Бахмутяни у Краматорську можуть отримати фінансову допомогу від міжнародних донорів

Семаковська Тетяна 11:58, 30 Серпня 2023

Неурядова гуманітарна організація Solidarites International, що була заснована у Франції, пропонує внутрішньо переміщеним особам отримати фінансову допомогу у розмірі 6 600 гривень на особу протягом 3 місяців. Бахмутяни, які віднедавна проживають у Краматорську також можуть отримати ці кошти.

Про це повідомляє Краматорська міська рада.

Хто може отримати допомогу?

Грошову допомогу надають внутрішньо переміщеним особам, які отримали довідки про взяття на облік ВПО протягом останніх 30 днів в Краматорській громаді.

Розмір допомоги становить 6600 гривень для людини (загалом за 3 місяці). 

Як отримати допомогу?

Для того, щоб отримати допомогу потрібно зареєструватися у будівлі Дитячої центральної бібліотеки, по вул. Паркова, 14 з понеділка по п’ятницю 09:00-15:30 та по суботах 09:00-12:30, попередній запис за тел. (066) 196-58-62 (пн-пт: 08:00-18:00).

Перед тим, як йти на реєстрацію візьміть наступні оригінали документів:

  • Паспорт або ІД картка;
  • Довідка про Індивідуальний податковий номер (РНОКПП);
  • Довідку ВПО;
  • Свідоцтво про народження дитини.

Нагадаємо, раніше ми писали, що бахмутяни, які проживають у Київській області можуть отримати грошову допомогу від Німеччини, а на Чернігівщині шукають 13 сімей ВПО, які отримають власні будинки.

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Евакуація до Чернівецької області з Донеччини: найближча дата виїзду

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:05, 18 Жовтня 2024
Донеччани можуть евакуюватися до Чернівецької області / фото ілюстративне

Мешканці та мешканки Донеччини, які проживають неподалік лінії фронту, можуть евакуюватися до Чернівецької області. Вже на місті їм гарантується безплатне житло у закладах комунальної форми власності, виплати та різноманітні види допомоги.

Про це повідомили представники Донецької ОВА.

Евакуація з Донецької області

Відповідно до рішення Урядового Координаційного штабу починаючи з 24 вересня поточного року обов’язкова евакуація здійснюватиметься  до Чернівецької області. Її реалізовуватиме спеціальний потяг, який курсуватиме 1 раз на 4 дні. Найближчий рейс запланований 23 жовтня 2024 року.

Вже на місті евакуйованим мешканцям Донеччини гарантується безплатне житло спеціальних закладах комунальної форми власності, виплати та різноманітні види допомоги, зокрема, продуктами.

Як зареєструватися

Для того, щоб евакуюватися до Чернівецької області потрібно:

  • залишити заявку за телефонами 0 800 500 121 або +380 (73) 050 0121 у Viber, Whatsapp, Telegram чи Signal;
  • дістатися до місця збору  безпосередньо у вашому населеному пункті, звідки здійснюватиметься підвіз до евакуаційного потягу.

Для евакуації осіб з тяжкими хворобами чи інвалідністю потрібно звертатися за наступними номерами: 

  • 0 800 332 614;
  • +380 (99) 710 4872;
  • +380 (99) 311 5314;
  • +380 (96) 108 6048.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Жертвоприношення й голова Джека: історія свята Гелловін

Семаковська Тетяна 10:00, 18 Жовтня 2024
Гелловін / ілюстрація Маша Вишедська для Бахмут IN.UA

У четвер, 31 жовтня, у світі відзначатимуть Гелловін. Традиція святкувати цю подію з кожним роком набирає обертів, зокрема в Україні.

Бахмутський історик Микита Безмен розповів, звідки взялося свято Гелловін та його найцікавіші традиції.

Гелловін: історія свята

Назва свята походить від словосполучення англійською мовою All Hallows’ evening — Вечір усіх святих — і є його спрощеною формою. Традиція відзначати Гелловін почалася ще близько 2 тисяч років тому. Пов’язане це свято з кельтськими народами, що мешкали на території Британії, Франції, Ірландії.

Кельти під час битви / фото з відкритих джерел

Давні кельти вірували, що у ніч з 31 жовтня на 1 листопада стирається межа між світом живих і мертвих, а душі починають бродити по землі. У ці дні вони відзначали давнє язичницьке свято — Самайн. Кельти виголошували віщування та займалися пророцтвами, палили величезні багаття і приносили людські жертви божествам. Під час таких церемоній кельти одягали костюми зі шкір та голів тварин.

У VІІІ столітті папа Григорій ІІІ назвав 1 листопада Днем вшанування усіх святих. Свято змогло зберегти традиції Самайну, а європейці привезли ці звичаї на територію США. З часом Хеловін набув розважального характеру, а зараз це одне із найбільш яскравих свят за масштабами декорацій, костюмів та традицій.

Символ Гелловіну

Гарбуз — основа Хеловінських декорацій / фотосток

Головним символом Гелловін є гарбуз, який вирізають у формі черепа. Його також називають головою Джека. Цей символ прийшов з давніх часів, коли робили ліхтарі з ріпи для відлякування нечистої сили. У Штатах ріпа — це рідкість, тому її замінили гарбузом.

Що не можна робити на Гелловін

Важливі символи — це відьма на повному місяці, кажани та чорні коти. Вони є незмінними атрибутами чаклунства і лиходійства. Гелловін має велику кількість прикмет, ось кілька з них:

  • остерігайтеся чорних котів — це може бути нечиста сила;
  • не кривдьте павуків;
  • вікна й двері потрібно обов’язково зачиняти, щоб не впускати злих духів;
  • не можна обертатись на кроки за спиною — це можуть бути душі мерців;
  • не варто залишатись вдома наодинці.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Санаторій Слава

Безплатний притулок та адаптація: як санаторії України допомагають ВПО

Миргородський санаторій “Слава” та трускавецька “Батьківщина” надаватимуть безплатні послуги для ВПО. Скористатися ними можуть переселенці похилого віку та люди з інвалідністю, які перебувають у складних […]

Дія. Підпис

У Дії відповіли, як незрячим людям створити “Дія. Підпис” та навіщо він потрібен

Дія. Підпис — це електронний підпис, який особа можете використовувати для підписання документів онлайн, оформлення послуг у застосунку та на порталі Дія, зокрема він може […]

гуманітарна допомога

Де бахмутяни можуть отримати допомогу в Кропивницькому?

Для бахмутян працюють Центри Підтримки у великих містах країни. Заступник мера Олександр Марченко раніше пояснював, що відкрити у кожному місті осередок для місцевих, на жаль, […]

Українці в Польщі можуть отримати психологічну допомогу від БФ “Право на Захист”

Благодійний фонд “Право на захист” відкрив представництво у Варшаві. Відтоді українці, які внаслідок війни знайшли прихисток у Польщі, отримали можливість отримувати безоплатну фахову підтримку, зокрема, […]

16:00, 15.02.2024 Микола Ситник