Благодійна організація “Карітас” у місті Полтава продовжує реєстрацію на надання фінансової допомоги на оренду житла терміном на 6 місяців. Виплати надаватимуться в межах проєкту “Багатосекторна допомога постраждалим від війни людям в Україні”.
Про це повідомляє благодійний фонд “Карітас Полтава”.
Допомога ВПО в Полтаві
Грошова допомога в межах проєкту “Багатосекторна допомога постраждалим від війни людям в Україні” на оренду житла надаватиметься ВПО, які проживають у наступних громадах:
Полтавській;
Миргородській;
Коломацькій;
Кременчуцькій;
Кобеляцькій.
Хто може отримати допомогу
Для отримання грошової допомоги на оренду потрібно мати статус ВПО, який такі громадяни отримали нещодавно (менше ніж 30 днів), а також підпадати хоча б під одну з категорій вразливості:
особа з інвалідністю;
особа з важким захворюванням;
самотня особа старшого віку (60+) або домогосподарство, яке складається з одного чи двох літніх людей, які не мають підтримки рідних;
самотні матері/батьки або опікуни неповнолітніх дітей;
багатодітні родини (троє або більше неповнолітніх дітей);
вагітні жінки або матері з дітьми до 3-х років.
Зазначається, що середній місячний дохід сім’ї на одну особу повинен становити не більше 6 318 гривень.
Які документи потрібні
Для отримання допомоги потрібно звернутися до “Карітас” у Полтаві та надати наступні документи:
паспорт (оригінал);
ідентифікаційний код;
довідка ВПО від 2024 р., (менше ніж 30 днів);
рахунок ІBAN;
документи, що підтверджують критерій вразливості;
довідка ОК-5 або ОК-7 (ред. Довідки ОК-5 та ОК-7 — це індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування).
За довідками звертайтесь за телефоном: +380 (50) 346 4693.
Останній місяць в різних містах України чи не щодня стаються підпали автомобілів військовослужбовців. Редакція “Бахмут IN.UA” знайшла один з Telegram каналів, адміністратори якого підтверджують свою дотичність до цих інцидентів. Про погрози СБУ, антиукраїнські наративи, підпали авто та що робити із такими акаунтами — в нашому матеріалі, випущеному у рамках роз’яснювального проєкту.
Підпали авто ЗСУ та ТЦК в Україні
Майже 6,5 тисяч підписників налічує Телеграм-канал “Сумщина проти”. У травні цього року був опублікований допис з трьома хлопцями. Один з них українською закликає вступати до лав їхньої організації, щоб “боротися за свої права, краще життя та справедливість”.
Адміністратори називають себе та учасників “українськими партизанами” та заявляють, що підпали автомобілів та виведення з ладу шаф релейного захисту у різних містах України — справа послідовників започаткованої ними акції “Крик народу”.
В одному з дописів адміністратори опублікували “офіційну позицію”. У ній вони пояснюють, що ціль їхньої діяльності — “повалення режиму Зеленського та відставка Верховної Ради у повному складі”, що є антиконституційним.
Адміністратори “Сумщини проти” наголошують на тому, що раніше вони діяли лише на території Сумського регіону, але в організації з’явилися послідовники у різних містах України. Їхні “агенти” спалюють автівки та релейні шафи в:
Окрім цього, у Сумському регіоні “партизани” обмальовують будинки написами накшталт “Сумщина проти. Ні мобілізації” та псують залізничні колії. “Приправляють” контент про результати диверсій дописами про “зраду”. Наприклад, діпфейковийзапис про нібито власника салону Bugatti, який презентував елітну автівку Олені Зеленській.
“Сумщина проти”. Діяльність у Telegram
Адміністратори сторінки активно рекламують себе на російських Z-сторінках у Телеграмі:
Окрім того, адміністрація сторінки “Сумщина проти” у коментарях спростовують російські дописи про “відкриття нового фронту на Сумщині”, заявляючи, що “на місцях все спокійно”. Серед іншого, автори “Сумщини проти” заявляють, що можуть “розпочати полювання на СБУ, але наразі мають інші першочергові цілі”, однак “вони (СБУ) у небезпеці”. Також повідомляють трохи подробиць про свій стиль роботи:
Для чого спалювати авто військових та ТЦК?
Бо це розколює суспільство. Військові починають вважати, що всі цивільні — недобрі люди, цивільні патріоти вбачають всіх поза своєю бульбашкою “ждунами”. На фоні цього російські Телеграм-канали та ЗМІ публікують інформацію про “гєроічєскіх младших братьєв, опірающихся кієвской хунтє”.
Основною ціллю вербувальників є підлітки та люди у скрутному фінансовому становищі. Бо ціна таких “послуг” — від кількох сотень доларів до пари тисяч (якщо їх взагалі виплатять). Для умовного фсб це — крихти, не гроші, а для виконувачів замовлення — цілий статок.
Вербування людей в Україні росією
Служба безпеки Україні у червні 2024 року доповіла про затримання групи зловмисників, які шукали легкої наживи. На замовлення російських спецслужб вони готували підпали авто військовослужбовців ТЦК у Дніпрі, а також поширення написів на будівлях міста, які б дискредитували структуру ТЦК.
“У поле зору агресора вони потрапили на початку літа цього року через свою активність в одному з Телеграм-каналів, де шукали легкого заробітку”, — повідомляла пресслужба Служби безпеки.
Київська міська прокуратура також повідомила про затримання 48-річної жінки та її 14-річного сина. Підліток отримав через Телеграм-канал замовлення на спалення авто військовослужбовця.
“Працівники поліції затримали їх на гарячому та загасили машину в перші ж хвилини після підпалу. Згодом жінка та її син зізнались, що це вже не перший підпал авто, який вони вчинили на замовлення. Таким чином родина намагалася заробити гроші”, — інформує прокуратура міста Києва.
Шестеро поплічників фсб з Одеси також намагалися заробити легкі гроші через Telegram, готувавши спалення 15 службових позашляховиків, повідомила Служба безпеки України:
“В одному з таких чатів молодикам відповів представник російської спецслужби і запропонував гроші в обмін на знищення авто українських воїнів. Фігуранти «замикались» на одного куратора з фсб, а під час вчинення злочину діяли переважно у парі. Наприклад, один підпалював, інший – знімав це на відео. (…) У подальшому окупанти планували використати ці відео для проведення інформаційно-психологічних спецоперацій проти України“.
Що робити, якщо вас вербують?
Якщо вчасно повідомити (до прийняття якогось рішення, до безпосередніх дій, до виконання завдань, до отримання грошей) — це не є злочином. Необхідно усвідомити, що для росіян ви — не більше, ніж знаряддя виконання завдання. У разі вашого затримання, спецслужбовці рф просто знайдуть іншого виконавця. Тому не варто будувати ілюзії, що після виконання наказу спецслужб ворога вам допоможуть уникнути кримінальної відповідальності.
При отриманні інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.
Окрім цього, ви можете поскаржитися на Telegram канал, в якому закликають до антиконституційних дій. На жаль, адміністрація Телеграм не надто реагує на подібні скарги, тим паче якщо вони одиничні. Ви можете кинути посилання своїм друзям/знайомим/колегам по роботі, аби заяв було більше — таким чином збільшується вірогідність блокування сторінки.
Кримінальна відповідальність за Державну зраду. Вказані злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені покарання — до довічного позбавлення волі, зокрема, за статтями:
ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;
ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), карається до десяти років позбавлення волі;
та інші.
Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.
Пропагандисти поширюють допис, у якому обговорюють Меморандум для делегування певних повноважень щодо подальшої допомоги Україні від Сполучених Штатів Америки. Джо Байден, президент США, як наголошують росЗМІ, переклав свої повноваження з надання допомоги України на Держдеп та Міністерство фінансів США та зняв з себе всю відповідальність.
Утім, це маніпуляція. Байден делегував свої повноваження тільки частково у рамках одного закону — “Закону про відновлення економічного процвітання та можливостей для українців”. У меморандумі не йдеться про повну передачу повноважень Мінфіну та Держдепу США щодо допомоги Україні.
Білий дім: меморандум Байдена
Примітка. Закон про відновлення економічного процвітання та можливостей для українців (Закон) (Rebuilding Economic Prosperity and Opportunity (REPO) for Ukrainians Act) — це законопроект, який вимагає або дозволяє різні дії, пов’язані з конфіскацією та розпорядженням російськими суверенними активами. Президент може конфіскувати будь-які такі активи, які підпадають під юрисдикцію США. Конфісковані кошти та кошти, отримані від ліквідованого майна, перераховуються до Фонду підтримки України, створеного законопроектом. 22 липня 2024 року на сайті Білого дому з’явився документ — “Memorandum on the Delegation of Certain Functions and Authorities Under the REPO for Ukrainians Act” (Меморандум про делегування певних функцій і повноважень відповідно до Закону про відновлення економічного процвітання та можливостей для українців).
Про те, що Байден переклав всю відповідальність за допомогу України, тим самим всі домовленності були начебто анульовані, не йдеться. У меморандумі, на сайті Білого дому та у публічному доступі немає такої інформації. Це виключно думка роспропагандистів. Джанет Єллен та Ентоні Блінкен, очільники вищезгаданих відомств, не заявляли про начебто своє небажання виконувати розпорядження Байдена. Навпаки, вони підтримують Україну та надання їй допомоги для боротьби проти рф.
В документі зазначається, що президент США частково передав повноваження Міністерству фінансів та Держдепу США у рамках Закону. Зокрема у розділі 1 Меморандуму Байден делегує повноваження Джанет Єллен, міністерці фінансів США, відповідно до розділів 104(a)(1) і 104(a)(2)(A) Закону. У розділі 2 Меморандуму йдеться про передачу повноважень Ентоні Блінкену, голові Держдепу США, згідно з розділами 104(g), 104(i), 105(c), 105(e) та 105(g) Закону.
У документі додається, що делегування в цьому меморандумі застосовуються до будь-яких положень будь-яких майбутніх державних законів, які є такими самими або в основному такими ж, як положення, на які посилається цей меморандум.
Вибори в США: Байден продовжує бути президентом США
21 липня 2024 року Джо Байден оголосив, що знімається з президентської гонки, замість нього у боротьбу від Демократичної партії вступила Камала Гарріс, віцепрезидентка США. Попри зміни навколо цьогорічних виборів президента у США, Джо Байден у соціальній мережі X (Twitter) заявив, що залишається очільником Білого дому, поки не сплине його термін президенства, а саме наприкінці 2024 року.
У медійному просторі поширювались тези, що після вибуття з президентської гонки, Джо Байден має піти у відставку. Також вимагали доказів, що чинний президент США не помер. Це підхопили й росіяни. У своїх Telegram-каналах вони активно підтримують Дональда Трампа, кандидата від Республіканської партії, який має неоднозначні погляди на війну в Україні: росЗМІ поширюють уривки з його інтерв’ю, де він начебто вихваляє росію, дискредитують Камалу Гарріс, чинний уряд, підживлюють пропагандистські тези навколо Байдена.
Російські пропагандисти роблять це з однією метою — дискредитувати Демократичну партію та деморалізувати українців, які сподіваються на допомогу від США. Допомога від США є важливою у війні росії проти України. Завдяки наданій зброї українці чинять опір ворогу на полі бою. Тому, розуміючи, що ця тема є вразливою, росіяни маніпулюють та поширюють дезінформацію. Радимо не вестись на російську пропаганду та перевіряти інформацію у першоджерелах!
Читати також:
Маніпуляція: США пожалкували про відмову від “мирного плану” путіна
У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей. Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”. Безоплатний […]
Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже […]
Уже у 2025 році громадяни України зможуть подати заяви про репарації за будь-які злочини, вчинені росіянами. Це можна буде зробити у застосунку “Дія”. Про це […]
Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]
Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання. Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від […]