Близько 40 родин з дітьми повернулися на Донеччину після евакуації: що загрожує батькам

Валентина Твердохліб 15:20, 3 Жовтня 2024
Евакуація на Донеччині
Евакуація дітей / фото Головне управління ДСНС України у Донецькій області

У населених пунктах Донеччини, де ведуться активні бойові дії, діє примусова евакуація дітей. Щоб зберегти життя дітей, їх разом з батьками чи опікунами евакуюють з небезпечних районів. Та все ж є випадки, коли родини з дітьми повертаються додому.

Про це під час брифінгу повідомила виконувачка обовʼязків начальниці Служби у справах дітей Юлія Рижакова.

Повернення додому після евакуації

За словами Юлії Рижакової, Служба у справах дітей не веде статистику випадків повернення на небезпечні території родин з дітьми. Тому назвати можуть лише приблизну цифру.

“Такі випадки були. Вони (родини з дітьми — ред.) повертаються, їх знову евакуюють, а буває таке, що повертаються і їх одразу ж евакуюють. Точної кількості таких випадків немає, адже ми не фіксуємо повернення, але орієнтовно їх було близько 40 з початку повномасштабного вторгнення”, — повідомила виконувачка обовʼязків начальниці Служби у справах дітей.

Відповідальність за повернення після евакуації

Батьки, які повертаються з евакуації разом з дітьми, наражають на небезпеку всю свою родину. Адже передбачити ситуацію, зважаючи на динаміку фронту, неможливо. При цьому батьки не несуть відповідальності за повернення додому.

“Відповідальність не передбачається. У цих дітей є батьки, які самі вирішують повертатися їм чи ні. Ми на це ніяк не впливаємо. Ми можемо їх умовляти, просити, але якось вплинути на їхнє рішення щодо своїх дітей ми не можемо”, — зазначила Юлія Рижакова.

Відсутність відповідальності для батьків пояснюється законодавством. У ньому не передбачені покарання для батьків, які повертають дітей на небезпечні території. Однак, робота в напрямку встановлення відповідності вже ведеться.

“Чинним законодавством України, на жаль, не передбачена відповідальність ні для батьків, ні для опікунів. Але, на скільки мені відомо, на рівні Кабінету міністрів України наразі опрацьовуються зміни до законодавства, які дозволять у майбутньому посилити роботу з недопущення подібних випадків”, — розповів начальник відділу планування заходів цивільного захисту Донецької ОВА Сергій Гончаров.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]