Main menu

З бюджету Бахмутської ОТГ планують витратити 7 мільйонів гривень на розвиток громадянського суспільства

155473 OV6O7F 967 021a6На розгляд міськради винесено Програму розвитку громадянського суспільства на наступні п‘ять років. Заплановане бюджетне фінансування близько 7 мільйонів гривень та ще близько 2 мільйонів гривень хочуть залучити з інших джерел. На що планують витрачати кошти - читайте в матеріалі.

Як зазначається у тексті Програми, її реалізація дозволить:

- розвивати та підтримувати мережу інститутів громадянського суспільства;

- зміцнювати їх авторитет та вплив на вирішення суспільно вагомих проблем;

- стимулювати участь організацій громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку громади;

- збільшувати рівень довіри жителів до діяльності Бахмутської міської ради;

- підвищувати рівень громадянської культури;

- розвивати волонтерський рух;

- зміцнювати дух патріотизму, національно-державної свідомості суспільства.

Ознайомитися з текстом проєкту можна тут.

У рамках Програми проведуть ряд заходів, які направлені на формування громадського суспільства. Фінансування програми зазначене на подальші п’ять років. Про деталі проєкту та фінансування розповіла начальниця відділу внутрішньої політики Світлана Кудрявих.


Проведення форумів підтримки громадських ініціатив. Заплановане фінансування - 70 000 гривень протягом 2021-2025 років.

«Форуми проходять щорічно та у різних форматах. Це презентація своєї статутної діяльності громадськими організаціями. Кожна громадська організація просуває свої ініціативи, вони можуть бути реалізовані як засобами самої організації, або з підтримки міськради чи міжнародних партнерів».


Забезпечення діяльності Громадської ради при виконкомі Бахмутської міської ради - 70 000 гривень. 

«Громадська рада цьогоріч була укомплектована оргтехнікою, яка зараз знаходиться на зберіганні й буде використовуватися надалі. Це: два стаціонарних комп’ютера, кольорові принтер та сканер, екран та проєктор. Щоб використовувати надалі цю апаратуру та до неї був вихідний матеріал, закладають кошти».

Відзначення особистого внеску в соціально-економічний розвиток Бахмутської громади представників різних галузей, сфер та громадськості у зв’язку з проведенням державних та професійних свят, ювілейних та пам’ятних дат – 1,7 млн гривень


«Це придбання сувенірної продукції, подяк, тощо. На пам’ятні дати – лампадки, свічки, прапори. На кожен рік розписані пам’ятні, професійні, святкові дати й події, що відбуваються у громаді».

Залучення громадськості до використання інструментів місцевої демократії, відстеження і вплив на процес прийняття рішень на місцевому рівні – фінансування не потребує

«Є компонент електронної демократії EDEM, для того щоби це запрацювало потрібен налагоджений механізм комунікації між міськрадою та громадськістю.
Деякі інструменти мають попит, як, наприклад, електронні петиції – їх є певна кількість.
Але деякі інструменти участі були створені, але їх активно поки не використовують. До прикладу, понад три роки тому створили положення про проведення громадської експертизи, за цей час жоден інститут громадянського суспільства не провів цю громадську експертизу.
В електронній демократії є ще обсяг роботи, який треба буде виконати у 2021, 2022 і подальших роках.

Запуск додатку «Відкрите місто» платформи електронної демократії «ЕDEM» БАХМУТ», розміщеної на офіційному вебсайті Бахмутської міської ради – фінансування не потребує.

«На EDEM Бахмут чотири компоненти: громадський бюджет, петиції, електронні консультації та «відкрите місто». Всі додатки вже запущені, окрім останнього. Для запуску «Відкритого міста» ще необхідно виконати роботи в електронній сфері по відділу комп’ютерних технологій, так і по управлінню розвитку міського господарства: аварійні, відновлювальні роботи, тобто усе, що пов’язано з поточною роботою ЖКГ. Додаток дійсно корисний, тому наступного року планують активно займатися його впровадженням та запуском».

Запровадження обов'язкового моніторингу та оцінки програм і проєктів, які виконуються організаціями громадянського суспільства коштом бюджетних коштів – фінансування не потребує

«Протягом року міськрада надає підтримку по двом програмам через відділ внутрішньої політики: програма громадського бюджету участі та конкурс для громадських організацій, де надають фінансову підтримку для здійснення їх статутної діяльності. В кінці організації та учасники бюджету участі звітують по використанню бюджетних коштів.
По конкурсу громадського бюджету управління та відділи міськради знайомі з процедурою використання бюджетних коштів, укладанням договорів. Другий конкурс припадає на громадську організацію, де зазвичай люди можуть як працювати з бюджетними коштами. Наступного року плануються звернути на це увагу - допомогти громадським організаціям, які активно впроваджують свої ініціативи, розробляють заходи, навчати працювати з фінансовими документами.
Щоби розуміти, які громадські ініціативи у нас впроваджуються та як використовують ресурси, планується запровадити моніторинг програм. Задля цього створимо окрему робочу групу, або це будуть органи, що вже існують. Моніторингова комісія має працювати протягом року».