Команда мультимедіа Ukraïner продовжує документувати історії звільнення українських міст та сіл Силами оборони у проєкті “Деокупація”. У черговій серії проєкту з Донеччини журналісти поспілкувались з військовими з 3-ї і 5-ї окремих штурмових бригад, 80-ї ОДШБр та 93 ОМБр. Документалісти розповіли історію деокупації Андріївки та як ЗСУ обороняли Часів Яр.
Цю серію Ukraïner опублікували на своєму YouTube-каналі.
Фільм про Андріївку та Часів Яр
Андріївка розташована за 10 кілометрів від Бахмута. До повномасштабної війни в селі жило майже півсотні людей. Через активні бойові дії там не залишилося жодного цивільного і вцілілого будинку. Бої за Андріївку тривали кілька місяців. Сили оборони деокупували село 14 вересня 2023 року.
Команда Ukraïner побувала на Бахмутському напрямку наприкінці жовтня 2023 року. Поспілкувалася з військовослужбовцями бригад, які виконують там бойові завдання. Бійці 3-ї ОШБр розповіли, як заходили в село, зачищали його від окупантів, що довелося подолати, і чому визволення Андріївки є важливим для подальшого контрнаступу. В цій серії можна побачити, як відбувався бій за село. Військовий з позивним Форд зафільмував його екшн-камерою GoPro, коли йшов на штурм.
Документалісти також зустрілися з бійцями 5-ї окремої Київської штурмової бригади. Вони супроводили знімальну команду в Часів Яр і показали, як живе прифронтове місто. Його росіяни намагалися захопити навесні 2023 року. Відстань до фронту — приблизно 10 кілометрів.
Також команді вдалося ще й побувати на стабілізаційному пункті 93-ї бригади “Холодний Яр” і поспілкуватися з головним хірургом Віктором Родіним, який до війни займався пластичною хірургією. Потім лікар пішов до війська, щоб рятувати життя нашим військовим.
Нагадаємо, Служба безпеки України розповість раніше невідомі деталі своїх резонансних спецоперацій, які змінюють хід війни, у циклі документальних фільмів “СБУ. Спецоперації перемоги”. Стрічки покажуть на телеканалі “1+1 Україна” та в етері національного телемарафону. Один із фільмів присвячений битві за Бахмут.
Читайте також:
- Якими були Кліщіївка та Андріївка до війни
- “Під Бахмутом росіяни скаженіють і біжать замінованими полями”, — майор НГУ
- Поблизу Бахмута залишилися мирні мешканці: як вони живуть
- Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій “Битва за Бахмут”
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!