Кияни та внутрішньо переміщені особи, які проживають в Києві та перебуваю у складних життєвих обставинах, можуть отримати одноразову грошову допомогу. Вона надаватиметься в межах програми “Турбота назустріч киянам”.
Грошова допомога ВПО у Києві
Порядок надання грошової допомоги для киян та ВПО, які проживають в Києві та опинилися в складних життєвих обставинах, визначена рішенням КМДА №1632. Саме воно дозволяє малозабезпеченим мешканцям столиці, чий середньомісячний сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередні шість місяців не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених 1 січня 2024 року (2 920 гривень — один прожитковий мінімум).
Як отримати допомогу
Для призначення допомоги потрібно звернутися до ЦНАПу або до органів соціального захисту населення в місті Київ та подати заявку з наступними документами:
паспорт громадянина України;
ІПН;
пенсійне посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги;
довідку про призначення групи інвалідності або довідку про відсоток втрати працездатності;
документи, які підтверджують наявність складних життєвих обставин, що обґрунтовують потребу в матеріальній допомозі;
довідку ВПО;
довідку про доходи всіх членів сім’ї за попередні шість місяців.
Учасник бойових дій — це особливий статус, який підтверджений документами. Він дозволяє військовослужбовцям, які брали участь в обороні країни отримати різні соціальні пільги.
Редакція Бахмут IN.UA розповідає детальніше про цей статус, а також про те, які документи потрібні для його оформлення.
Як отримати статус УБД
У 2024 році процедура отримання УБД зазнала значних змін, ставши набагато простішою для військовослужбовців. Зокрема, у червні почав діяти закон 3637-IX, який дозволив оформлення статусу УБД у застосунку Дія, а у вересні Кабмін ухвалив порядок отримання УБД під час воєнного стану в автоматичному порядку.
Хто може отримати статус УБД
Отримати посвідчення УБД в Україні наразі можуть наступні категорії громадян:
військові Збройних Сил України;
військові Територіальної оборони України;
військові Нацгвардії України;
представники СБУ;
представники Служби зовнішньої розвідки;
представники Держприкордонслужби;
представники Державної спеціальної служби транспорту;
військовослужбовці з військових прокуратур;
поліцейські;
особи рядового, начальницького складу ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби;
особи, які з 24 лютого по 25 березня 2022 відповідно до Закону України Про забезпечення участі цивільних осіб в захисті України у складі добровольчих формувань у взаємодії із ЗСУ, ДПСУ, Нацполіцією, НГУ, СБУ та іншими утвореними відповідно до законів України формуваннями брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України;
співробітники Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в супротиві ворогу.
Зазначимо, що статус УБД можуть отримати як чинні службовці, так і звільнені зі служби.
Як оформити статус УБД офлайн
Для того, щоб військовослужбовець, демобілізований або їх представники, могли оформити статус УБД потрібно звернутися зі спеціальною заявкою до Комісії того органу військового управління, якому підпорядкована військова частина, де військовослужбовець проходить або проходив військову службу.
дві кольорові фотокартки розміром 3×4 сантиметри на матовому папері, зображення обличчя має заповнювати 65−70% фотокартки (для осіб, звільнених з військової служби, які отримуватимуть посвідчення УБД у ТЦК, не додаються);
документи, які містять докази та підтверджуючі факти виконання військовим або особою, звільненою з військової служби, особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань для захисту України.
У випадку, якщо заявник не знає, якому органу військового управління підпорядкований його підрозділ, то заявку необхідно надіслати на адресу виду (роду) військ, якому він підпорядкований, або напряму до МОУ.
Як оформити УБД в Дії
Оформлення УБД в Дії значно спростило процес формування лише заяви на отримання відповідного статусу, яку потім особа має передати своєму командиру, під керівництво якого вона воювала, або напряму до Комісії.
Якщо мова йде звільненого з військової служби або їх представника, то потрібно сформувати заявку, підписати її за допомогою Дія. Підпис, а потім відправити на адресу електронної пошти [email protected]. При цьому потрібно додати ще:
згоду на збір та обробку персональних даних в 1 примірнику;
дві кольорові фотокартки розміром 3×4 сантиметри в електронному вигляді у форматі JPG чи JPEG. Зображення обличчя має заповнювати 65−70% фотокартки;
документи, які містять докази та підтверджують факт особою бойових (службових) завдань.
Де знайти житло для ВПО? Це одне з найпоширеніших питань серед переселенців, коли вони вирішують евакуюватися з прифронтових зон. Багато переселенців шукають житло для ВПО у Києві, адже у столиці є багато гуманітарних хабів та центрів підтримки. Сьогодні безкоштовне житло для переселенців знайти не легко, але можливо. Актуальні пропозиції у матеріалі.
Житло для ВПО гуртожиток
Лисичанська міська військова адміністрація та Український державний університет ім. Михайла Драгоманова підписали меморандум про співпрацю. Тож, тепер ВПО можуть жити в гуртожитку університету, який має місця для 400 осіб. Переселенці можуть проживати тут рік, але за потреби договір продовжать.
Звернутись за житлом можна за номерами телефону +380 (99) 490 0225 або +380 (50) 259 4267
Адреса: місто Київ, вулиця Левка Лук’яненка 2 з (станція метро “Оболонь”).
Загалом, Київ, житло для переселенців пропонує досить часто, але попит на нього чималий, тож потрібно не зволікати.
Житло для переселенців Київська область
Містечка Хансена, подати заявку на безкоштовне житло можуть внутрішньо переміщені особи з:
Донеччини;
Херсонщини;
Луганщини;
Запоріжжя;
Сумщини;
Харківщини.
Заповнити реєстраційну форму на отримання тимчасового житла на Київщині, в селі Колонщина. Цього разу пріоритет надають людям старшого віку, які втратили житло.
Надам житло безкоштовно Київ
Оголошення з таким змістом варто шукати на платформі Dopomagai.org, цей сервіс пошуку безоплатного житла створили волонтери ІТ-спільноти України. Тут власники житла та переселенці можуть додавати та відповідно шукати оголошення. Отримати консультацію щодо житла можна на гарячій лінії: 0 (800) 33 2238.
Російського пропагандиста та продюсера russia today Магомеда Бучаєва ліквідували біля Часів Яру. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на RT. Часів Яр, Магомед Бучаєв Продюсер […]
На російських пропагандистських пабліках публікують архівні кадри з селища Опитне, що під Бахмутом. Росіяни показали, який вигляд мали багатоповерхівки селища у липні 2024 року. Редакція […]
Росіяни розстріляли беззбройних українських бійців, яких взяли в полон. Це сталося біля Вугледара під час боїв за місто. Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура. Розстріл полонених біля […]
Ватажок так званої “днр” денис пушилін відвідав нещодавно окуповані населені пункти Покровського району — місто Гірник і селище Курахівка. Там він зустрівся з російськими військовими […]
Сьогодні, 23 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів. Радянська влада закатувала мільйони людей голодом. В матеріалі редакція “Бахмут IN.UA” зібрала свідчення родичів та експертів […]