Бої за Часів Яр: російські війська зазнають великих втрат у марних спробах прориву

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:00, 28 Травня 2024
Українські захисники
Мінометний розрахунок ЗСУ / фото Генштаб

Попри масовані атаки з використанням великої кількості техніки, російським військам не вдається здобути перемогу у Часовому Ярі. Сили оборони України успішно зупиняють ворога на підступах до міста та не дозволяють закріпитися на околицях.

Про це повідомляє DeepState

Натиск росіян на Часів Яр

Ворог реалізує усі накопичені сили у цьому наступі, тож наші бійці перебувають під постійним натиском. Однак, попри всі зусилля окупантів, їхні спроби прориву обороні досі залишаються невдалими.

Окрім безпосередніх штурмових дій, російські війська жорстоко обстрілюють Часів Яр з різних видів озброєння, вщент руйнуючи міську інфраструктуру. 

Напрямки атак росіян 

Відеоматеріали DeepState / скриншот Бахмут IN.UA

Противник намагається прорватися зі східного напрямку, а також обхідними маневрами з боку Богданівки та Іванівського. Росіяни здійснюють спроби пролізти до каналу та насичують ліс північніше від мікрорайону “Канал” піхотою, про що свідчать відеоматеріали українських захисників.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фотофейки про Зеленського

Лідія Гук Гук Лідія 13:00, 25 Травня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Повістка Зеленському

Проросійські Telegram-канали поширюють інформацію, нібито українці створили петицію про вручення повістки чинному Президенту України. За їх словами, причиною ініціації стало начебто припинення повноважень Володимира Зеленського на посаді глави держави. 

Втім — це фотофейк. На офіційному сайті Президента України не існує такої петиції, натомість під номером №22/136198-еп зареєстрована зовсім інша, про вимогу «Суттєво збільшити ВСІ соціальні виплати, включно з пенсіями, щоб громадяни України мали можливість закупити продукти, ліки тощо».

Фейкова світлина про створення петиції 

Ця заява оприлюднена іншим користувачем, ніж тим, який вказаний на фейковій світлині. На останній ініціатор нібито є Мартинчук Руслан Олександрович. Він вже створював петиції раніше. Приміром кілька місяців тому зареєстрував звернення з вимогою вироку смертної карти для повнолітніх за підробку ліків, а ще раніше про зобов’язання держави сплачувати борги громадянина, якщо він є банкрутом, оскільки, як вказано в петиції, “держава не проводить ніякої роботи з підвищення фінансової грамотності населення і тому також має відповідати за наслідки своєї бездіяльності”. Ми не можемо стверджувати, що саме через такі петиції Мартинчук став об’єктом для ще одного російського фейку, втім його вороже ставлення до держави було використано в цілях пропагандистів.

Раніше цей фейк без вказаних джерел розповсюдив також 5 канал. У заголовку вказано, що новина містить фото, втім саму світлину, що є фотошопом, вони не додали. Також у тексті не вказали ні номера петиції, ні її автора, зробивши акцент виключно на вручені повістки Зеленському. Відтак закликаємо українські медіа перевіряти інформацію для публікації, вказувати джерела та відповідально ставитись до наративів, які поширюєте в час повномасштабної війни.

Продаж України

Одним фотофейком російські пропагандисти не обмежуються. У мережі поширюється брехливий скриншот, де нібито Володимир Зеленський під постом Ілона Маска у соцмережі Х (ред. колишній Twitter) пропонує йому купити Україну.

Однак — це неправда Президент України Володимир Зеленський не писав такого коментаря, а Twitter-акаунт нібито Ілона Маска є не справжній, оскільки активна сторінка називається «Elon Mask», без слова “Daily”.

Фейкова світлина про коментар Володимира Зеленського

Також, одразу на фейковість вказує різний за розміром шрифт коментарів: букви у зверненні нібито Зеленського є більшим, ніж начебто Маска.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Маніпуляція: “поліцейські-гестапівці” затримали ждуна рф

Чорнойван Аліна 15:04, 24 Травня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Поліція затримала харків’янина, котрий ностальгував за союзом, поширював його символіку та ідею величі руского духа” на платформі “Однокласники”, яка заборонена в Україні. Росіяни підняли “виття на болотах” про “мислєпрєступлєніє” та “душєгубов”.

