“Це більше, ніж просто виставка”: у столиці відбудеться захід Бахмут Before

Семаковська Тетяна 14:30, 10 Квітня 2024
Анонс виставки / фото “Бахмут Before”

У період з 16 по 19 квітня в Києві проходитиме виставка фотоспогадів “Бахмут Before”, де покажуть близько 100 кадрів Бахмута до війни. Ініціатором заходу є бахмутянин Олексій Халтурін, волонтер ГО “ОСА”. На виставці гості допомагатимуть збирати кошти на три машини для двох різних підрозділів: 2-го штурмового батальйону окремого десантно-штурмового полку та загону “Омега” Інтернаціонального Легіону ГУР МО 126-ї окремої бригади Сил територіальної оборони.

Редакція розпитала Олексія, як він готував до виставки та чому вона допоможе об’єднати спільноту бахмутян в евакуації.

Бахмут до війни

Бахмутянин Олексій Халтурін розповідає, що ідея виставки у нього з’явилась близько року тому, коли він побачив свій зруйнований дім. Все почалося з групи у Telegram-каналі Бахмут Before. Чоловік створив спільноту, де бахмутяни ділилися кадрами довоєнного міста.

“Я почав збирати усіх знайомих: з ким в школі вчився, у футбол грав, ще щось. І ми обмінювались фотографіями, щоб зберегти пам’ять. Спілкувалися між собою, багато людей втратили знімки. Все погоріло, а фотоальбомів не залишилось. Ми жартували, намагалися один одного підтримувати”, — згадує бахмутянин.

Тоді ж вперше Олексій замислився над фотовиставкою. Цьогоріч його ідея втілиться в реальність, а всі охочі зможуть побачити унікальні кадри з міста. Загалом покажуть понад 100 світлин.

Бахмутський годдиник
Годинник у Бахмуті / фото Бахмут Before

Мета виставки нагадати бахмутянам як виглядало місто, в якому вони прожили частину свого життя та за довгий час створити позитивний спогад про рідний дім, а усім, хто ніколи не був у Бахмуті до війни — відчути його красу та життя.

На виставці будуть представлені реальні знімки, які мешканці зберегли у своїх фотогалереях — це їхні єдині спогади про дім. Всі фото, які покажуть на заході, дозволили публікувати їх власники.

Виставка працюватиме 16 квітня з 18:30 до 21:00, 17-19 квітня з 10:00 до 21:00. Якщо ви бажаєте взяти участь заповніть реєстраційну форму, адже кількість місць обмежена. Ціна входу, це вільний донат від 200 гривень. Всі зібрані кошти підуть на закупівлю авто для 2-го штурмового батальйону окремого десантно-штурмового полку та загону “Омега” Інтернаціонального Легіону ГУР МО 126-ї окремої бригади Сил територіальної оборони.

Олексій пояснює, що у виставці окрім благодійного збору є ще інша мета, це гуртування спільноти.

“Це більше, ніж просто виставка. Хочу зібрати людей, бахмутян, в одному гарному місці, позгадувати, поспілкуватися і на майбутнє тримати зв’язок. Зберегти спільноту, так сказати. Бо всі пороз’їхались: хтось в Харкові, хтось в Дніпрі, хтось в Києві, по всій Україні. Люди, коли дізналася про ідею фотовиставки дуже позитивно відгукувалися, бо всі давно один з одним хотіли зустрітися, але не було нагоди”, — говорить бахмутянин Олексій Халтурін.

Він також каже, що в ідеях є фотовиставки з інших міст, які мають схожу з Бахмутом долю.

Графік роботи виставки

Виставка проходитиме за адресою “ArtHall D12”, Київ, Десятинна 12.

Детальний розклад активностей:

  • 16 квітня, вівторок, о 18:30 — урочисте відкриття та фуршет, на які будуть запрошені бахмутяни, журналісти та артблогери столиці;
  • 17 квітня, середа, о 16:00 — майстер-клас з Петриківського розпису від майстрині з Бахмуту;
  • 18 квітня, четвер, о 16:00 — майстер-клас “Народна лялька-мотанка” від майстринь з Бахмуту;
  • 19 квітня, п’ятниця, 18:30 — офіційне закриття виставки, під час якого пройде благодійний аукціон, де будуть представлені такі лоти: картина-колаж з усіма фотографіями виставки та 4 ящики ексклюзивного ігристого шампанського від Artwinery.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:30, 26 Липня 2024
Українці можуть повернути кошти
Застосунок Дія / фото Мінцифра

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має певні умови та обмеження.

