Військовополонені — пошук інформації про них часто є складним та довготривалим процесом. Детальніше про те, якщо робити, якщо ваша близька людина в полоні та як знайти списки полонених, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA
Де подивитись списки військовополонених
Знайти офіційні списки тих, хто знаходиться у російському полоні, у відкритому доступі на наразі неможливо. Компетентні органи влади не публікують їх для безпеки самих військових, а також їх рідних. Закликають й самих родичів не публікувати подібну інформацію. Особливо це стосується тих, хто знаходиться в тимчасовій окупації.
Утім, дізнатися про те, що рідна людина знаходиться в полоні, можливо.
Куди звертатися за інформацією про полонених
Для того, щоб отримати інформацію про знаходження військовослужбовця в полоні можна звернутися до:
- Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України: +380 (67) 650 8332, +380 (98) 087 3601 або на електронну пошту [email protected];
- Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: (044) 428 6274 або на електронну пошту [email protected]; також є бот за посиланням, де можна знайти дані про рідного.
- телефону довіри МВС: +380 (89) 420 1866;
- Національного інформаційного бюро за гарячою лінією 1648 або за номером (044) 287 8165;
- Національної поліції за телефоном +380 (89) 420 1866;
- консультаційної лінії Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими при Міністерстві оборони України за номером +380 (95) 412 7424.
Якщо ви отримали офіційну відповідь з підтвердженням про полон військового, то можна додатково звернутися до Міжнародного комітету Червоного Хреста, адже саме її представники мають можливість відвідувати військових у полоні. Його контактні дані:
- номер — 0 800 300 155;
- пошта — [email protected].
Зверніть увагу, що МКЧХ довго відповідає й часто може не володіти актуальною інформацією.
Додатково шукати інформацію про полонених можна в Telegram або Facebook групах. Тут публікують інформацію про взятих в полон українців, але зверніть увагу, що це не офіційне джерело.
Пошук зниклих безвісти військових
Раніше редакція Бахмут IN.UA випускала матеріал про процедуру пошуку зниклих безвісти військових та про те, з якими труднощами доводиться стикатися їх рідним. Зокрема, вони часто натикаються на фейкову інформацію чи на шахраїв, котрі намагаються збагатитися коштом інших. Детальніше про це за посиланням.
Читайте також:
- Оголосили нову область для евакуації з Донеччини
- Кожен має допомагати фронту: сім думок військових про війну, мобілізацію та цивільних
- Як бахмутянам “допомагають” з житлом в окупованому Шахтарську
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!