Евакуаційні поїзди скасували, а рейсові — ні: як працює вокзал у Покровську

Валентина Твердохліб 17:30, 5 Вересня 2024
вокзал
Залізничний вокзал у Покровську / фото Костянтин і Влада Ліберови

У Покровську зберігається складна ситуація у зв’язку з наступом окупантів. Відсьогодні через погіршення безпекової ситуації в місті скасували евакуаційні поїзди. Натомість рейсові поїзди продовжуватимуть курсувати.

Як працює вокзал у Покровську, повідомили в АТ “Укрзалізниця”.

Покровськ: залізничні рейси

Через погіршення безпекової ситуації з Покровська більше не ходитимуть евакуаційні поїзди. Евакуація жителів Донеччини залізничним транспортом проходитиме з міста Павлоград Дніпропетровської області.

Рейсові поїзди з і до Покровська продовжуватимуть роботу. Та з міркувань безпеки “Укрзалізниця” внесла корективи до графіків руху регулярних поїздів на Донеччині.

Щоденний регулярний рейс зі Львова та Києва до Покровська продовжить курсувати до 11 вересня включно, щоб забезпечити перевезення пасажирів, які вже придбали квитки. Продажі квитків зі Львова та Києва будуть відкриті до 6 вересня включно, а з Покровська — до 7 вересня включно.

“Якщо вам слід забрати когось із Покровського району та виїхати до більш безпечних областей — просимо не зволікати. Надалі, допоки безпекова ситуація не покращиться, будуть доступні лише евакуаційні рейси із відповідною реєстрацію”, — зазначають в “Укрзалізниці”.

Задля мінімізації ризиків для пасажирів і поїзних бригад в окремі дні поїздки будуть здійснюватися комбіновано — поїзд + автобус. Така схема застосовуватиметься залежно від оперативної ситуації на місці. У будь-якому разі залізничники гарантують всіх довезти до місця призначення.

Приміські рейси у Донецькій області також продовжують курсування. Рішення щодо їхнього призначення ухвалюватимуться щоденно залежно від оперативної ситуації. Всі оголошення робитимуть на залізничних станціях. 

Жителі Покровська та Покровської громади можуть звернутися за допомогою в евакуації та доставки до поїздів:

  • контакт-центр для заявок на евакуацію: 0800 50 0121, +380 (73) 050 0121;
  • телефон “гарячої лінії”: 0800 40 8911;
  • контактний центр Покровської МВА: 0800 30 0101;
  • БФ “Схід SOS” (евакуація з дітьми, тяжкохворими, маломобільними, з улюбленцями): 0800 33 2614 з понеділка по суботу 08:00-18:00;
  • волонтери ГО “Проліска” для супроводу тяжкохворих з медичним персоналом: +380 (93) 202 2232 та +380 (96) 404 1034;
  • БФ “Янголи Спасіння” (у супроводі медиків та з розселенням): 0 800 33 4620.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 2 Липня 2025
Анонс навчання від Червоного Хреста / фото ТХЧУ

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне.

Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль.

Безплатне навчання для жінок у Тернополі від Червоного Хреста

“Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування” — це ініціатива Товариства Червоного Хреста України, яка допомагає людям навчитися новій професії.

Наразі в межах проєкту триває набір на безплатне навчання за професією “Швачка” у Тернополі та області. Навчання триватиме 3 місяці та розпочнеться одразу після формування груп.

Заняття проходитимуть щодня на базі Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму, що знаходиться за адресою: місто Тернопіль, вулиця Замонастирська, 26.

Як долучитися

Усі деталі, що стосуються навчального процесу, можна буде дізнатися під час інформаційної сесії. Щоб взяти в ній участь, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням. Сесія проходитиме за адресою: місто Тернопіль, вулиця Мостова Бічна, 6.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Семаковська Тетяна 16:11, 2 Липня 2025
Алебстрове лиття на будівлі бахмутського музею / фото Управління культури Бахмутської міської ради

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало включення цього елементу до обласного переліку. Зазначимо, що офіційно в Бахмуті не має жодного елементу, який був б включений до нематеріальної культурної спадщини.

Про деталі ініціативи редакції Бахмут IN.UA розповіла Ірина Булгакова, начальниця управління культури.

Алебастрове лиття

Йдеться про унікальне місцеве ремесло, це виготовлення прикрас для інтер’єру з алебастру, що побутувало серед мешканців Бахмута в минулому столітті. Колись подібні вироби прикрашали стелі, дзеркала, дверні арки, зокрема й у громадських будівлях.

Ірина Булгакова пояснює, що ідея внести алебастрове лиття до нематеріальної культурної спадщини області з’явилося під час обговорень з іншими громадами, які активно збирають та зберігають історію своїх громад таким чином.

Вирішили, що нам так само треба цим зацікавиться і зайнятися цим питанням, бо в нас жодного елементу не було внесено. Але наша культура дуже багата. Ми знайшли носійку цієї культури, в якої ще прабабуся займалася ліпленням. Ми хочемо зберегти  ідентичність бахмутської культури, й передати цю традицію далі. Це може стати першим елементом нематеріальної культурної спадщини з Бахмута, якщо громада підтримає цю ініціативу”, — додає Ірина Булгакова.

Наразі фахівці збирають спогади, свідчення та думки громади через онлайн-анкету.

“Зараз працюємо з нашим краєзнавчим музеєм, щодо історичної довідки всього напрямку, працюємо по заповненню документів. Це робота така дуже кропітка, бо багато документів треба заповнити. Це й інвентарна картка, і облікова картка”, — пояснює Ірина Булгакова.

В серпні планується обласна нарада, на якій й представлятимуть алебастрове лиття та ухвалюватимуть рішення, чи включати його до нематеріальної спадщини регіону. У планах є відродження алебастрового ремесла, бахмутян хочуть залучати до майстер-класів та уроків при Центрах або осередках підтримки бахмутян, аби зберегти історію.

Крім того, у планах є й виставки елементів алебастрового лиття. Очільниця управління культури пояснює, що експозиція може включати як нові роботи бахмутян, які будуть створені під час майстер-класів, так й зацифровані елементи з Бахмута.

Заповнити анкету можна за посиланням: https://forms.gle/xowqBgCQcrTrcX8C6. Форма буде відкрита до 31 липня 2025 року. За словами пані Ірини, у анкеті вже є понад 20 відповідей, і в багатьох з них люди згадують, що алебастрові вироби вони часто зустрічали в Бахмуті.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні курси швачок для жінок у Тернопільській області: як записатися

Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне. Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль. […]

18:00, 02.07.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

Алебастрове лиття можуть визнати першим елементом нематеріальної спадщини з Бахмута

Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало […]

Грошова підтримка для ВПО від “Карітас Полтава”: хто і як може отримати

Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує реалізацію програми фінансової допомоги для постраждалих внаслідок війни, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують підтримки з оплатою житла. […]

14:50, 02.07.2025 Скопіч Дмитро

Бахмутська житлова управляюча компанія провела першу закупівлю на роботи в Гощі

Бахмутська житлова компанія проводить першу закупівлю на роботи в Гощі. Розповідаємо, що саме планують зробити. Житло для бахмутян в Гощі За даними платформи Прозорро комунальне […]

Закупівлі

Що придбала Торецька МВА у червні: аналіз закупівель на Прозорро

Близько 150 тисяч гривень у червні витратила Торецька міська військова адміністрація на закупівлі. Що саме придбали за ці кошти, читайте на Бахмут IN.UA. Торецьк, закупівлі […]