Main menu

Де в Польщі українці можуть отримати допомогу?

Допомога ea863

Посольство України в Республіці Польща підготувало алгоритм дій, який допоможе українцям знайти тимчасове житло або отримати іншу необхідну допомогу в країні перебування.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Як знайти тимчасове житло?

Аби отримати допомогу громадяни, які приїхали до Польщі рятуючись від війни, мають:

  1. Ознайомитися з інформацією, розміщеною на офіційній сторінці Посольства України в Республіці Польща у розділі «Центр допомоги громадянам України» та на електронній сторінці, створеній Урядом Республіки Польща. 
  2. Зателефонувати на гарячі лінії допомоги тимчасово переміщеним особам Управління у справах іноземців Республіки Польща за номером: +48 47 721 75 75, до Фонду справедливості Республіки Польща, яким керує Міністерство юстиції, на номер: +48 222 309 900 або на гарячу лінію Управління Верховного комісара ООН у справах біженців: 800 012 948.
  3. Звернутися до найближчого Центру соціального захисту Республіки Польща (Ośrodek pomocy społecznej), Центру допомоги сім’ї Республіки Польща (Centrum Pomocy Rodzinie), Повітового староства Республіки Польща (Starostwo Powiatowe).
  4. Звернутися до представництв міжнародних організацій, громадських організацій, фондів, культурних, інтеграційних центрів. Наприклад, до Центру допомоги мігрантам (Caritas Polska), Блакитної точки (ЮНІСЕФ, УВКБ ООН), Фундації Польський форум міграційний (PFM), Fundacja Leny Grochowskiej, Фундації Український дім, Fundacja Ocalenie тощо.

2 c92f5

Адреси осередків допомоги в Польщі. Інфографіка: Мінреінтеграції

Докладніше з алгоритмом дій та адресами українських дипломатичних установ у Республіці Польща шукачі притулку можуть ознайомитися за посиланням.

Читайте також: Як українцям за кордоном отримати пенсію?

Раніше ми писали, що у Варшаві запрацював новий Центр медичного обслуговування громадян України, які прибули до Польщі у зв’язку з воєнними діями. Тут біженці з України можуть безоплатно пройти діагностику й отримати амбулаторне лікування у межах надання первинної медико-санітарної допомоги. Також центр надаватиме деякі види спеціалізованої допомоги.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!