Бахмутська школа набирає учнів до 1-го класу: як подати документи

Микола Ситник 18:07, 21 Листопада 2023
Онлайн-освіта
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів оголосила набір учнів 1-х класів на 2024-2025 навчальний рік. Першачки навчатимуться дистанційно за загальноосвітньою програмою Нової української школи (НУШ). Заяву на вступ можна подати онлайн.

Про це редакції Бахмут IN.UA розповіла вчителька початкових класів Бахмутської ЗОШ №24 Валентина Лисицина.

Навчання першачків

Педагог Валентина Лисицина має 35-річний досвід роботи в початковій ланці. Старший вчитель вищої категорії поділилася, що коли була маленькою, то мріяла стати вчителькою саме початкової школи. Мрія здійснилася, і все життя жінку оточують малюки.

Я люблю навчати дітей, це моя улюблена праця, моє життя. У цей складний час хочеться продовжувати працювати зі своїми рідними бахмутянами, маленькими дітками,

Валентина Лисицина // вчителька початкових класів

Педагог повідомила, що наступного року школа планує набрати один 1-й клас кількістю до 25 учнів. Викладатиме всі предмети, окрім англійської мови, Валентина Лисицина. Також із дітьми займатимуться психолог і логопед.

Ми плануємо відкрити 1-й клас кількістю 20-25 учнів. Навантаження і предмети будуть відповідно до програми НУШ. У 1-му класі діти переважно граються та навчаються через гру. Будуть уроки грамоти, вчитимемося читати і писати. Онлайн-заняття триватимуть не більше 25 хвилин відповідно до санітарних вимог. Поміж 25 хвилин уроку для першачків проводитимуть 2 пів хвилинки. Кожного дня 4 уроки,

Валентина Лисицина // вчителька початкових класів

Малеча вивчатиме такі предмети, як:

  • математика;
  • я досліджую світ;
  • уроки грамоти;
  • англійська мова;
  • фізична культура.

Бахмутська ЗОШ №24 пропонує майбутнім учням:

  • якісну освіту відповідно до державного стандарту початкової освіти;
  • широкий вибір онлайн-заходів;
  • можливість навчання у будь-який час і з будь-якого місця;
  • індивідуальний підхід до кожного учня;
  • безпечне навчання під час воєнного стану;
  • доступ до сучасних освітніх технологій.

Як подати заявку?

Документи, необхідні для оформлення до 1-го класу:

  1. Заява.
  2. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини.
  3. Медична картка дитини форми №086-1/о (оригінал або копія).

Документи для вступу до 1-го класу можна подати дистанційно на сайті “Електронна реєстрація в закладі середньої освіти”. Детальна інструкція реєстрації доступна за цим посиланням.

Також можна особисто звернутися до заступниці директора з початкової школи Світлани Димченко за номером: +38 (099) 7680 622. Фахівець допоможе зареєструватися. У разі виникнення питань писати можна адміністрації закладу на e-mail: [email protected].

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштує присвоєння кадастрового номера на землю в Україні у 2025: детальне пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 25 Травня 2025
Кадастровий номер — це важлива частина будь-якої земельної ділянки / фото prometei.ua

Кадастровий номер — це унікальний ідентифікатор земельної ділянки, без якого неможливо оформити право власності, продати, подарувати чи передати землю у спадок. У 2025 році присвоєння номера залишається обов’язковою процедурою для реєстрації ділянки в Державному земельному кадастрі.

Детальніше про те, скільки коштує кадастровий номер і як його отримати — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що таке кадастровий номер

Кадастровий номер — це унікальний 19-значний цифровий код, який присвоюється кожній земельній ділянці під час її державної реєстрації.

Цей номер є обов’язковим для оформлення права власності на землю: без нього неможливо здійснити купівлю, продаж, дарування чи інші юридичні дії з ділянкою. Він є постійним ідентифікатором, що супроводжує земельну ділянку протягом усього періоду її існування. Номер не змінюється навіть у разі зміни власника чи цільового призначення ділянки.

У процесі присвоєння кадастрового номера інформація про земельну ділянку вноситься до бази Державного земельного кадастру (ДЗК). Це включає всі ключові відомості про ділянку та її власника. Після внесення даних система автоматично формує та закріплює номер за об’єктом.

Скільки коштує присвоєння кадастрового номера та як його отримати

Присвоєння кадастрового номера є безкоштовним для громадян. Однак для цього необхідно підготувати технічну документацію щодо земельної ділянки, зокрема — результати геодезичних вишукувань, які виконуються на платній основі.

Повний перелік необхідної документації передбачено Законом України “Про землеустрій“. Вартість підготовки документів, разом із геодезичними роботами, може становити від кількох тисяч до десятків або навіть сотень тисяч гривень — залежно від регіону, складності ділянки та обсягу робіт.

Читайте також:

Базова соціальна допомога в Україні у 2025: хто і скільки отримуватиме від держави

Військовий збір у 2025 році: що потрібно знати українцям

Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії: як отримати документ

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що буде з пенсіями донеччан, які залишилися на ТОТ: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 24 Травня 2025
Пенсіонери та посвідчення / фото dtkt.ua

Пенсії людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Луганської і Донецької областей і понад рік не отримували виплати, зберігатимуться на спеціальних іменних рахунках у Пенсійному фонді України (ПФУ).

Про це повідомили представники Міністерства соціальної політики України.

Пенсії громадян на ТОТ

Пенсії українців, які залишилися на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей і понад рік не отримували виплат, зберігатимуться на рахунках ПФУ. Відповідна норма передбачена законом про Державний бюджет на 2025 рік, але набуде чинності не раніше 1 липня.

Це рішення стосується виключно пенсіонерів, які:

  • мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з ТОТ Донецької або Луганської областей (станом на 24.02.2022);
  • отримували пенсію як ВПО до початку повномасштабного вторгнення;
  • не користувалися рахунком в “Ощадбанку” понад рік;
  • або не проходили фізичну ідентифікацію в банку понад шість місяців.

Як зазначають у Міністерстві соціальної політики України, всі нараховані кошти повністю залишаються у власності пенсіонера або його спадкоємців. Зміни стосуватимуться лише форми зберігання — з особистих банківських рахунків громадянина або громадянки на спеціальні рахунки у ПФУ.

Для отримання доступу до коштів після набуття чинності відповідною урядовою постановою потрібно буде звернутися до Пенсійного фонду із заявою. Вся сума буде виплачена одноразово.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштує присвоєння кадастрового номера на землю в Україні у 2025: детальне пояснення

Кадастровий номер — це унікальний ідентифікатор земельної ділянки, без якого неможливо оформити право власності, продати, подарувати чи передати землю у спадок. У 2025 році присвоєння […]

12:00, 25.05.2025 Скопіч Дмитро

Що буде з пенсіями донеччан, які залишилися на ТОТ: пояснення

Пенсії людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Луганської і Донецької областей і понад рік не отримували виплати, зберігатимуться на спеціальних іменних рахунках у […]

12:00, 24.05.2025 Скопіч Дмитро

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро