Main menu

Петиція до Президента: бахмутяни збирають підписи

174656 1 large f45b5Бахмутська волонтерка Інна Гайдай повідомила, що до неї звернулася громада ініціативною групою, щоб скласти лист, на ім'я Президента, пані Верещук та уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця. Бахмутяни хочуть звернути увагу влади до своєї подальшої долі. Наразі збирають підписи.

Про це стало відомо з каналу “Бахмут”, який веде Інна Гайдай.

За словами волонтерки, до неї звернулися керівники, підприємці, працівники підприємств, і прості мешканці Бахмута. Вони пропонують скласти лист, на ім'я Президента, на ім'я пані Верещук та на ім'я уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця. 

“Суть листа полягає у безвихідному становищі та відчаї бахмутян. У питанні про нашу подальшу долю, про суму ВПО, про відсутність житла, роботи та про інші наболілі проблеми.  Я проконсультувалася з юристом, мені підтвердили, що потрібно брати наші долі у свої руки. У голові є текст звернення, є порядок подання, є поняття як, що і до чого.  Питання полягає в чому: для підтвердження намірів боротися за свої права і нашої "згуртованості", мені потрібні підписи”, — пише Інна Гайдай.

Бахмутянка повідомила, що для петиції їй потрібні тисячі підписів земляків. Для збору підписів склали табличку, де потрібно вказати ПІБ, рік народження, серію і номер паспорта або ID, ІПН і обов'язково прописку в Бахмуті, а поруч поставити ваш підпис. 

“Ці таблички можуть роздрукувати керівники штабів або призначити когось відповідального у вашому місті, смт, селі тощо за збір цих підписів. Чим буде більше підписів, тим переконливішою буде наша позиція”, — запевняє волонтерка.

Інна Гайдай також наголосила, що частина людей її ініціативу про петицію сприйняла як шахрайство. Волонтерка зазначила, що підпис не є примусовим, а особисті дані потрібні для того, щоб було зрозуміло, що підписанти — це реальні люди з Бахмута.

“Електронну петицію подати можна паралельно, а не замість, бо якщо не назбирати 25 тис., її ніхто навіть не відкриє. А письмово буде достатньо й 1 тис., якщо підписувати її від імені реальних людей, які перебувають на тій чи іншій території. Живих людей. Петицію пишіть хоч зараз. Це не проблема”, — пише волонтерка.

Вона додає, що навіть якщо нічого не вийде, то можливо вдасться надати розголос такій ініціативі.

“Будь-який результат для нас - це результат. Під лежачий камінь вода не тече і багато хто просто не знає, що робити. Навчіться боротися і знати ваші права! Дуже зручно вас навчили, що ніхто нічого нікому не винен. Це хибна думка”, — вважає бахмутянка.

Вона наголосила, що для тих, хто готовий працювати, згодом повідомлять як відбуватиметься процес збору підписів. 

Фото: libkos/Instagram

Читайте також: Чи можливо відбудувати Бахмут після перемоги?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!