Українська молодь готова відновлювати свої громади — дослідження

Семаковська Тетяна 17:22, 8 Травня 2023

Захід f11bd

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено 101 об’єкт молодіжної інфраструктури. Водночас активність молодих людей тільки зросла. Результати дослідження «Вплив війни на молодь в Україні» свідчать, що 72 % української молоді готові долучатися до процесу відновлення у своїй громаді. 

Про це стало відомо на прес-конференції, яка пройшла в Українському кризовому медіа-центрі у форматі дискусійної панелі національної програми UNDP залучення молоді до відновлення України Віднова:UA.

За словами програмного координатора програми Віднова:UA Центру «Ейдос» Анастасії Кулеби, міністерство молоді і спорту рекомендувало молоді переорієнтувати напрямки своєї роботи та адаптувати послуги на допомогу цивільному населенню. Мова йде про надання гуманітарної допомоги, послуг психологічної та юридичної підтримки, організації та підтримки шелтерів, роботі з дітьми.

Так виникла ідея створення програми «Віднова:UA». Її мета полягає в тому, щоб створити для молоді як соціальної групи можливості долучитися до процесу відбудови країни. Це буде робитись через поширення волонтерства, здобуття базових навичок будівельних робіт, формування соціальних, громадянських та міжкультурних компетентностей.

«Для участі у програмі на конкурсних засадах залучені 24 територіальні громади, що передбачає таку ж кількість обмінів та відновлених просторів. Планується задіяти 500 учасників. Це як мінімум, бо коли центри відновлять, молоді буде, де збиратися, генерувати і реалізовувати класні проєкти», — додала Анастасія Кулеба.   

Кулеба a0a8eПрограмний координатор програми Віднова:UA Центру «Ейдос» Анастасія Кулеба. Фото: УКМЦ

Навчання відібраних команд відбудеться у травні-червні, а далі до вересня заплановане безпосереднє проведення обмінів. 

Заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко пояснила, чому для програми було обрано формат обмінів. Учасники зможуть не лише продукувати, а й зібрати команду, взяти на себе відповідальність за відновлення чогось важливого в громаді. А молодіжний об’єкт в ній може бути де завгодно — на базі школи, закладу культури чи спортивної інфраструктури.

«Для нас важливо, щоб ця програма не тільки масштабувалася і охопила велику кількість молодих людей, а й стала частиною державної програми «Молодь України», — зазначила Марина Попатенко. 

Потапенко ea9f3Заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко. Фото: УКМЦ

Читайте також: Чи можливо відбудувати Бахмут після перемоги?

«Віднова:UA» є адекватною і правильною відповіддю на той запит, який існує в країні. Молоді люди, які візьмуть в ній участь, побачать, що вони долучилися до конкретної роботи, і вона принесла результат. На цьому наголосила керівниця групи проєктів у сфері демократичного врядування Програми розвитку ООН Олена Урсу. 

На її погляд, програма має гарно відпрацьовану методологію, вироблену експертами у сфері молодіжної політики разом із самою молоддю. Було вирішено, які питання необхідно включити в програму, і які цілі програма перед собою ставить. Після того, як проєкт стане частиною державної програми, його буде виконувати Всеукраїнський молодіжний центр як координуюча інституція між молодіжними центрами в України. 

Виконуючий обов’язки керівника установи Артур Кадельник підкреслив, що суть молодіжної політики полягає в тому, щоб дати молодій людині ті необхідні у житті навички, які вона не отримає за допомогою формальної освіти у школі, коледжі, університеті.

«Війна спричинила руйнування тисяч будинків, на відновлення яких знадобиться багато часу — не рік, і не п’ять. Тож роботи вистачить кожній людині», — наголосив Артур Кадельник. 

Програма «Віднова:UA» здійснюється Міністерством молоді та спорту України, Державною установою «Всеукраїнський молодіжний центр» та громадською  організацією «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» у рамках проєктів ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді» та «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та Уряду Японії відповідно.

Фото: УКМЦ

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Примусова евакуація родин із дітьми з Донеччини: нові села в переліку

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 2 Травня 2025
Евакуація дітей / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

У Донецькій ОВА ухвалили рішення про початок примусового вивезення громадян та громадянок з сіл Шахове і Торецьке, що розташовані за 15–20 кілометрів від лінії бойового зіткнення. Евакуація стосуватиметься родин з дітьми.

Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін у Telegram.

Примусова евакуація в Донецькій області

За словами голови Донецької ОВА Вадима Філашкіна, керівництво області прийняло рішення про початок примусової евакуації батьків із дітьми у двох селах Шахівської громади — Шаховому та Торецькому.

Він уточнив, що таке рішення ухвалили 2 травня. Загалом у цих населених пунктах проживає близько 80 дітей.

