Аграрії Донеччини у надзвичайно складних умовах продовжують працювати на продовольчу безпеку регіону і країни. За інформацією Донецької ОВА, в області вже зібрали урожай ранніх зернових і зернобобових культур на площі понад 143 тисяч га (близько 90,6% від запланованих обсягів). Цьогоріч збір урожаю ускладнили не тільки бойові дії, а й погодні умови. Через постійні дощі фермерам доводилось відкладати роботи. Незважаючи на це, з літнім сезоном аграрії Донеччини впорались.
Фермер з Бахмутського району розповів редакції «Бахмут. IN. UA», як цього року збирав урожай та поділився складнощами процесу через активні бойові дії.
Небезпечні жнива
Як пояснює аграрій, самі комбайнери відмовляються їхати в деякі райони, бо там дуже небезпечно.
Залишки боєприпасів посеред поля
Не в усіх районах вдалося прибрати пшеницю. Ось, наприклад, у Миколаївці (один із старостинських округів Костянтинівської громади) була можливість її прибрати. Така можливість була навіть неподалік Часів Яру. Вже далі, ближче до Бахмутського району, пшеницю не змогли прибрати. Наприклад, село Предтечине хоч і відноситься до Костянтинівської громади, але знаходиться дуже близько до лінії вогню.
Виїжджав на ті місця, куди відмовлялися їхати комбайнери. Видно свіжі місця прильотів, у деяких місцях стоять наші військові. Всі землі розбиті. Тому, дійсно, дуже небезпечна ситуація, щоб виходити туди і збирати врожай. Цьогоріч із 190 гектарів пшениці вдалося прибрати лише 60.
Бахмутський фермер // про небезпеку під час жнив
Через постійні дощі фермерам доводилось відкладати роботи
Чи заробляють аграрії під час війни?
Мешканець Бахмутського району розповів нам, що вартість збору однієї тонни пшениці обійшлася йому біля 2000 гривень. Фермеру довелося взяти в оренду комбайн у іншої приватної фірми, і це коштувало 1500 гривень (оренда комбайну з комбайнером), ще близько 500 гривень вартувало паливо.
Тобто 2000 гривень чоловік витратив на збирання врожаю і близько 4000 гривень він отримав за тонну після продажу.
Якщо порівняти з минулим роком, то найняти приватного комбайнера коштувало 1000 гривень, тобто дешевше на 500. Але в тому році я використовував власні сили. Зараз такої можливості немає, бо техніку вивіз, а всі наймані працівники пішли: хто воювати, хто просто знайшов інше місце роботи. Зараз продати пшеницю вдалося по ціні 3800-4000 гривень за тонну. Це без врахування витрат на посівну, на насіння. Тобто, якщо порахувати і податки, які сплатив, то дуже мало заробив.
Раніше пшеницю продавав не з поля, а зберігав її. Десь після півроку продавав і виходила ціна 9500 гривень за тонну. Зараз ціна прямо з поля 3800-4000 гривень. Минулого року ціна з поля така ж була. До війни була можливість зберігати цю пшеницю, щоб потім дорожче продавати. Зараз зберігати ніякого сенсу немає. Минулого року спробував так зробити: орендував елеватор у Дніпропетровській області, а коли продав пшеницю і заплатив за її зберігання, то на те й вийшов. Тобто немає ніякого сенсу зберігати півроку, а потім продавати. Вигідніше зараз продавати.
Бахмутський фермер // розповів про цьогорічний дохід
Аграрії Донеччини у надзвичайно складних умовах продовжують працювати на продовольчу безпеку регіону і країни
Нагадаємо, на початку липня на півдні Донеччини фермери регіону розпочали збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур. Завершити жнива планували за 15-20 днів.
Фото: всі світлини Донецька ОВА
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua
2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.
Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.
Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі
Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:
актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
отримати витяг із реєстру територіальної громади;
подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.
Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.
Як потрапити на прийом
Прийом громадян відбудеться 2 липня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.
Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:
+38 (099) 667 9206;
+38 (098) 850 0561;
+38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).
Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:
Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та розклад від “Укрзалізниця”
З 27 червня до Житомира з Києва можна буде доїхати за 2 години. Це стане можливим завдяки запуску нового регіонального експреса.
Електропоїзд курсуватиме щодня у будні. З 27 червня відправлення з Києва відбуватиметься о 17:48. Далі поїзд вирушить до Фастова, а з нього — о 18:30 — до Житомира. Прибуття на кінцеву станцію — о 19:58.
З 30 червня розпочнеться відправлення з Житомира до Києва. Відправлення з початкової станції заплановано на 06:18. Далі потяг вирушить до Фастова, а з нього — о 07:49 — до Києва. Прибуття на кінцеву станцію — о 08:44.
Зазначається, що квиток на залізничний експрес коштуватиме майже у 2,5 раза дешевше, ніж проїзд у маршрутці між містами.
На маршруті курсуватиме сучасний електропоїзд, у якому передбачені:
інклюзивний салон із місцями для людей з інвалідністю;
2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]
Вже 27 червня 2025 року “Укрзалізниця” запустить регіональний експрес №856/855, який курсуватиме за маршрутом Житомир-Київ-Житомир. Про це повідомляє пресслужба перевізника. Регіональний експрес Київ-Житомир: деталі та […]
У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не […]
В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]
“Укрзалізниця” повідомила про запуск додаткового поїзда №284/283 за маршрутом “Ужгород — Київ — Ужгород”. Його призначили спеціально на пікові дати червня, щоб забезпечити зручне пересування […]