Про це повідомляє Маріупольський ЦНАП.

Перереєстрація через Дію

Міністерство цифрової трансформації України запровадило послугу онлайн перереєстрації транспортних засобів через застосунок “Дія”. Ця ініціатива значно спрощує процес купівлі-продажу автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб.

Категорії транспортних засобів, доступні для онлайн перереєстрації:

  • легкові автомобілі;
  • мотоцикли;
  • мопеди.

Послуга онлайн перереєстрації доступна виключно для власників транспортних засобів, при цьому переоформлення авто за довіреністю через онлайн-сервіс неможливе. 

Важливо зазначити, що ця послуга не поширюється на першу державну реєстрацію транспортних засобів в Україні. 

Щодо річних лімітів, встановлено обмеження на продаж – дозволяється реалізувати лише один транспортний засіб протягом календарного року. Натомість, кількість придбаних транспортних засобів не обмежується, що дає можливість купувати стільки авто, скільки потрібно.

Які документи потрібні

Необхідні документи та дані для продавця:

  • верифікований податковий номер;
  • паспорт, посвідка на проживання або закордонний біометричний паспорт;
  • зареєстроване місце проживання;
  • технічний паспорт на транспортний засіб.

Для уникнення проблем з перереєстрацією рекомендується перевірити та актуалізувати відомості про зареєстроване місце проживання. Це можна зробити в адміністраторів ЦНАП в центрах “Я Маріуполь”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 26 Липня 2024
Засідання Координаційного штабу / фото ГУР

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Про це повідомили у пресслужбі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Обмін полоненими: колаборанти

Проєкт “Хочу до своїх” створений для оприлюднення інформації про засуджених російських агентів та колаборантів та надання можливості обміну колабораціоністів на українських полонених. Також це дозволить інформувати громадян про шляхи припинення вимушеної співпраці з ворогом

На сайті ініціативи публікується інформація про засуджених колабораціоністів, яким надається можливість дати згоду на обмін через спеціальну опцію.

Водночас, проєкт надає можливості для активної участі громадян. Вони можуть повідомляти про відомих їм ворожих агентів у своєму оточенні, заповнюючи спеціальну форму на сайті.

Для забезпечення прозорості процесу на сайті також публікується інформація про тих засуджених, які вже погодились на обмін і відправлення до рф. Це дозволяє громадськості слідкувати за ходом обмінів та їх результатами.

Як пояснив Андрій Юсов, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, інформація про засуджених колабораціоністів буде розміщена на веб-сайті проєкту. На сайті передбачена спеціальна опція “згода на обмін”, завдяки якій засуджені зможуть висловити своє бажання бути обміненими на українських громадян, які утримуються в російському полоні. 

Для того, щоб дати таку згоду, засудженим необхідно знайти та заповнити відповідну форму на сайті проєкту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українці можуть повернути кошти

Перереєстрація авто онлайн: нові можливості через Дію

В Україні запроваджено можливість онлайн перереєстрації автомобілів, мотоциклів та мопедів для фізичних осіб через застосунок “Дія”. Нова послуга спрощує процес купівлі-продажу транспортних засобів, але має […]

Україна запускає проєкт для обміну колаборантів на полонених українців

В Україні стартував державний проєкт “Хочу до своїх”, спрямований на обмін засуджених за колабораціонізм на українських полонених. Ініціатива об’єднує зусилля Головного управління розвідки Міноборони, СБУ […]

“Росіяни знищують міста, аби захопити, бо по-іншому не вміють”: як боронять Часів Яр. Історія бійця 225 ОШБ

Олександр — харків’янин, батько 3 дітей. До повномасштабної війни він не був задіяний в армії. Вранці 24 лютого 2022 року чоловік зібрав родину та вивіз […]

Боти на роботі. Як фейкові акаунти у соцмережах підіграють росії

Засилля ботів, які заполонили соціальні мережі — одна з головних проблем в інтернеті. Не кожен користувач мережі може зрозуміти, що бере участь у перепалці в […]

БФ “Право на захист” пропонує безплатну консультацію психолога: як долучитися

Благодійний фонд “Право на захист” пропонує українцям безплатну консультацію психолога. Таку допомогу надаватимуть в межах нової просвітницької кампанії “Бути в горі — це нормально”. Про […]

11:05, 26.07.2024 Скопіч Дмитро