КАБи та камікадзе-атаки на багі: боєць розповів, як атакує рф біля Бахмута

Микола Ситник 10:40, 19 Березня 2024
Воїн Сил оборони
Боєць ЗСУ тримає позицію / фото 53-тя ОМБр

На Бахмутському напрямку Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ. Окупанти активно застосовують керовані авіаційні бомби (КАБ), якими знищують українські міста. Водночас загарбник продовжують кидати в бій хвилі піхоти.

Про це командир екіпажу БПЛА “Кара Небесна” 4-ї бригади оперативного призначення НГУ “Рубіж” Андрій Отченаш розповів у етері телеканалу Еспресо.

Бої в районі Бахмута

Андрій Отченаш зауважив, що окупанти атакують околиці Бахмута, застосовуючи авіацію, яка вщент знищує населені пункти. Водночас, за його словами, ситуацію під Бахмутом вдається стабілізувати.

Наразі ми працюємо на Бахмутському фронті та північніше. Оперативна ситуація стабілізовується. У порівнянні з Авдіївкою ситуація дійсно трішечки покращилась. Водночас ворог активно застосовує КАБи. Найгірше те, що рф почала застосовувати надзвичайно потужні бомби — ФАБ-1500. Ворог застосовує такі бомби по Часовому Яру. Це черговий доказ того, що росіяни не бажають захоплювати місто, а хочуть його повністю знищити,

Андрій Отченаш // розповів про тактику рф на фронті

Військовий додав, що окупанти також активно застосовують ФАБи для знищення позицій українських захисників. Під час штурмів загарбники все частіше застосовують багі.

“Росіянам не цікаво захоплювати території. У них стоїть задача на знищення України в цілому. Ворог активно почав застосовувати ФАБи і для знищення українських позицій. Це в них виходить не найкраще, бо вони бояться підлітати дуже близько до наших позицій. Також вони використовують багі, щоб швидко заїхати на позиції. Для операторів FPV-дронів це схоже на камікадзе-атаки. Ми не даємо їм можливості ні закріпитися, ні просуватися”, — підсумував Андрій Отченаш.

Примітка. Багі — це невеликий легкий автомобіль високої прохідності з відкритими колесами, для їзди по бездоріжжю. Такі авто для виконання бойових задвнь застосовують і ЗСУ, і російські окупанти.

Багі
Багі для військових / фото з відкритих джерел

Нагадаємо, нещодавно ЗСУ відкинули від Богданівки російську армію та намагаються закріпитися на позиціях. Поблизу Іванівського Сили оборони також повернули кілька позицій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Валентина Славінська Славінська Валентина 18:00, 15 Жовтня 2024
Довідка ВПО / фото ілюстративне

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік ВПО не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу. 

Про це пояснюють юристи проєкту “Юридичний порадник для ВПО”.

Робота для ВПО

Згідно з роз’ясненнями експертів, при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний надати лише певні документи, перелік яких визначений Кодексом законів про працю України:

  • паспорт;
  • трудова книжка або відомості про трудову діяльність;
  • у деяких випадках — документи про освіту, стан здоров’я тощо.

Довідка ВПО не входить до переліку обов’язкових документів

“Важливо розуміти, що на сьогодні довідка внутрішньо переміщеної особи не є документом, який обов’язково слід надавати при прийнятті на роботу”, — наголошують правники.

Чому роботодавець може просити довідку переселенця

Згідно з постановою Кабінету Міністрів №331 від 20.03.2022, за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни в Україні роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат у розмірі мінімальної заробітної плати протягом 3 місяців, а для осіб з інвалідністю – 6 місяців з дня працевлаштування.

“Серед документів, які подаються для отримання такої компенсації, вимагається також копія довідки про взяття на облік ВПО працевлаштованої особи”, — розповідають експерти.

Проте вони наголошують, що відмова у наданні цієї довідки не може бути підставою для відмови у прийнятті на роботу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

21 800 гривень на сім’ю: як ВПО у Нікополі отримати допомогу від ЮНІСЕФ

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:15, 15 Жовтня 2024
Грошова допомога для ВПО у Нікополі / фото з відкритих джерел

ВПО, які проживають у Нікополі, можуть отримати грошову допомогу в межах співпраці Нікопольської міської ради з ЮНІСЕФ. Розмір допомоги складає 21 800 гривень на сім’ю.

Про це повідомили в каналі Нікополь. Оперативна інформація.

Грошова допомога ВПО у Нікополі

В межах співпраці Нікопольської міської ради з ЮНІСЕФ громадянам, які проживають у Нікополі, надаватиметься грошова допомога в розмірі 21 800 гривень на сім’ю з дітьми. Кошти спрямовані на допомогу в підготовці до зими та опалювального сезону.

Отримати допомогу можуть як місцеві сім’ї з дітьми до 18 років, які зареєстровані та проживають у Нікополі, так і ВПО.

Які документи потрібні

Для реєстрації на отримання грошової допомоги необхідно мати при собі:

  • оригінали паспорта;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про народження дітей;
  • банківський номер IBAN.

Зазначається, що допомогу не зможуть отримувати ті громадяни, які вже отримали грошову допомогу на зиму від інших гуманітарних організацій.

Як зареєструватися

Для отримання грошової допомоги необхідно зареєструватися з 16 по 25 жовтня включно в одному з п’яти пунктів:

  • клуб “Оберіг”, вулиця Нікітіна, 3;
  • клуб “Славутич”, проспект Трубників, 91;
  • Нікопольський культурно-дозвіллєвий центр, вулиця Патріотів України, 94;
  • Міський центр соціальних послуг, вулиця Електрометалургів 17/1;
  • стадіон імені Кунецко, проспект Трубників, 48.

Пункти працюватимуть з 8:00 до 16:00 у будні дні та з 8:00 до 15:00 у вихідні.

При виникненні додаткових питань варто зателефонувати за номером гарячої лінії ЮНІСЕФ: 0 800 600 017.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік […]

21 800 гривень на сім’ю: як ВПО у Нікополі отримати допомогу від ЮНІСЕФ

ВПО, які проживають у Нікополі, можуть отримати грошову допомогу в межах співпраці Нікопольської міської ради з ЮНІСЕФ. Розмір допомоги складає 21 800 гривень на сім’ю. […]

17:15, 15.10.2024 Скопіч Дмитро

Бахмутян у Харкові прийматиме юрист: дата та адреса

У середу, 16 жовтня, у місті Харків відбудеться консультація для бахмутян з представником Міжнародного комітету порятунку (IRC). Усі охочі зможуть поставити питання, які стосуватимуться різноманітної […]

16:20, 15.10.2024 Скопіч Дмитро

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати грошове забезпечення […]

В наслідок російських обстрілів за добу 5 жителів Донеччини дістали поранення, – голова ОВА Філашкін

За минулу добу, 14 жовтня, в наслідок російських обстрілів постраждали 5 жителів Донецької області. Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін в Telegram. Обстріли […]