Внутрішньо переміщеним особам, які евакуювалися за кордон, але продовжували отримати виплати як ВПО, не потрібно повертати кошти державі.
Про це повідомила Ірина Верещук, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Виплати ВПО
Починаючи з 1 серпня 2023 року виплати ВПО припинилися тим, хто перебуває за кордоном понад 30 календарних днів поспіль. Втім, якщо до цього людина отримувала кошти, то їй не потрібно повертати фінансові надходження державі. Таке рішення ухвалив уряд.
Якщо люди отримували виплати як ВПО і перебували за кордоном до вступу в дію цієї постанови, вони не будуть повертати виплати. Тому що такі були правила тоді,
Ірина Верещук // міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Нагадаємо, що внутрішньо переміщені особи, які проживають в інтернатних закладах, можуть повернути собі виплати ВПО, які були скасовані.
Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання.
Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від мобілізації в Україні у 2024 році, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Як перевірити бронь від мобілізації
Бронювання працівників відбувається за допомогою спеціалізованих рішень Мінекономіки за списками, які погоджуються з Міноборони. Самостійно перевірити, чи є бронь від мобілізації наразі можна декількома способами.
Перший спосіб — офлайн. Для цього потрібно звернутися до роботодавця або безпосередньо до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за місцем проживання, чиї співробітники зможуть надати актуальну інформацію про наявність бронювання.
Другий спосіб — онлайн. Для цього необхідно скористатися додатком “Резерв+”.
Як перевірити бронь від мобілізації онлайн
Для того, щоб перевірити наявність броні від мобілізації, потрібно зайти в додаток “Резерв+” від Міноборони та скористатися наступним алгоритмом дій:
авторизуватися в застосунку “Резерв+”;
відкрити інформацію в електронному військово-обліковому документі.
Зазначимо, що електронний військово-обліковий документ містить в собі всю наявну інформацію зі спеціального реєстру призовників “Оберіг”. Зокрема, мова йде й про наявність відстрочки чи бронювання від мобілізації.
Відновлене бронювання в “Дія”: як працюватиме
1 грудня 2024 року Кабінет міністрів опублікував постанову №1362 про внесення змін до порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. В першу чергу, документ відновив можливість бронювання в застосунку “Дія”.
Згідно з документом, військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств чи установ, які підлягають бронюванню, має нараховуватися заробітна плата, не нижча за розмір мінімальної зарплати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5.
Наразі бронювання відбуватиметься лише через застосунок “Дія” за наступним алгоритмом:
керівнику підприємства чи уповноваженій особі потрібно зареєструватися, чи авторизуватися в електронному кабінеті на порталі “Дія”;
знайти розділ “Послуги” та обрати там “Бронювання працівників”;
перевірити дані про компанію та заповнити дані про працівників, яких потрібно забронювати;
підписати документ та відправити дані.
Подані заявки оброблятимуться протягом 72 годин. Про результат розгляду заяв додатково повідомлять в електронному кабінеті на порталі та у застосунку “Резерв+”.
Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці зареєстрованого бізнесу. В ньому також міститься інформація про діяльність компанії.
Детальніше про те, що це за документ та як його отримати через портал “Дія”, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Витяг з ЄДР через “Дію”
Витяг з ЄДР — це один з найважливіших документів для підприємств на території України. Він містить важливу інформацію про юридичний стан підприємця чи підприємниці, а також про діяльність компанії протягом усього періоду її існування протягом всього його періоду діяльності. Документ часто є необхідним елементом в реалізації бізнесу, зокрема, під час підписання договорів чи для отримання послуг у банках.
Як отримати витяг з ЄДР для ФОП онлайн
Документ наразі можна оформити не тільки через нотаріуси або ЦНАПи, але й через портал “Дія” за декілька хвилин. Вона платна та коштує 110 гривень. Для цього потрібно:
Бахмутське бюро технічної інвентаризації змінює контактний номер телефону. Про це повідомляють Центри Підтримки бахмутян БТІ новий номер Бахмутське бюро технічної інвентаризації, яке з липня поточного […]
Бахмутський інклюзивно-ресурсний центр зараз працює в евакуації дистанційно. Попри свій формат роботи, за новий навчальний рік заклад збільшив кількість підопічних на 108 осіб. Навіть бахмутяни, […]
Держава планує з 2024 року збільшити суму грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Про яку саме суму надбавки до виплат йдеться наразі невідомо. Про це […]