чергу храм – це не стіни, це люди, все заради людей і для них. Україну необхідно любити своїми справами, а не словами…Й все буде, буде Україна». 

Якщо ви хочете допомогти храму, та людям які там мешкають фінансово, залишаємо реквізити отця Олексія:

МоноБанк: 5375235102189352 

Фото: Фейсбук

Читайте також: Бахмут у Миргороді: у проєкті консервний завод, унікальні теплиці та альтернативні джерела енергії

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Семаковська Тетяна 18:20, 28 Березня 2025

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.

Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.

Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля

Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко

У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.

На вулицях людно / фото Роман Потапенко

У мешканців Краматорська ми питали:

  • Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
  • Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
  • Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?

Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.

Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко

Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.

У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.

Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та […]

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]

спільноти

“Ми хотіли зробити так, щоб про Бахмут не забули”: як Інесса Мішеніна створила спільноту для допомоги і об’єднання земляків

Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]

Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті

Мейра Беспьорстова — психологиня та капеланка, яка регулярно працює з військовими. Вона вела в Бахмуті активну волонтерську діяльність, а зараз підтримує дух військових, котрі боронять […]

18:15, 14.02.2025 Скопіч Дмитро