Український уряд збільшить з 1 квітня розмір державної соціальної допомоги дітям загиблих українських військових, які добровільно брали участь в обороні країни та не входили до складу добровольчих формувань територіальних громад. Діти таких осіб отримуватимуть до 7800 гривень.
Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Виплати дітям загиблих військових
Зростання виплат відбудеться вже 1 квітня в автоматичному порядку. Розмір грошової допомоги від держави на одну дитину загиблого добровольця зросте з 2361 гривні до 7800 гривень. Своєю чергою, сума зросте до 6100 гривень на кожного неповнолітнього, якщо в сім’ї є двоє та більше дітей.
Уряд, збільшивши виплати для дітей, врегулював питання соцдопомоги, яким встановлено статус членів сім’ї загиблих захисників і захисниць України згідно із Законом “Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту”.
Як отримати посвідчення статус сім’ї загиблого добровольця
Щоб отримати статус сім’ї загиблого військового-добровольця необхідно звернутися до органу соціального захисту населення та надати їм наступні документи:
- свідоцтво про смерть (копія);
- довідку про безпосередню участь особи у заходах необхідних для забезпечення оборони України або захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією проти України (додаток до постанови КМУ № 740 від 23.09.2015 року).
Останній документ видається лише після подачі відповідного запиту до Мінветеранів. При цьому, потрібно надати наступні документи:
- копію свідоцтва про смерть;
- висновок судово-медичної експертизи, що засвідчує факт смерті внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання;
- або копії первинної медичної облікової документації, форми яких затверджені МОЗ (лікарське свідоцтво про смерть та довідка про причини смерті);
- довідку про безпосередню участь загиблого в заходах у період воєнного стану;
- та інші документи, перелік яких вказаний у постанові КМУ № 685 від 07.07.2023 року.
Якщо довідки про безпосередню участь немає, подають:
- свідчення у вигляді заяви командира підрозділу, в зоні відповідальності якого перебував загиблий доброволець;
- або свідчення у вигляді заяви не менше двох свідків, які воювали разом з особою, про її безпосередню участь добровольця у заходах в період воєнного стану.
Зазначимо, що ці заяви повинні бути посвідчені нотаріусом або командиром військової частини, в якій свідки проходять військову службу.
Читайте також:
- Замінять крам та почистять бойлер: де родинам військових безплатно роблять ремонт
- Українці можуть оплатити ВПО та родинам військових квиток до музею в Києві: як отримати
- Грошова допомога для військових та рідних загиблих: як отримати
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!