Талісман Соледара Солті об’єднує дітей та дорослих довкола пам’яті про місто

Микола Ситник 13:40, 3 Травня 2023

image2 0b052

У середині квітня відбулась презентація та перший онлайн-воркшоп у рамках проєкту «Salty — талісман Соледара». Цим займається команда проєкту Благодійного фонду «Соляна фортеця», яка прагне об’єднати краєзнавців, істориків та жителів Соледарської громади. Активісти планують спільними зусиллями створити листівки із зображеннями визначних місць рідного краю.

Реалізація проєкту

Зазначимо, що ініціатива «Salty — талісман Соледара» втілюється БФ «Соляна Фортеця» в рамках другої хвилі програми «ZMINA 2.0: Субгранти для культурних проєктів» фонду «Ізоляція» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Директор із розвитку фонду «Ізоляція» Михайло Глубокий повідомив редакції «Бахмут IN.UA», що в 2022 році планувалася реконструкція будинку культури в Соледарі, а також проведення там культурних, мистецьких та освітніх програм. Війна змінила плани, але нові культурні проєкти впроваджуються.

«На жаль, через збройну агресію російської федерації втілити оригінальний задум не вдалося, але ми домовились з представництвом Європейського Союзу, що перенаправимо все фінансування на підтримку населення, яке постраждало через війну. Власне, більшу частину коштів ми направили на допомогу громадам, але частку бюджету перенаправили також на створення нових культурних проєктів», — директор із розвитку фонду «Ізоляція».

Михайло 0b848Директор із розвитку фонду «Ізоляція» Михайло Глубокий. Фото: Facebook

Він додав, що ініціатива, яка спрямована на об’єднання людей та збереження історичної пам’яті ідеально підходить для програми фонду.

«Пріоритет — підтримка культурних ініціатив, які працюють з переселенцями та людьми, що постраждали через агресію росії. Також для нас важливо, щоб проєкти втілювались на території маленьких децентралізованих громад. Тому проєкт, націлений на роботу з людьми з Соледарської громади, що ставить собі за мету об’єднання людей, які були вимушені виїхати, а також збереження історичної пам’яті, ідеально підходить для пріоритетів нашої програми», — Михайло Глубокий.

За його словами, фонд «Ізоляція» виступає в ролі донора, а ідея та втілення проєкту «Salty — талісман Соледара» покладається на БФ «Соляна Фортеця».

«Представники команди БФ «Соляна Фортеця» подали заявку на підтримку, після чого вона пройшла через конкурс та оцінку від незалежних експертів. Після цього проєкт було відібрано для фінансування», — резюмував Михайло Глубокий.

Хто ж такий «Salty» і хто його створив?

«Salty» (Солті) — це казковий герой, який став талісманом Соледара. Цей образ вигадала художниця з Харкова Анастасія Оленченкова. Солті уособлює сіль, яку видобувають у Соледарі. За словами митця, ці малюнки вона створила не на замовлення, а просто від душі, бо черпає натхнення у простих речах.

Солті2 2b6f8Ось так виглядає казковий герой «Salty». Фото: Facebook anastasiia.ole

Анастасія Оленченкова — професійний дитячий ілюстратор, що з дитинства обожнювала мультики Дісней та Піксар. Наразі її основний напрямок в ілюстрації, пов’язаний із створенням цікавих персонажів та їх світів.

«Кожного року у жовтні для ілюстраторів всього світу починається місячний челендж, коли кожен день ми малюємо ілюстрації на певну тему. 17 жовтня була тема, яка звучала як salty — солоний. Я одразу вирішила, що намалюю «персонажа для нашої солі». Якраз перед тим за декілька місяців почалися бої за Соледар. Я хотіла це якось пов’язати, створити того, хто охороняє це місто та його сольові родовища. 

 

Я прагнула створити героя, який би втілив дух міста та був би стійким захисником своєї домівки і людей. Розглядаючи упаковку кам’яної солі «Артемсіль», я задумалась над тим, як би міг виглядати «Salty» та які властивості він може мати», — пояснила Анастасія Оленченкова.

Анастасія Оле c2410Дитячий ілюстратор Анастасія Оленченкова. Фото: Facebook

Художниця розповіла редакції «Бахмут IN.UA», що цей персонаж створювався для себе. Вона і подумати не могла, що «Salty» може хтось помітити. За її словами, чим більше про нього питають, тим більша в нього з’являється своя історія.