Чим загрожує радянське та проросійське мислення нашій державі — пояснює редакція Бахмут.IN.UA.

У Харкові прокуратура затримала прихильника “руського міра”

Затриманого спіймали на розповсюдженні підтримки рф, її політики та воєнних дій проти України, що він публікував у забороненій в Україні соцмережі «Однокласники». Зокрема чоловік поширив допис із радянською символікою. Також ностальгував за радянськими часами і запевняв, що “рускій вєчєн и рускій дух нєистрєбім”. Вдома мав збірку антиукраїнських віршів, яка написана від руки, та дописи з характеристиками різних видів ракет.

Скриншот допису/ Украина.ру

Як відомо, російські ресурси «Однокласники», «ВКонтакте» та інші було заблоковано на території України з 22 травня 2017 року згідно з указом Президента України. Чоловік публікував свої дописи в обхід цій забороні.

Загалом громадяни, що продовжують користуватися забороненими соцмережами, часто виявляються проросійськими. Адже що ще, окрім ворожих ідей, може стимулювати їх відвідувати російські портали, тим більше публікувати там дописи. 

Російські пропагандисти невдоволені тим, що Україна активно позбувається залишків радянщини як у побуті, звичках, традиціях, так і в мисленні, тому й розганяють мережею дописи про “гестапо” та “запрєт інакомислія”.

Рупропаганда: українські поліцейські = гестапівці

Традиційно жителі країни-агресорки прирівнюють українські спецслужби до представників Третього Рейху — гестапо. Таким чином вони наголошують на тому, ніби серед українців прогресує нацизм. Окрім цього, доволі часто в контексті України росіянами також вживаються й такі найменування: “рейх”, “київський режим”, “хунта”, “укронацисти”, “нацики” і так далі. Так окупанти намагаються  виправдати так звану «денацифікацію», що насправді являє собою масові вбивства росіянами українців

Російські пропагандисти застосовують такий наклеп не через те, що українському суспільству нібито притаманні нацистські погляди, а через те, що українці всіма силами відмовляються бути “аднім народом” вже протягом багатьох століть, починаючи ще з 1600-х років, коли почалася і мовна, і територіальна експансія росією України. 

Американський історик та письменник Тімоті Снайдер у статті писав, що росіяни у своїй пропаганді використовують спеціальне визначення слова “нацист”: “нацист — це українець, який відмовляється визнати себе росіянином”. Такий висновок він зробив, прочитавши статтю російського політтехнолога тімофєя сєргєйцева “Что россия должна сделать с Украиной” від 3 квітня 2022 року.

Тож порівняння українських поліцейських з гестапо недоречне та нічим переконливим не підкріплене.

Чим загрожують проросійські настрої громадян Україні?

Переважно радянському поколінню характерна ностальгія за періодом радянського союзу, себто “раніше було краще” в усіх аспектах життя. Це можна пояснити тим, що це були часи юності старшого покоління, тож вони згадують це з теплом. При цьому вони не враховують факти загарбницької політики совєтів, культ влади, репресії української інтелігенції, втрати національної самоідентифікації, асиміляції з російським народом. Ось що насправді являв собою срср. 

І зараз, коли рф наголошує на відродженні радянського устрою, нам, українцям, варто якомога швидше відгородити себе від радянської та російської ментальності, інакше росіяни й надалі зможуть отримувати підтвердження ідеї про “адін народ”.

Тож варто приділяти особливу увагу питанню політичних упереджень громадян та притягненню до адміністративної/кримінальної відповідальності за підтримку ідеології ворога, тому що за ідеями може слідувати і подальша колабораційна діяльність, що загрожує територіальній цілісності та життю  українців.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

програма

Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички […]

шахтарськ

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]

Робота, зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості припинив роботу: куди тепер звертатися бахмутянам

Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]