Без нерухомості та оренди: що декларує заступник начальника Бахмутської МВА Сергій Родін

Марія Носуля Носуля Марина 13:00, 10 Квітня 2025

У єдиному державному реєстрі декларацій аналізуємо, що задекларував заступник начальника Бахмутської МВА Сергій Родін. Матеріал про те, що декларує сам начальник Бахмутської військової адміністрації Олексій Рева у матеріалі за посиланням.  

Що декларує Сергій Родін

Сергій Родін, призначений заступником начальника Бахмутської МВА рік тому, у березні 2024 року.
За минулий рік посадовець подав у декларації лише автівку, заробітну плату та грошові активи. 
Сергій Родін, згідно з декларацією, володіє Nissan Х-Trail 2015 року, з вказаною на момент набуття права вартістю у 535 тисяч гривень.

Автівка Сергія Родіна у декларації / скриншот

У грошових доходах Сергій Родін подав заробітну платню за місцем роботи у Бахмутській міській раді, відсотки у банку та виплати ВПО, разом це складає понад 720 тисяч гривень.

Доходи Сергія Родіна / скриншот декларації

Також чиновник задекларував грошові активи у розмірі 657,5 тисяч гривень. Це кошти, розміщені на банківських рахунках.

Грошові активи / скриншот декларації

Нерухомості, як і орендованого житла у декларації за 2024 рік немає, як і в інших деклараціях Сергія Родіна, починаючи з 2019 року.

Примітка. “Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Amediastiftelsen в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Не літні канікули: що приховують табори для дітей з окупованих територій

Семаковська Тетяна 14:25, 25 Квітня 2025

Літні табори мають бути простором для відпочинку, знайомств і нових вражень. Але для дітей з тимчасово окупованих територій росія перетворює ці місця на інструмент мілітаризації. Ми дослідили, як виглядає “оздоровлення” у таборах “Артек”, “Орлёнок” та “Смена” — і чим насправді займаються діти, які туди потрапляють.

Редакція аналізувала кожен табір у період червня 2024 року, адже саме цей місяць є одним з найпопулярніших для літніх відпочинків.

Заява пушиліна

У квітні 2025 року ватажок “днр” денис пушилін вже анонсував, що цього літа 50 тисяч дітей з “днр” відпочинуть у шкільних таборах і туристичних місцях росії. Зокрема, за його словами, близько 13 тисяч дітей відпочинуть у регіонах-шефах, а ще близько 2 500 школярів відправлять до “найкращих російських таборів”, зокрема йдеться про “Артек”, “Орленок” та “Смена”. 

Табір Артек

Колись міжнародний дитячий табір “Артек” в Ялті був місцем для відпочинку дітей з усієї країни. Проте, після окупації росіянами Криму “Артек” перетворився з відпочинкового комплексу на місця для читання віршів пушкіна. Так звані “пушкінські дні” в межах табору проводили у 2024 році. Дітей тут вчать любити російську культуру змалечку.

В “Артеці” влаштовують показові зустріч дітей з “нових регіонів” — це діти з тимчасово окупованих територій, а на такі заходи запрошують російських чиновників та колаборантів. Наприклад, у червні 2024 року дітей з тих самих “нових регіонів” знайомили з псевдочиновниками Запорізької області, які очолюють окуповані міста регіону.

Дітей в “Артеці” знайомлять з псевдочиновниками / фото з росджерел

До “Артеку” у 2024 на ювілей 99-річчя табору запрошували й президента рф, володимира путіна. У 2025, ймовірно, масштаби свята будуть більші, бо табору виповнюється 100 років. Агітаційні зустрічі тут не рідкість, в тому числі і з учасниками сво. На зустрічі з дітьми запрошують і російських солдатів, які беруть участь у війні проти України, де ті виправдовують війну та показують себе героями.

