Частина Вугледара під контролем окупантів: піхота вже в багатоповерхівках

Валентина Твердохліб 10:05, 1 Жовтня 2024
вугледара
Позиції біля Вугледара / фото Костянтин і Влада Ліберови

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 189 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Покровському і Курахівському напрямках. Складна ситуація також у Вугледарі.

Яка зараз ситуація на фронті, розповідає “Бахмут IN.UA”.

Вугледар: чи є оточення

За даними аналітиків DeepState, наразі Вугледар не знаходиться в оточенні. Але в місто вже зайшли окупанти одразу із двох боків. Частина міста контролюється рф.

Мапа DeepState / скриншот

“П*д*ри увійшли у Вугледар із заходу та півдня. Сьогодні виродки публікують не тільки обстріли центральної частини міста, де Сили Оборони продовжують чинити спротив, а й рух своєї піхоти у місті та в середині багатоповерхівок. В західній частині міста кацапи вивісили свої ганчірки”, — зазначається у зведенні DeepState.

Просування росіян у Вугледарі / фото DeepState

Покровський напрямок: ситуація на 1 жовтня

На Покровському напрямку окупанти намагаються захопити Селидове. За даними Інституту вивчення війни (ISW), російські війська намагаються обійти Селидове через північний і південний фланги. Нещодавно їм вдалося просунутися на обох флангах.

Також геолокаційні кадри, зроблені 30 вересня, показують, що російська армія просунулася вздовж траси М04 Донецьк-Покровськ на північ від Селидового. Окрім цього, окупанти просуваються до залізничної лінії на південь від Селидового.

Дані від ISW

Російські воєнкори стверджують, що окупантам вдалося захопили залишки Красного Яру та Крутого Яру. За їхніми словами, російська армія рухається до Миколаївки (на північ від Селидового та на південний схід від Покровська). Та цю інформацію спростовує ISW. Підтвердження наявності російських військ у північній частині Красного Яру немає.

За даними Генштабу, саме на Покровському напрямку залишається найбільш напружена ситуація. За добу ЗСУ зупинили 43 штурмових і наступальних дій ворога. Найбільша концентрація атак була поблизу Селидового, тут Сили оборони відбили понад 20 атак.

Курахівський напрямок: ситуація на 1 жовтня

Активно діють окупанти і на Курахівському напрямку. За добу тут зафіксували 31 боєзіткнення. Найактивніше росіяни намагалися просунутися в районах Курахового та Георгіївки.

За словами військового “Айдару” Станіслава Бунятова, на Курахівському напрямку росіяни використовують піхоту, танки та БМП. А саме місто Курахове регулярно обстрілюють КАБами.

“Більша частина Гострого зараз під п*д*рами, наші хлопці тримають західну частину. В Максимільянівку забігають малими групами, вчора та сьогодні намагалися штурманути технікою, але втратили 4 БМП та 2 танки. Піхоту наразі знищувати найважче через її кількість. Курахове планомірно знищують КАБами та артилерією”, — так військовий описує ситуацію на Курахівському напрямку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]