Музика в евакуації: як навчаються бахмутяни в Кам’янець-Подільську

Семаковська Тетяна 17:03, 20 Березня 2023

313030079 477522561076406 2921526938019616122 n bb747Бахмутський коледж мистецтв через війну евакуювався у Кам’янець-Подільськ, сьогодні саме тут проводять навчання майбутніх музикантів. Попри війну діти продовжують грати, більша кількість учнів має змогу навчатися офлайн, але є й вихованці, які музику опановують дистанційно.

Людмила Бойко викладає в Бахмутському коледжі мистецтв, за сумісництвом вона займається з дітьми в У Центрі культури та мистецтв ім.Є.Мартинова у вокальній студії. Зараз навчання вихованців, які були в гуртках, відбувається онлайн. Швидкість інтернету в кожного різна, тому проводити заняття по вокалу в онлайні буває важко. Водночас якщо в дітей є змога, то вони зустрічаються з викладачем і займаються очно.

“В Кам’янець-Подільськ переїхала більша частина студентів. Хоча дітей менше ніж було в Бахмуті, але робота продовжується, ми даємо концерти. Працювати дистанційно нам допоміг досвід карантину”, — наголошує Людмила Бойко.

50675860 609345342819054 6393738133598371840 n 2aa0c

Людмила Бойко. Фото: Фейсбук

Попри труднощі у навчання, вихованці пані Людмили брали участь в конкурсах, щоб підтримувати мотивацію вихованців педагогиня намагається давати творчі завдання.

“Звісно, що працювати офлайн краще, але головне, щоб в учня було бажання займатися музикою”, — каже вчителька.

Людмила Бойко прокоментувала й питання про повернення в Бахмут, каже що за можливості хотіла б повертатися й відновлювати місто, такої ж позиції дотримуються й учні.

Що кажуть вихованці Бахмутського коледжу мистецтв?

зображення viber 2023 03 20 14 39 29 288 68f4d

Олександра Церне. Фото: особистий архів героїні

Олександра Церне навчається під кураторством Людмили Бойко, дівчина займається офлайн, грає на народних інструментах разом із пані Людмилою. Оркестр, де грають бахмутянки, нещодавно зайняв перше місце у місцевому конкурсі.

“До війни я не мала досвіду життя у гуртожитку разом із студентами. В Бахмуті жила на квартирі, тому дуже лячно було їхати сюди самостійно, дуже далеко. Спершу я евакуювалася до Ужгорода оскільки в Бахмуті не було безпечно. З новим помешканням допомогла моя викладачка зі спеціальності”, — каже Олександра.

Дівчина додає, що життя в новому місті дало їй новий цікавий досвід.

Володимир Пилипенко також навчається у Бахмутському коледжі мистецтв, юнак грає на народних інструментах, як й Олександра займається в оркестрі.

photo 2023 03 20 14 54 24 665d4

Володимир Пилипенко. Фото: особистий архів героїні

“Спочатку адаптуватися було важко до нового міста та навчання. Зараз ми вже звикли, можу сказати, що тут дуже гарні люди, доброзичливі, що змогли для нас зробили. Колектив оркестру став менший, якщо в Бахмуті це було близько 50 людей, то наразі приблизно 20”, — каже юнак.

В більшості учні займаються на інструментах, які евакуювали з Бахмута, зокрема акордеони та гітари, дещо довелося докупити. 

Фото: Фейсбук, Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв ім.І.Карабиця

Читайте також: Пластуни збирають книги для українських військових у шпиталях

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як ветеранам та ветеранкам отримати безплатне житло коштом держави: інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 13 Липня 2025
Квартирний облік / фото Мінветеранів

Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники бойових дій можуть претендувати на повну компенсацію вартості квартири.

Детальніше про те, як стати на квартирний облік — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Як ветеранам стати на квартирний облік у 2025 році

Міністерство у справах ветеранів України опублікувало докладну інструкцію про те, як ветерани, родини загиблих захисників і внутрішньо переміщені особи можуть отримати безоплатне житло або грошову компенсацію від держави.

Перший крок — стати на квартирний облік. З цього починається процес отримання державної підтримки. Після цього — очікування черги, рішення місцевої влади і, зрештою, надання житла або компенсації.

