Гуманітарна допомога для ВПО від Червоного Хреста: деталі нової видачі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:40, 25 Квітня 2025
Гуманітарна допомога від Червоного Хреста / фото ТЧХУ

Деснянська районна організація Товариства Червоного Хреста України (Деснянська РО ТЧХУ) анонсувала нову видачу гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у місті Київ.

Про це повідомили представники Деснянської РО ТЧХУ.

Гуманітарна допомога для ВПО у Києві

Одноразову гуманітарну допомогу від Деснянської РО ТЧХУ зможуть отримати ВПО, які прибули до Києва після 24 лютого 2022 року та ще не отримували допомоги від цієї організації. Важливою умовою є також належність до однієї з вразливих категорій, а саме:

  • пенсіонери віком від 60 років;
  • сім’ї з неповнолітніми дітьми;
  • особи з інвалідністю І та ІІ групи;
  • багатодітні родини;
  • вагітні жінки.

Необхідні документи та місце видачі

Кількість допомоги обмежена, тому організація рекомендує приходити вчасно та мати при собі повний пакет документів. Для отримання допомоги потрібно надати оригінали таких документів:

  • документ, що посвідчує особу;
  • ідентифікаційний код;
  • довідка переселенця;
  • свідоцтво про народження дітей (для сімей із дітьми);
  • документ, що підтверджує належність до однієї з пріоритетних категорій.

Видача допомоги здійснюється у вівторок, четвер та п’ятницю з 10:00 до 13:00 за адресою: місто Київ, вулиця Василя Іваниса, 15.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:20, 1 Квітня 2025
Грошова допомога малозабезпеченим сім’ям / фото ілюстративне, iStock

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році.

Детальніше про допомогу малозабезпеченим українцям та українкам — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грошова допомога малозабезпеченим сім’ям 2025

Наразі в Україні діє закон, який регламентує державний бюджет на 2025 рік. У ньому зазначено, що соціальні виплати в Україні для сімей, визнаних малозабезпеченими, зростуть на 5% і становитимуть 60% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб та 145% від цього самого показника для дітей.

Прожитковий мінімум 2025 року буде таким самим, як і минулого року та становитиме 3 028 гривень. Це означає, що соціальна допомога для малозабезпечених сімей буде наступною:

  • громадяни та громадянки, які можуть працювати — 1 816,8 гривні;
  • діти до 18 років — 4 634,2 гривні;
  • діти від 18 до 23 років, які здобувають освіту — 4 390,6 гривні;
  • громадяни та громадянки, які втратили можливість працювати — 2 361 грн.

Як знати, чи вийде малозабезпеченість

Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається, якщо сукупний дохід не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для родини. Його можна визначити за наступною формулою:

Прожитковий мінімум для працездатних осіб + Прожитковий мінімум для працездатних осіб + Прожитковий мінімум для дітей до 6 років + Прожитковий мінімум для дітей від 6 до 18 років.

Коли приходить виплата малозабезпеченим

Державна соціальна допомога призначається на 6 місяців з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи.

Сама допомога надходить на рахунки голови домогосподарства в перших числах місяця.

Як отримати 6500 для малозабезпечених

В період зими 2024-2025 роках діяла програма, яка передбачала виплату дітям з малозабезпечених сімей у розмірі 6 500 гривень.

Станом на зараз, допомога не надається. Утім, в постанові про запуск програми передбачається можливість додаткових реєстрів осіб та заявок щодо додаткової потреби в бюджетних коштах для виплати одноразової грошової допомоги, яких не було включено до реєстрів осіб та заявок. Це означає, що органи соцзахисту населення можуть подати деякі сім’ї на додаткове фінансування пізніше. Це стосується тих домогосподарств, при оформленні яких виникли проблеми чи помилки при призначенні грошової виплати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Не літні канікули: що приховують табори для дітей з окупованих територій

Літні табори мають бути простором для відпочинку, знайомств і нових вражень. Але для дітей з тимчасово окупованих територій росія перетворює ці місця на інструмент мілітаризації. […]

Декларація Сергія Чауса: скільки заробляє керівник Часовоярської МВА

Що задекларував Сергій Чаус, начальник Часовоярської міської військової адміністрації. Про доходи очільника МВА та його родини, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA. Сергій Чаус: декларація Сергій […]

Військовий ЗСУ

Скільки родин загиблих воїнів зареєстровані в Бахмутській громаді: цифри

В Управлінні соціального захисту населення Бахмутської міськради перебувають на обліку родини загиблих військових з Бахмута. Наразі таких родин налічуються понад 50. Яку допомогу надають родинам […]

субсидії

Як нараховується субсидія на житло для ВПО — приклад із орендою у 12 тисяч гривень

З 29 січня 2025 року в Україні запрацював механізм надання субсидій на оренду житла для ВПО. Отримати її можуть не всі — право на цей […]

3000 доларів на домогосподарство у 10 областях : як отримати допомогу ВПО і місцевим

Внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці з прифронтових і постраждалих від війни регіонів можуть отримати до $3000 (близько 125 тисяч гривень) допомоги для відновлення або […]