Російські учасники сво на зустрічі з дітьми в Артеку / фото з соцмереж

Під час таких зустрічей дітей змушують писати листи подяки для російських солдатів. Відзначають в таборі і День росії. На заходи запрошують тих же героїв сво — так, наприклад, у червні 2024 року перед дітьми виступав ернест мацкявичюс, пропагандист, який працював на телеканалах “россия” та “первий канал”.

Діти в Артеці з російським прапором / фото з росджерел

“Ми вчимо дітей вірити в себе, розказуємо їм про великі перемоги наших предків та допомагаємо прийняти систему загальнолюдських цінностей”, — пишуть в Артеці.

По закінченню зміни діти виконують російський гімн.

Всі заходи, які проводяться для дітей, мають політичний підтекст, аби виховати “правильних людей”. Навіть при розважальній програмі росіяни не приховують — дітей знайомлять “з культурою, історією та традиціями багатонаціональної росії, демонструють досягнення російського народу, формують гордість за свою малу Батьківщину і країну загалом”.

Гра для дітей у таборі “Артек” / фото з росджерел

У філіях дитячого табору “Артек”, які росія відкрила на тимчасово окупованих територіях, зокрема в Запорізькій області, дітей залучають до так званих “зарніць” — імітацій військово-патріотичних ігор. По суті це не розваги, а наближене до військового вишколу навчання: школярів перевдягають у форму, схожу на військову, а завдання, які вони виконують, нагадують тренування з військових спеціальностей.

“Зарніца 2.0” в окупованій Запорізькій області / фото з росджерел

Попри те, що все подається як “гра”, насправді відбувається системна мілітаризація дітей.

У соцмережах створюють привабливий образ про ці табори — “Артек” показують як простір для розвитку та натхнення. Насправді ж, під цією маскою формується нове покоління дітей, які не ставлять запитань, не сумніваються в офіційному наративі та сприймають сво як норму.

Дитячий табір Орленок

Сайт дитячого табору “Орленок” / скриншот

Сайт дитячого табору “Орленок” одразу зустрічає пропагандистською символікою. У соцмережах табору наголошують на важливості “російського язика” та вшановують пушкіна. На заходи для дітей запрошують представників росгвардії, які розповідають дітям про сво. Школярі носять російську пропагандистську символіку, наприклад кепки із “z”, якими окупанти позначають свою військову техніку.

Дитина в російському таборі носить кепку з літерою “z” / скриншот з росджерел

У таборі так само створюють ілюзію “братських народів”, водночас символіки інших регіонів майже немає, всюди показують саме російський прапор. Для хлопчиків у таборі проводять курс “защитники отчечества”. Періодично й справді діти граються, відпочивають, але основну частку займають заходи, які або готують дітей до війни, або розповідають про “дідів у другій світовій війні”.

Дитячий табір “Смена”

Дитячий табір “Смена” / фото з росджерел

У таборі “Смена” діти вшановують російських письменників, наприклад льва толстого, та не оминають увагою й пушкіна. Дітей водять до монументів та відзначають “день русского язика”. Вихованці табору також вчаться у російських окупантів азам військової справи.

Діти у літніх таборах слухають лекції від російських солдатів / фото з росджерел

Мілітаризація дітей у літніх таборах на тимчасово окупованих територіях є частиною системної політики впливу росії на дитячу свідомість. Під виглядом “патріотичного виховання” школярів залучають до військових тренувань, ідеологічних занять і псевдоспортивних заходів. Такі практики формують уявлення про нормальність війни, готуючи нове покоління до сприйняття військової агресії як чогось буденного. Це ще один прояв “м’якої сили” рф — через гру та навчання змінити світогляд дітей на потрібний режиму.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут у російській пропаганді: окупанти завішали місто плакатами до “9 травня”

Семаковська Тетяна 14:55, 3 Квітня 2025
Пропагандитський плакат, який був вивішений у Бахмуті / фото з росджерел

На вулицях Бахмута російська армія почала вивішувати пропагандистські плакати на білбордах (рекламні щити). По місту помітно кілька великих плакатів. Таким чином окупанти “прикрашають Бахмут до дня перемоги”, який росіяни святкують 9 травня.