«Salty» — магічний герой, який живе у соляних шахтах Соледару. Персонаж дуже світлий, добрий, любить вишневі льодяники та розважати дітей за допомогою магії. Він має чарівний посох, що яскраво світиться біля великих покладів солі, і підказує шахтарям де слід працювати. Але коли «Salty» та всьому, що він любить загрожує небезпека, він здатен на неймовірні речі. У ньому більше сили, ніж здається на перший погляд», — додала Анастасія Оленченкова. 

Солті1 93603Чарівний посох «Salty». Фото: Facebook anastasiia.ole

Дівчина поділилася, що з радістю погодилася долучитися до проєкту «Salty — талісман Соледара».

«Коли я опублікувала малюнок в соціальних мережах, мене помітили активісти Соледара та запропонували взяти участь у проєкті. Не вагаючись, я прийняла пропозицію. Я в захваті від можливості втілити свою дитячу мрію — побачити, як мої творіння втілюються в життя і стають відомими. Поки ми на стадії планування, та незабаром я почну працювати над серією ілюстрацій. Я впевнена, що зрештою «Salty» підкорить серця багатьох!» — переконана Анастасія Оленченкова.

Разом із «Salty» на листівках зобразять 13 пам’яток Соледара

В межах ініціативи планується серія ескізів, серед яких будуть зображення різних історичних періодів, зокрема наслідків воєнних дій на території міста. Також митці створять світлину, яка символізуватиме перемогу та відбудову Соледара.

Менеджер Міжнародного благодійного фонду «Ізоляція» Наталя Тищук повідомила нам, що до створення листівок долучаться всі учасники проєкту. Організатори планують використовувати їх для презентації міста. На кожній листівці зобразять «Salty», який уособлює місто.

«Фактично вийде, що всі учасники будуть залучені до створення листівок, які надрукують. Наклад яких (ред. листівок) буде розповсюджений партнерським організаціям та ГО Соледарської громади. Також активні учасники матимуть змогу їх отримати. В мережі, на сторінці фонду «Соляна фортеця», будуть оприлюднені результати по завершенню. Також планується на основі зображень створення стікерів для використання в мережах. Організатори планують в подальшому ці листівки використовувати як промо міста, так і для виставок, присвячених Сходу», — повідомила Наталя Тищук.

Наталя 9aa10Наталя Тищук в офісі. Фото: «Ізоляція»

Наразі вже відомі локації, які зобразять на листівках. Так, шляхом голосування активісти, історики визначили 13 улюблених місць соледарців. До слова, спочатку запропонованих локацій було більше 30. 

Громада обрала наступні місця:

  1. Шахта.
  2. Шахта: підземний світ.    
  3. Школа №13. Відновлення будівництва після війни.      
  4. Спортивний комплекс із фонтаном, трояндами.   
  5. Пагорби «Юрчина гора».    
  6. Міський парк.
  7. Вулиця міста. 
  8. Храм.
  9. Стадіон.
  10. Провалля — солоні озера.
  11. Станція «Сіль».
  12. Зупинка, розмальована дітьми.
  13. Зруйнований дитячий садок.

Зазначимо, серед локацій будуть і зображення місць, які закарбувались в пам’яті та ті, які торкнулися найболючішого. Наприклад, знівечений дитячий садок. 

Читайте також: Соледар — місто каштанів й абрикосів: волонтерка Тетяна Кваша розповіла про життя спочатку

Діти в проєкті

До слова, малеча також долучиться до проєкту. Діти Соледарської громади придумають вислови до кожної з локацій міста.

«Завданням для дітей буде дібрати влучний опис, вислів до локації від імені героя. У такий спосіб «Salty» розповідатиме про ці місця. Вийде набір листівок, як своєрідний комікс з розповідей «Salty». Малюватиме листівки художниця Оленченкова Анастасія, яка й створила «Salty», — додала Наталя Тищук.

