Внутрішньо переміщеним особам, які евакуювалися за кордон, але продовжували отримати виплати як ВПО, не потрібно повертати кошти державі.
Про це повідомила Ірина Верещук, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Виплати ВПО
Починаючи з 1 серпня 2023 року виплати ВПО припинилися тим, хто перебуває за кордоном понад 30 календарних днів поспіль. Втім, якщо до цього людина отримувала кошти, то їй не потрібно повертати фінансові надходження державі. Таке рішення ухвалив уряд.
Якщо люди отримували виплати як ВПО і перебували за кордоном до вступу в дію цієї постанови, вони не будуть повертати виплати. Тому що такі були правила тоді,
Ірина Верещук // міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Нагадаємо, що внутрішньо переміщені особи, які проживають в інтернатних закладах, можуть повернути собі виплати ВПО, які були скасовані.
Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.
Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.
Як купити пенсійний стаж у 2025 році
Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:
тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.
Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.
Скільки коштує пенсійний стаж
Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.
Як оформити
Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:
зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
вказати особисті дані за себе або іншу особу;
обрати спосіб оплати;
підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.
Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.
Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів.
Детальніше про те, як поповнити мобільний інтернет через телефон — в матеріалі Бахмут IN.UA.
Як поповнити рахунок через телефон
Поповнення інтернету через телефон — це швидкий і зручний спосіб забезпечити безперебійний доступ до мережі. Користувачі можуть здійснити оплату через банківські додатки або онлайн-сервіси операторів.
Як поповнити мобільний рахунок через Приват24 або Монобанк
Оптимальним та простим варіантом поповнення рахунка, а також і мобільного інтернету — є програми мобільного банкінгу Приват24 або Монобанк.
Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою Приват24, потрібно:
зайти та авторизуватися у застосунку Приват24;
обрати на головній сторінці “Поповнення мобільного”;
ввести дані про мобільний номер телефону, обрати банківську картку та натиснути “Продовжити”.
Для користувачів Монобанк інструкція така:
зайти та авторизуватися у застосунку Монобанк;
у меню внизу сторінки треба обрати останню кнопку та натиснути “Мобільний зв’язок”;
обрати або ввести номер, вказати картку та суму переказу;
натиснути “Поповнити”.
Зазначимо, що таким способом ви також можете поповнити рахунок іншої людини. Для цього потрібно в полі введення номера ввести інший.
Як поповнити рахунок на телефон за допомогою застосунку оператора
Українські оператори Vodafone, Київстар та lifecell мають власні мобільні додатки, які дозволяють користувачам та користувачкам взаємодіяти з власними рахунками, змінювати тарифні плани тощо.
Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою цього способу достатньо завантажити додаток власного мобільного оператора та зайти в ньому. В головному меню одразу буде функція “Поповнити рахунок”.
Бахмутське бюро технічної інвентаризації змінює контактний номер телефону. Про це повідомляють Центри Підтримки бахмутян БТІ новий номер Бахмутське бюро технічної інвентаризації, яке з липня поточного […]
Бахмутський інклюзивно-ресурсний центр зараз працює в евакуації дистанційно. Попри свій формат роботи, за новий навчальний рік заклад збільшив кількість підопічних на 108 осіб. Навіть бахмутяни, […]
Держава планує з 2024 року збільшити суму грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб. Про яку саме суму надбавки до виплат йдеться наразі невідомо. Про це […]