Хто має право стати на облік

Податися на квартирний облік можуть громадяни, які потребують поліпшення житлових умов і належать до однієї з таких категорій:

  • учасники бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
  • внутрішньо переміщені особи (ВПО).

На яких підставах беруть на облік

Серед основних причин:

  • житлова площа менша за встановлену норму;
  • дві або більше сімей мешкають в одній кімнаті або разом проживають особи різної статі, старші за 9 років;
  • тяжкі хронічні захворювання, які унеможливлюють спільне проживання;
  • житло не відповідає санітарним чи технічним вимогам;
  • проживання в гуртожитках або комунальних квартирах;
  • оренда житла (державного, комунального чи приватного) за офіційним договором не менше ніж 5 років.

Які документи потрібно подати

  • заява про взяття на облік (підписана всіма членами родини);
  • довідка про реєстрацію місця проживання (на кожного члена родини);
  • копія посвідчення УБД, інвалідності або документа, що підтверджує статус члена родини загиблого;
  • довідки про перебування на обліку за місцем роботи або підтвердження відсутності такого обліку;
  • для ВПО — довідки відповідний про статус для кожного члена родини.

Куди звертатися

Заяву можна подати до одного з таких органів:

  • Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);
  • виконавчий комітет сільської, селищної чи міської ради;
  • райдержадміністрація в місті Києві — за місцем проживання.

Рішення ухвалюється впродовж одного місяця. Заявник отримує письмову відповідь із зазначенням дати постановки на облік або причин відмови.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 10 Липня 2025
“Дитячі” виплати / фото НБУ

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить.

Детальніше про те, коли у 2025 році приходять дитячі гроші — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні у 2025

Державна допомога при народженні дитини залишається фіксованою і становить 41 280 гривень для дітей, які з’явилися на світ після 30 квітня 2014 року. Виплата здійснюється частинами: спочатку родина отримує одноразову суму 10 320 грн, а решта — по 860 грн щомісяця протягом трьох років.

Багатьох батьків цікавить, коли саме ці кошти надходять на банківську картку у 2025 році. Відповідно до чинного порядку, чіткої дати виплати не існує, оскільки вона залежить від перерахування коштів Державною казначейською службою. Цей процес відбувається на початку кожного місяця.

Після надходження грошей до банківської установи їх зарахування на картки отримувачів може тривати до трьох днів. У середньому родини отримують допомогу з 5 до 15 числа кожного місяця, хоча фактичне зарахування може розпочатися вже з 4 числа. Таким чином, затримки на кілька днів — не виняток, а звична практика.

Ця щомісячна допомога є гарантованою державою, однак її надходження залежить від графіка роботи казначейства та обраного банку.

Куди звертатися, якщо дитячі гроші не надійшли

Інколи трапляється, що батьки отримують виплати із запізненням. Це пов’язано з тим, що органи Державної казначейської служби здійснюють платежі з урахуванням ресурсного забезпечення єдиного казначейського рахунку та пріоритетності видатків.

Під час повномасштабної війни кошти насамперед спрямовуються на національну безпеку та оборону, тож можливі затримки з соціальними виплатами.

Якщо допомога не надходить упродовж звичного періоду, слід звернутися до спеціалістів органів соціального захисту населення за місцем фактичного або тимчасового перебування, або зателефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ветеранам та ветеранкам отримати безплатне житло коштом держави: інструкція

Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники […]

10:00, 13.07.2025 Скопіч Дмитро

Коли нараховують “дитячі” гроші в Україні: що варто знати батькам у 2025 році

Щомісячна виплата допомоги на дитину — важлива фінансова підтримка для багатьох українських родин. Проте часто батьки не знають, коли саме вона надходить. Детальніше про те, […]

17:00, 10.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки […]

14:45, 07.07.2025 Скопіч Дмитро
Кафе в Дніпрі

Круасани та піца: де смачно й дешево поїсти у Дніпрі

У Дніпрі проживає чимало переселенців з різних областей України. Люди знайшли тут тимчасовий дім та роботу. Немало у Дніпрі й бахмутян, які вже адаптувалися до […]