Наразі дітей Соледарської громади, віком від 6 до 15 років, запрошують взяти участь у онлайн-зустрічі в межах проєкту «Salty — талісман Соледара». Захід відбудеться 7 травня. Деталі за посиланням: https://www.facebook.com/events/243315661517640/

Оцінювання дитячих робіт

Судді оберуть вдалі роботи дітей до кожної локації окремо. До складу журі конкурсу запрошені активісти та письменники, серед яких: 

  • Галина Малик, 
  • Ольга Деркачова, 
  • Оксана Радушинська,
  • Сашко Дерманський.

Олександр повідомив про загибель свого брата Олега Дерманського, який боронив Соледар, тому для нього це особлива місія.

image1 a27b7Олег Дерманський, який захищав Соледар. Фото: надали організатори проєкту

«Попри важку втрату, ми цінуємо його рішення стосовно участі у складі журі. Завдячуємо кожному, хто віддає життя за збереження цілісності України, схиляємо голови над загиблими в цій війні», — зазначили організатори проєкту.

«Salty» підкорить серця мешканців Соледарської громади

Засновниця Благодійного фонду «Соляна фортеця» і керівниця проєкту «Salty — талісман Соледара» Тетяна Кваша повідомила редакції «Бахмут IN.UA», що мешканці громади одразу полюбили казкового героя «Salty».

«Ми разом із соледарськими активістами від початку повномасштабного вторгнення не втрачаємо звʼязок. Це постійні зустрічі, обговорення співпраці, генерація нових ідей та реалізація спільних проєктів. Тому одразу після появи в інтернеті інформації, що художниця намалювала казкового героя Солті, зʼявилось бачення, що саме цей герой має «жити» в Соледарі попри все. Ми одразу почали думати, як і де ми можемо його застосувати. Ми зрозуміли, що Солті може бути і на наших листівках, задля збереження нашої історії та відчуттів, які ми переживаємо саме зараз, настольгуючи за містом», — поділилася Тетяна Кваша.

Тетяна 7f6c0Керівник проєкту «Salty — талісман Соледара» Тетяна Кваша. Фото: Facebook 

Вона розповіла, що активісти мають намір задіяти персонажа «Salty» у розмінуванні територій. 

«На одній з 13 листівок буде зображений зруйнований дитячий садок, відбиток цієї війни. Планується, що Солті буде задіяний в розмінуванні, і якщо в нас вийде, то він це зробить разом із Псом Патроном. Наразі ми звернулися до головного управління ДСНС України, щоб офіційно налагодити співпрацю щодо цієї ідеї», — додала Тетяна Кваша.

Організатори проєкту переконані, що соледарці згуртуються задля збереження історичної пам’яті, а «Salty» стане талісманом громади. Він подарує надію, збереже відчуття дому, тепла, історію міста та його жителів.

Фото: надала команда проєкту

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Живий сніговик та квиток на концерт: найкращі прем’єри 2024-2025 для святкового настрою

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 22 Листопада 2024
Гарні новорічні фільми заряджають на увесь рік / скриншот

2025 рік обіцяє стати чарівним і незабутнім для всіх, хто цінує атмосферу свят. Цього року Новий рік і Різдво принесуть не лише традиційні сімейні вечері та прикрашені ялинки, а й фільми для усієї сім’ї

Редакція Бахмут IN.UA підготувала добірку з 10 різних фільмів від провідних студій Netflix, Hallmark та Disney, які подарують новорічний настрій.

Новорічні фільми у 2024-2025

З кожним днем новорічні та різдвяні свята стають все ближчими, і вже час налаштовуватися на відповідний настрій. І саме новорічні фільми здатні створювати та передавати незабутню атмосферу свята. Вони також об’єднують цілі покоління, розповідаючи їм казкові історії з життя різних героїв.

Цього Різдва 

Кадр з мультфільму “Цього різдва” / скриншот

“Цього Різдва” — це дебютний анімаційний повнометражний фільм Річарда Кертіса, який подарує дух Різдва. Стрічка покаже пов’язані між собою історії кохання, дружби та сім’ї. Вона вийде на Netflix 6 грудня 2024 року.

Фільм був адаптований самим Кертісом за трьома дитячими книжками й знятий ним же, людиною, що стоїть за культовими фільмами “Реальна любов” і “Ноттінг Хілл”. Режисером фільму є Саймон Отто, який зняв “Як приручити дракона”, а продюсувала стрічку студія Locksmith Animation.

