Документалісти створили фільм про деокупацію Андріївки та оборону Часів Яру

Микола Ситник 10:38, 26 Листопада 2023
Фільм про Андріївку і Часів Яр
Дорога на околицях Бахмута / фото Герман Крігер

Команда мультимедіа Ukraïner продовжує документувати історії звільнення українських міст та сіл Силами оборони у проєкті “Деокупація”. У черговій серії проєкту з Донеччини журналісти поспілкувались з військовими з 3-ї і 5-ї окремих штурмових бригад, 80-ї ОДШБр та 93 ОМБр. Документалісти розповіли історію деокупації Андріївки та як ЗСУ обороняли Часів Яр.

Цю серію Ukraïner опублікували на своєму YouTube-каналі.

Фільм про Андріївку та Часів Яр

Андріївка розташована за 10 кілометрів від Бахмута. До повномасштабної війни в селі жило майже півсотні людей. Через активні бойові дії там не залишилося жодного цивільного і вцілілого будинку. Бої за Андріївку тривали кілька місяців. Сили оборони деокупували село 14 вересня 2023 року.

Команда Ukraïner побувала на Бахмутському напрямку наприкінці жовтня 2023 року. Поспілкувалася з військовослужбовцями бригад, які виконують там бойові завдання. Бійці 3-ї ОШБр розповіли, як заходили в село, зачищали його від окупантів, що  довелося подолати, і чому визволення Андріївки є важливим для подальшого контрнаступу. В цій серії можна побачити, як відбувався бій за село. Військовий з позивним Форд зафільмував його екшн-камерою GoPro, коли йшов на штурм.

Фільм про Андріївку і Часів Яр
росіяни руйнують наші міста / фото Герман Крігер

Документалісти також зустрілися з бійцями 5-ї окремої Київської штурмової бригади. Вони супроводили знімальну команду в Часів Яр і показали, як живе прифронтове місто. Його росіяни намагалися захопити навесні 2023 року. Відстань до фронту — приблизно 10 кілометрів.

Фільм про Андріївку і Часів Яр
Знищений Палац культури у Часів Ярі / фото Герман Крігер

Також команді вдалося ще й побувати на стабілізаційному пункті 93-ї бригади “Холодний Яр” і поспілкуватися з головним хірургом Віктором Родіним, який до війни займався пластичною хірургією. Потім лікар пішов до війська, щоб рятувати життя нашим військовим.

Фільм про Андріївку і Часів Яр
Стабілізаційний пункт 93-ї бригади “Холодний Яр” в Часів Ярі / фото Герман Крігер

Нагадаємо, Служба безпеки України розповість раніше невідомі деталі своїх резонансних спецоперацій, які змінюють хід війни, у циклі документальних фільмів “СБУ. Спецоперації перемоги”. Стрічки покажуть на телеканалі “1+1 Україна” та в етері національного телемарафону. Один із фільмів присвячений битві за Бахмут.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де працює ЦНАП для мешканців Соледара

Валентина Твердохліб 13:00, 12 Січня 2025
цнап
ЦНАП / ілюстративне фото Facebook-сторінка Соледарської міськради

У Дніпрі працює центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) Соледарської міськради. Тут переселенці та переселенки з Соледара можуть отримати різні види допомоги і консультації.

Яку допомогу надають у ЦНАПі, розповіли в Соледарській міськраді.

ЦНАП для ВПО із Соледара: послуги

Центр надання адміністративних послуг Соледарської міськради продовжує працювати у Дніпрі. Тут приймають мешканців Соледарської громади і надають їм різноманітну допомогу.

Звернувшись до ЦНАПу, можна отримати наступні послуги:

  • подання повідомлення про пошкоджене чи знищене майно;
  • зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримання витягу з реєстру територіальної громади;
  • встановлення статусу та видача посвідчень учасникам бойових дій;
  • позбавлення статусу учасника бойових дій за заявою;
  • видача нового посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України;
  • призначення одноразової грошової допомоги у разі інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги;
  • призначення одноразової грошової допомоги членам сім’ї, батькам та утриманцям волонтера, який загинув чи помер внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги;
  • призначення одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • встановлення факту отримання ушкоджень здоров’я від боєприпасів;
  • надання відомостей з Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

ЦНАП Соледара, контакти

ЦНАП Соледарської міськради працює за адресою: місто Дніпро, вулиця Мандриківська, 47. Графік роботи: понеділок-четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця — з 08:00 до 15:45.

Прийом проводять за попереднім записом. Звертайтеся за телефоном: +380 (96) 164 2257.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Маріуполі знаходять боєприпаси на пляжах і біля шкіл

Валентина Твердохліб 12:00, 12 Січня 2025
боєприпаси
Окупант підриває знайдений на пляжі боєприпас / фото росджерела

У Маріуполі продовжують знаходити боєприпаси, що залишилися в місті після бойових дій. Натрапити на міни і снаряди можна у громадських місцях, адже окупанти досі не провели комплексне розмінування міста.

Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

Маріуполь, розмінування

За майже два роки окупації Маріуполя псевдовлада так і не змогла провести комплексне розмінування міста. Цим окупанти наражають місцевих мешканців на небезпеку, адже натрапити на боєприпас чи міну можна навіть у громадських місцях. Вже відомий не один факт, коли місцеві жителі отримували поранення.

Днями вибухонебезпечні предмети знайшли на узбережжі Лівобережного району Маріуполя. Такі знахідки тут не рідкість. Наприклад, у вересні під час відходу води тут вже знаходили боєприпаси. Повністю очистити пляж від вибухонебезпечних предметів окупанти не змогли.

Окупант знайшов боєприпас на пляжі / фото росджерела

На ще один небезпечний предмет натрапили біля школи №1, яку росіяни зруйнували під час блокади Маріуполя. Тут знайшли бойову частину “Града”. Снаряд знаходився біля проїжджої частини.

Боєприпас, знайдений біля школи №1 / фото росджерела

Нагадаємо, що минулої осені росіяни проводили показове “розмінування” Бахмута. Втім, це більше було схоже на пошуки схронів зброї. Як це було — дивіться за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

цнап

Де працює ЦНАП для мешканців Соледара

У Дніпрі працює центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) Соледарської міськради. Тут переселенці та переселенки з Соледара можуть отримати різні види допомоги і консультації. Яку допомогу […]

боєприпаси

У Маріуполі знаходять боєприпаси на пляжах і біля шкіл

У Маріуполі продовжують знаходити боєприпаси, що залишилися в місті після бойових дій. Натрапити на міни і снаряди можна у громадських місцях, адже окупанти досі не […]

Послуги в ЦНАП

В ЦНАПі з’явилась нова послуга для ветеранів та їх родин

В 2025 році для ветеранів та їх сімей запрацювала нова послуга в ЦНАПі. Йдеться про отримання витягу із Єдиного державного реєстру ветеранів війни у Центрах […]

“Малевич” та “Дисидент”: 5 українських фільмів, які ми чекаємо в 2025 році

Український кінематограф в 2025 році презентує кілька фільмів, які варті уваги глядача. Це картини присвячені митцям, війні та людям. Редакція ділиться добіркою з 5 українських […]

казарми

На Донеччині окупанти облаштовують казарми в інтернатах і дитсадках

Росіяни закривають дитячі садки й інтернати на окупованих населених пунктах Донеччини. Вони переобладнують заклади під власні потреби. Зокрема, створюють там казарми для військових і біженців […]