Більше читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Бахмут, на вулицях з’явилися пропагандистські плакати

На вулицях тимчасово окупованого Бахмута росіяни показали білборди з пропагандистськими плакатами.

Росіяни запевняють, що вивішують пропагандистські плакати в Бахмуті / фото з росджерел

“Напередодні великого свята 9 травня, Дня Перемоги, у звільненому Бахмуті відчувається особливе хвилювання і надія. Місто, зранене жорстокими боями, повільно, але вірно піднімається під захистом збройних сил російської федерації. На вулицях, де ще зовсім недавно гриміли вибухи, все частіше можна побачити російські триколори, які гордо майорять. Це символ нового життя, яке місто знаходить під надійним захистом російських солдатів”, – пишуть пропагандисти.

Росіяни вивішують у Бахмуті пропагандистську символіку / скриншот з росджерел

Пропагандисти вказують, що для них “9 травня у Бахмуті набуває особливого, священного значення, стає символом єднання бійців і мирних жителів, їхньої спільної віри у світле майбутнє”.

Кадри з окупованого та зруйнованого росіянами міста, можна побачити у відео:

“Бахмут не відданий на розтерзання нацистам, місто відроджується, готове будувати нове життя під мирним небом, очищеним від скверни фашизму”, — пишуть окупанти.

Російський окупант в Бахмуті / фото з росджерел
Пропагандистський плакат в Бахмуті / фото з росджерел

Бахмут в окупації

Як саме місто “відроджується” росіяни не вказують. Наразі не проводиться розмінування чи розчищення міста, саме ці кроки є першочерговими. Натомість окупанти зосередили сили на пропагандистських акціях. У Бахмуті малюють російські триколори на стовпах, а поблизу міста змінюють дороговкази з українськими назвами.

Нагадаємо, що російська окупаційна армія зруйнувала Бахмут за тактикою випаленої землі, про це повідомляв Олександр Сирський, Головнокомандувач ЗСУ. Армія рф вбила 204 жителів Бахмута, серед яких 4 дітей, понад 500 бахмутян були поранені, про це повідомляв Олексій Рева мер Бахмута, в розмові з Укрінформ.

Зазначимо, що станом на 28 березня 2023 року через російські обстріли пошкоджень в Бахмуті зазнали 497 багатоквартирних (або 73,7%) та 4 325 приватних (або 27,5%) будинків. 

Примітка. “Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Amediastiftelsen в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Не літні канікули: що приховують табори для дітей з окупованих територій

Літні табори мають бути простором для відпочинку, знайомств і нових вражень. Але для дітей з тимчасово окупованих територій росія перетворює ці місця на інструмент мілітаризації. […]

Бахмут у російській пропаганді: окупанти завішали місто плакатами до “9 травня”

На вулицях Бахмута російська армія почала вивішувати пропагандистські плакати на білбордах (рекламні щити). По місту помітно кілька великих плакатів. Таким чином окупанти “прикрашають Бахмут до […]

Що задекларував начальник Бахмутської МВА Олексій Рева у 2024 році (Оновлено)

Що декларує Олексій Рева, який незмінно перебуває на посаді мера Бахмута вже 35 років. Зараз посадовець обіймає посаду начальника Бахмутської МВА. Аналізуємо статки та нерухомість […]

13:00, 02.04.2025 Носуля Марина

Мер Покровська, який закликає до “миру з росією”, ймовірно перебуває в Бельгії

Руслан Требушкін, мер міста  Покровськ, який нещодавно звернувся до Володимира Зеленського із закликом припинити війну й “укласти мир із росією” знову записав звернення. Требушкін опублікував […]

12:01, 24.03.2025 Лященко Марія

Володимир Замотаєв: що відомо про звільненого голову Покровської РДА 

Днями Кабінет міністрів України погодив звільнення Володимира Замотаєва з посади голови Покровської районної державної адміністрації. Що відомо про колишнього очільника Покровської РДА та як він […]

14:00, 21.03.2025 Носуля Марина