Ця святкова комедія вирізняється поєднанням зворушливих персонажів, дотепного гумору та атмосферності. Унікальний стиль Кертіса додає глибини, яка знайде відгук як у дорослих, так і в дітей. Фільм підходить для сімейного перегляду: малечу захоплять пригоди Санти та його друзів, а дорослим сподобається теплий гумор і сентиментальний дух, характерні для творчості Кертіса.

Цей анімаційний фільм стане чудовим подарунком для всієї родини й обов’язковим для перегляду під час різдвяних свят.

Снігова сестра

Новорічна казка “Снігова сестра” вийде на платформі Netflix / скриншот

“Снігова сестра” — це новорічний фільм для усієї сім’ї за мотивами бестселера Маї Лунде та Лізи Айсато. Стрічка розповідає історію Джуліана, хлопчика, який після втрати старшої сестри втрачає віру в магію Різдва. 

Наближається Святвечір, і головному герою Джуліану вже виповняється одинадцять років. Зазвичай Різдво — це найкращий день у році, повний ласощів і мандаринів, сімейного кола і мерехтливих вогників. Але цього року все інакше: Джуліан і його сім’я оплакують смерть старшої сестри, і хлопчикові здається, що Різдво для нього скасували. Згодом він зустрічає дівчинку Гедвіку, яка обожнює Різдво і повертає надію маленькому хлопчику. Історія зачіпає теми горя, втрат і пошуку радості перед обличчям труднощів, що робить цей фільм цікавим як для дітей, так і для дорослих.

“Снігова сестра” буде доступною на Netflix з 29 листопада 2024 року. Не пропустіть цю чарівну і зворушливу різдвяну казку, яка подарує вам нові теплі спогади.

Палкий сніговик

Лейсі Чаберт і Дастін Мілліган зіграли головні ролі в фільмі “Палкий сніговик” / фото з відкритих джерел, Netflix

“Палкий сніговик” — різдвяна комедія, яка перенесе усю сім’ю в магічний світ, де реальність зустрічається з фантазією. Фільм режисера Джеррі Чіккорітті з Лейсі Чаберт і Дастіном Мілліганом у головних ролях вже доступний на Netflix.

Історія розповідає про Кеті, молоду жінку, яка після двох років смутку через втрату чоловіка, раптово оживляє сніговика. Виявляється, він не тільки добрий і наївний, але й неймовірно привабливий. З кожним днем сніговик допомагає Кеті знову відкрити для себе радість, кохання і, найголовніше, віру в магію Різдва. Вони разом переживають зимові святкування, розкриваючи перед собою красу життя і любові… але, на жаль, незабаром сніговик розтане.

Лейсі Чаберт, що зіграла головну героїню, зірка багатьох різдвяних романтичних комедій, знову тішитиме глядачів своїм теплом і харизмою. Дастін Мілліган додає нотку чарівності, а Крейг Робінсон подарує кілька комічних моментів. Всі разом вони створюють чудовий тандем, що робить фільм ще більш привабливим для глядачів різного віку.

“Палкий сніговик” — це фільм, який може стати ідеальним для тих, хто шукає легку та зворушливу романтичну комедію на Різдво. Він поєднує в собі елементи гумору, магії та сентиментальності, нагадуючи такі класичні зимові фільми, як “Джек Фрост” або “Кохання у великій кількості”.

Різдво за викликом

В центрі сюжету рятувальники, які зутрічатимуть свята на роботі / скриншот

Тепла і зворушлива різдвяна історія, що розповідає про героїзм, відданість і спільноту серед рятувальників — це все про новий фільм “Christmas on Call” від студії Hallmark, що вийде вже 22 листопада.

Фільм розповідає про лікарку Ганну Вільямс, яка нещодавно переїхала до Філадельфії. Вона знаходить втіху в місті, проводячи час з оптимістичним фельдшером Весом Салліваном. Обоє працюють у стресових умовах.

Hallmark давно показує різноманітні способи святкування Різдва, і ми хочемо поділитися, як рятувальники, незважаючи на свою складну роботу та графіки, знаходять способи відзначати свята з новими традиціями та близькими”, — каже віце-президент Hallmark Media Дженніфер Крамер.

Зустрінемося наступного Різдва

Романтична комедія про велике кохання / фото з відкритих джерел, Netflix

Різдвяна романтична комедія, що перенесе вас у святковий Нью-Йорк. У головних ролях — Крістіна Міліан та знаменитий акапельний гурт Pentatonix. Фільм, режисером якого є Расті Кундієв, вже доступний на Netflix з 6 листопада 2024 року.