Дав доручення місцевій владі та керівникам структурних підрозділів ОВА якомога швидше організувати належну евакуацію сімей, у яких перебувають ці діти, та забезпечити відповідні умови проживання на більш безпечній території України“, — заявив Філашкін.

Він також вкотре закликав усіх людей виїжджати з небезпечних регіонів, “поки це ще можливо”.

Евакуація з Покровської громади

Евакуація з Покровської громади є безплатною. Для цього потрібно звернутися до Покровської МВА. Там вам повідомлять про всі доступні способи евакуації та варіанти розміщення в новій громаді.

Для евакуації потягом зі станції Павлоград І необхідно звернутися до контактного центру Покровської міської військової адміністрації за номером: 0 800 300 101.

Зазначимо, що у Павлограді евакуйованим допомагають оформити виплати. Також у місті створено Фонд житла для ВПО, завдяки якому люди, які евакуювалися до Павлограда, можуть отримати тимчасовий прихисток.

Для переселенців, які мешкають у Павлограді, також створено Telegram-чат “Павлоград допомагає”.

Записатися на безплатну евакуацію з Покровська можна також через організацію “Схід SOS”. Для цього потрібно зателефонувати з понеділка по суботу до кол-центру за номером 0 800 332 614 з 8:00 до 18:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

10 тисяч гривень при народженні дитини: грошова допомога для місцевих і ВПО у Трускавці

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:30, 1 Травня 2025
Грошова допомога для місцевих та ВПО у Трускавці / фото ілюстративне, iStock

Трускавецька міська рада анонсувала надання одноразової грошової виплати у розмірі 10 тисяч гривень сім’ям з новонародженими дітьми з міського бюджету. Допомога розрахована як місцевих мешканці, так і внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Про це йдеться в повідомленні Трускавецької міської ради.

Грошова допомога сім’ям з новонародженими у Трускавці

Трускавецька міська рада продовжує реалізацію програми, в межах якої надається одноразова грошова допомога сім’ям з новонародженими дітьми в розмірі 10 тисяч гривень.

Право на отримання допомоги мають батьки новонароджених дітей із числа:

  • мешканців громади, які зареєстровані та проживають у ній не менше ніж 12 місяців до дня народження дитини;
  • внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які перебувають на обліку як ВПО та проживають у громаді не менше ніж 12 місяців до дня народження дитини.

Допомога надається за умови, що новонароджена дитина зареєстрована за місцем проживання в Трускавецькій міській територіальній громаді. Для ВПО — якщо вона перебуває на обліку за фактичним місцем проживання батьків у громаді.

Як подати заявку

Щоб отримати грошову допомогу від Трускавецької міської ради, один із батьків має особисто звернутися до управління соціального захисту населення із заявою та такими документами:

  • копією документа, що посвідчує особу (паспорт громадянина України або ID-картка), та копією реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника;
  • копією свідоцтва про народження дитини;
  • документами, що підтверджують реєстрацію місця проживання заявника та дитини (для ВПО — перебування на обліку як ВПО): витягами з реєстру територіальної громади або копією довідки ВПО тощо;
  • актом фактичного проживання сім’ї;
  • довідкою з банку про реквізити рахунку для перерахування допомоги.

Копії документів подаються разом з оригіналами для перевірки їх відповідності.

За додатковою інформацією можна звертатися до управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради за адресою: місто Трускавець, площа Чорновола, 2, кабінет №203 або за телефоном 54193.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Примусова евакуація родин із дітьми з Донеччини: нові села в переліку

У Донецькій ОВА ухвалили рішення про початок примусового вивезення громадян та громадянок з сіл Шахове і Торецьке, що розташовані за 15–20 кілометрів від лінії бойового […]

16:00, 02.05.2025 Скопіч Дмитро

10 тисяч гривень при народженні дитини: грошова допомога для місцевих і ВПО у Трускавці

Трускавецька міська рада анонсувала надання одноразової грошової виплати у розмірі 10 тисяч гривень сім’ям з новонародженими дітьми з міського бюджету. Допомога розрахована як місцевих мешканці, […]

16:30, 01.05.2025 Скопіч Дмитро

Військовий збір у 2025 році: що потрібно знати українцям

Військовий збір — це податок, який громадяни сплачують до бюджету на підтримку армії та обороноздатності країни. Його автоматично утримують із зарплат і деяких інших доходів. […]

15:30, 01.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

7 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Чи дадуть субсидію на оренду житла, якщо знімається лише кімната: пояснення

Для багатьох внутрішньо переміщених осіб (ВПО) субсидія на оренду житла — це можливість винаймати цілу квартиру в новому для себе регіоні. Однак у переселенців виникає […]

14:00, 29.04.2025 Скопіч Дмитро