Героїня на ім’я Лейла прагне здійснити свою різдвяну казку і знайти чоловіка своєї мрії. Щоб здійснити це, вона вирушає на шалений квест через Нью-Йорк, щоб здобути квиток на передноворічний концерт гурту Pentatonix, на який вже неможливо купити квитки. Фільм поєднує романтику, музику та святкову атмосферу, що робить його ідеальним для перегляду в передсвятковий період.

“Зустрінемося наступного Різдва” сподобається шанувальникам романтичних комедій та різдвяних фільмів. Музика додає фільму унікальний музичний акцент, який приверне увагу не тільки фанатів гурту, але й тих, хто цінує різдвяну атмосферу та святкові звуки. Це ідеальний фільм для тих, хто хоче поринути в атмосферу Різдва з ноткою романтики та музичної магії.

Майже різдвяна історія

Герої чарівного мультфільму / скриншот

У 2024 році Disney+ дарує глядачам справжню зимову казку з анімаційним фільмом “Майже різдвяна історія”.

Це історія про сову на ім’я Мун, яка опиняється в різдвяній ялинці, що відправляється до Рокфеллер-центру в Нью-Йорку. В спробах втекти з галасливого міста, Мун знайомиться з маленькою дівчинкою Луною, і разом вони вирушають в дивовижну подорож, розкриваючи магію свят й знаходять нову надію на Різдво. Майже різдвяна історія вийде на платформі Disney+ 6 грудня 2024 року.

Режисер Давид Лоері вирішив створити цей фільм в унікальному стилі, що нагадує дитячу творчість, використовуючи картон і папір для візуалізації Нью-Йорка. Цей підхід відображає його дитячі спогади, коли він разом з батьком створював картонні замки та міста. Вибір картону як основного елементу естетики фільму став ключовим моментом для всього проєкт, що надає фільму особливої теплоти та магії.

Святкові джентльмени

Романтична комедія від режисера Пітера Саллівана поповнила різдвяні фільми на платформі Netflix / фото з відкритих джерел, Netflix

Романтична комедія від режисера Пітера Саллівана, яка виходить на Netflix 20 листопада 2024 року. Фільм розповідає емоційну і святкову історію про колишню танцівницю, яка вирішує поставити унікальний різдвяний виступ, щоб врятувати театр своїх батьків. Але є одна умова — в ньому виступатимуть лише чоловіки. 

У головних ролях — Чед Майкл Мюррей та Брітт Робертсон, а також Максвелл Колфілд.

Загалом же стрічка пропонує свіжий погляд на святкові традиції, що додає новий штрих до жанру різдвяних фільмів. Чарівний сюжет та захоплюючі виступи акторів Чеда Майкла Мюррея і Брітти Робертсон подарують вам теплі та безтурботні миті, які ідеально підходять для святкового сезону.

Наш маленький секрет

“Наш маленький секрет” / фото з відкритих джерел, Netflix

У фільмі режисера Стівена Герека виконання головних ролей взяли на себе Ліндсі Лохан, Ієн Гардінг і Крістін Ченовет. Вони розкажуть історію двох колишніх закоханих, які змушені провести Різдво разом після того, як дізнаються, що їхні нові партнери — брат і сестра. Це призводить до низки незручних і комічних ситуацій, які обіцяють розсмішити та розчулити глядачів. “Наш маленький секрет” буде доступний на Netflix з 27 листопада 2024 року.

Сюжет, наповнений непорозуміннями та смішними ситуаціями, обіцяє подарувати безліч радісних та емоційних моментів в різдвяний вечір.

Святкові розбишаки

“Святкові розбишаки” / фото з відкритих джерел, Hallmark

“Святкові розбишаки” — прем’єра в рамках святкової програми Countdown to Christmas 2024 на каналі Hallmark. Вона також може подарувати святковий настрій навіть у найхолодніший день. У головних ролях: Ліндсі Фонсека, Даніелла Моне, Крістофер МакНеллі та Джаг Бал. Цей фільм розповідає святкову та емоційну історію, яка обіцяє подарувати багато сміху та чудового настрою в цей святковий сезон.

Сюжет фільму розповідає про двох найкращих подруг Тоні та Брі, які працюють в одному магазині вже багато років. Проте, одного разу вони вирішують змінити свою рутину та відправитись на секретні різдвяні вечірки.

Ідеальний вибір для шанувальників святкових романтичних комедій. Сюжет, сповнений гумору, емоцій і святкової атмосфери, подарує вам веселі миті й стане чудовим доповненням до різдвяних свят

Наша різдвяна історія

Постер до фільму / фото з відкритих джерел, Hallmark

Ще одна різдвяна романтична комедія від студії Hallmark, яку будуть транслювати під час святкової програми Countdown to Christmas 2024. У центрі сюжету — пара, яка розповідає про те, як вони зустрілися та закохалися. Прем’єра фільму відбулась 2 листопада 2024 року.

У цьому фільмі ми спостерігаємо за Дейвом та Нелл, які розповідають свою історію хлопцеві своєї доньки Крісу. Ця розповідь переносить нас в одне особливе Різдво, коли доля постійно зводила їх разом та водночас тримала окремо. 

Намагаючись знайти один одного, Дейв і Нелл не підозрюють, що стали суперниками на роботі, адже їх об’єднали для організації різдвяного фестивалю для міста. Водночас Кріс стикається зі своїми власними проблемами у стосунках, намагаючись вперше відкрити свої почуття та сказати “Я тебе люблю” своїй дівчині Джо. 

Цей фільм надихає на позитивні зміни та дає зрозуміти, що кохання завжди знаходить шлях у найнеочікуваніші моменти.

Над текстом працювала практикантка Катерина Палій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!



Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 22 Листопада 2024
Субсидії для населення / фото ілюстративне, pixabay

Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно відвідувати ЦНАПи.

Детальніше про те, як оформити субсидію не виходячи з дому, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Житлова субсидія 2024

Держава продовжує допомагати громадянам з оплатою житлово-комунальних послуг, надаючи їм субсидію — особливий вид соціальних виплат, який покриває певну частину витрат домогосподарства. Вони розраховуються індивідуально для кожної сім’ї.

Як подати заяву на субсидію через “Дію”

Перше, що потрібно зробити для того, щоб подати заяву на отримання субсидії — це зайти на портал “Дія” та авторизуватися. Вже на сайті потрібно знайти розділ “Пенсії, пільги та допомога”, а потім обрати послугу “Заява на субсидію”.

Вже після відкриється спеціальна форма. В ній треба вказати адресу, наявність заборгованостей за комунальні послуги, а також послуги, на які потрібна допомога. Додатково треба вказати:

  • номер особового рахунку та повну назву компанії, яка надає послуги;
  • дані про доходи всіх членів домогосподарства, які проживають за вказаною адресою. Зазначається, що ця норма актуальна для всіх, окрім тих, чия інформація є в держреєстрах;
  • інформацію про транспортні засоби, майно, купівлю валюти, а також депозитні рахунки, якщо їхня сума перевищує 100 тисяч гривень.
  • дані про аліменти (якщо є), нерухомість і сплачені послуги;
  • за наявності, інформацію про лічильники.

У разі потреби можна завантажити скан-копії або фото додаткових документів, наприклад:

  • довідку про доходи, якщо вони не зафіксовані у держреєстрах;
  • договір оренди житла;
  • документи, які підтверджують складні життєві обставини тощо.

Після оформлення заявки, необхідно вказати найбільш комфортний варіант отримання виплат: банківська картка або відділення “Укрпошти”. 

Коли всі дані в заявці будуть вказані, її можна підписати та надіслати. Вона надійде до Пенсійного фонду України, чиї представники перевірять заявку та призначать субсидію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Живий сніговик та квиток на концерт: найкращі прем’єри 2024-2025 для святкового настрою

2025 рік обіцяє стати чарівним і незабутнім для всіх, хто цінує атмосферу свят. Цього року Новий рік і Різдво принесуть не лише традиційні сімейні вечері […]

16:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід

Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно […]

12:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Соціальні виплати на дітей в Україні: наявні програми та як їх оформити

В Україні кожна сім’я має право на отримання певних соціальних виплат, які не залежать від прожиткових мінімумів. У листопаді-грудні розмір соціальних виплат на дітей не […]

11:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро