“Це більше, ніж просто виставка”: у столиці відбудеться захід Бахмут Before

Семаковська Тетяна 14:30, 10 Квітня 2024
Анонс виставки / фото “Бахмут Before”

У період з 16 по 19 квітня в Києві проходитиме виставка фотоспогадів “Бахмут Before”, де покажуть близько 100 кадрів Бахмута до війни. Ініціатором заходу є бахмутянин Олексій Халтурін, волонтер ГО “ОСА”. На виставці гості допомагатимуть збирати кошти на три машини для двох різних підрозділів: 2-го штурмового батальйону окремого десантно-штурмового полку та загону “Омега” Інтернаціонального Легіону ГУР МО 126-ї окремої бригади Сил територіальної оборони.

Редакція розпитала Олексія, як він готував до виставки та чому вона допоможе об’єднати спільноту бахмутян в евакуації.

Бахмут до війни

Бахмутянин Олексій Халтурін розповідає, що ідея виставки у нього з’явилась близько року тому, коли він побачив свій зруйнований дім. Все почалося з групи у Telegram-каналі Бахмут Before. Чоловік створив спільноту, де бахмутяни ділилися кадрами довоєнного міста.

“Я почав збирати усіх знайомих: з ким в школі вчився, у футбол грав, ще щось. І ми обмінювались фотографіями, щоб зберегти пам’ять. Спілкувалися між собою, багато людей втратили знімки. Все погоріло, а фотоальбомів не залишилось. Ми жартували, намагалися один одного підтримувати”, — згадує бахмутянин.

Тоді ж вперше Олексій замислився над фотовиставкою. Цьогоріч його ідея втілиться в реальність, а всі охочі зможуть побачити унікальні кадри з міста. Загалом покажуть понад 100 світлин.

Бахмутський годдиник
Годинник у Бахмуті / фото Бахмут Before

Мета виставки нагадати бахмутянам як виглядало місто, в якому вони прожили частину свого життя та за довгий час створити позитивний спогад про рідний дім, а усім, хто ніколи не був у Бахмуті до війни — відчути його красу та життя.

На виставці будуть представлені реальні знімки, які мешканці зберегли у своїх фотогалереях — це їхні єдині спогади про дім. Всі фото, які покажуть на заході, дозволили публікувати їх власники.

Виставка працюватиме 16 квітня з 18:30 до 21:00, 17-19 квітня з 10:00 до 21:00. Якщо ви бажаєте взяти участь заповніть реєстраційну форму, адже кількість місць обмежена. Ціна входу, це вільний донат від 200 гривень. Всі зібрані кошти підуть на закупівлю авто для 2-го штурмового батальйону окремого десантно-штурмового полку та загону “Омега” Інтернаціонального Легіону ГУР МО 126-ї окремої бригади Сил територіальної оборони.

Олексій пояснює, що у виставці окрім благодійного збору є ще інша мета, це гуртування спільноти.

“Це більше, ніж просто виставка. Хочу зібрати людей, бахмутян, в одному гарному місці, позгадувати, поспілкуватися і на майбутнє тримати зв’язок. Зберегти спільноту, так сказати. Бо всі пороз’їхались: хтось в Харкові, хтось в Дніпрі, хтось в Києві, по всій Україні. Люди, коли дізналася про ідею фотовиставки дуже позитивно відгукувалися, бо всі давно один з одним хотіли зустрітися, але не було нагоди”, — говорить бахмутянин Олексій Халтурін.

Він також каже, що в ідеях є фотовиставки з інших міст, які мають схожу з Бахмутом долю.

Графік роботи виставки

Виставка проходитиме за адресою “ArtHall D12”, Київ, Десятинна 12.

Детальний розклад активностей:

  • 16 квітня, вівторок, о 18:30 — урочисте відкриття та фуршет, на які будуть запрошені бахмутяни, журналісти та артблогери столиці;
  • 17 квітня, середа, о 16:00 — майстер-клас з Петриківського розпису від майстрині з Бахмуту;
  • 18 квітня, четвер, о 16:00 — майстер-клас “Народна лялька-мотанка” від майстринь з Бахмуту;
  • 19 квітня, п’ятниця, 18:30 — офіційне закриття виставки, під час якого пройде благодійний аукціон, де будуть представлені такі лоти: картина-колаж з усіма фотографіями виставки та 4 ящики ексклюзивного ігристого шампанського від Artwinery.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд дозволив відстрочку держкредитів фермерам з прифронтових територій або ТОТ

Семаковська Тетяна 15:00, 13 Травня 2024
Фермери в України / фото ілюстративне

30 квітня Кабінет міністрів України ухвалив зміни, які дозволять надати більшу підтримку фермерам з прифронтових територій або ТОТ, зокрема продовженням строку повернення кредитів.

Про це йдеться на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Допомога фермерам у 2024 році

Деякі фермерські господарства до 2022 року отримали кредити від Український державний фонд підтримки фермерських господарств (Укрдержфонд). Через початок повномасштабного вторгнення деякі з них опинилися в ситуації, коли не можуть в поновному обсязі повернути кошти. Змінами, які прийняли в Кабміні, передбачена можливість відстрочення повернення кредитів до 31 грудня 2025 року.

Отримати можливість повернути кредити трохи згодом можуть ті фермерські господарства, які станом на 24 лютого 2022 року були розташовані на територіях, де ведуться (велися) бойові дії або які входять до переліку тимчасово окупованих.

Крім того, в уряді затвердили можливість надавати фермерам фінансову підтримку за допомогою онлайн сервісів, зокрема через Державний аграрний реєстр.

Такі зміни мають допомогти створити рівні умови праці для всіх фермерських господарств країни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Горлівка до війни: погляд зсередини на життя індустріального серця Донбасу

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 13 Травня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Горлівка, колись жваве та культурне місто, що знаходиться під російською окупацією з весни 2014 року. Його жителі згадують минуле з ностальгією, розповідаючи про унікальність місцевого менталітету та культурного життя. В цьому матеріалі ми згадаємо про те, яким було місто до війни.

Аркадій Петросян, був мешканцем Горлівки до 2014 року, він ділиться спогадами про своє рідне місто.

Горлівка до 2014 року

“Донецький менталітет дуже цікавий, бо багато людей, різних епосів, різних національностей, шахтарський край, концерти, дні міста, масові заходи, на які приходять”, — каже Аркадій

Місто мало свої визначні місця та райони, кожен з яких вносив свою родзинку в загальну культурну мозаїку, зокрема, це Калинівка. Тут проводили будні та вихідні містяни, влаштовували свята та концерти.

“Калинівка, 88-й квартал, 5-та шахта, це різні світи, і вони всі об’єднувалися на якихось таких загальноміських святах, наприклад: День шахтаря, День міста, було дуже-дуже цікаво”, — згадує місцевий мешканець.

Дім Культури, Горлівка, 2013 рік / фото з відкритих джерел

Окрім культурних традицій, у Горлівці існували й легенди, пов’язані з містом. Одна з них розповідає про дівчину в білому платті, яка жила між п’ятою шахтою та шахтою Комсомолець, місцеві розповідали, що незнайомка нападала на людей. Це лише одна з численних оповідей про місто.

На жаль, під окупацією місто втратило багато з того, що робило його унікальним.

Монумент Тарасу Шевченку в Горлівці, осінь 2012 рік / фото з відкритих джерел

Аркадій зазначає, що найбільше не вистачає шахт, які були осердям економіки міста, а також зв’язку з іншими українськими містами:

В економічному плані не вистачає шахт. Бо навколо цього будувалося те, що було. Економіці міста не зазначає підприємств, і дійсно не вистачає України, зв’язку з нею, тому що ми все ж відчували себе в інфраструктурі. Це дійсно міф, що Донбас — це все окремо, Донецьк, це була частина української інфраструктури“, каже Аркадій Петросян.

Попри майже 10 річну окупацію, пам’ять про Горлівку, її культуру та традиції залишається живою в серцях її мешканців, сподіваючись на те, що місто возз’єднається з Україною.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд дозволив відстрочку держкредитів фермерам з прифронтових територій або ТОТ

30 квітня Кабінет міністрів України ухвалив зміни, які дозволять надати більшу підтримку фермерам з прифронтових територій або ТОТ, зокрема продовженням строку повернення кредитів. Про це […]

Горлівка до війни

Горлівка до війни: погляд зсередини на життя індустріального серця Донбасу

Горлівка, колись жваве та культурне місто, що знаходиться під російською окупацією з весни 2014 року. Його жителі згадують минуле з ностальгією, розповідаючи про унікальність місцевого […]

Чи потрібно їхати перереєстровувати майно, якщо воно опинилося на ТОТ

Окупаційна влада росії на тимчасово окупованих територіях України змушує українців реєструвати своє нерухоме майно на ТОТ у російських реєстрах. Правозахисники радять утриматися від поїздок на […]

лікар вимагає оплату

Вимагають гроші за ліки? У НСЗУ пояснили, як подати скаргу на медзаклад

Пацієнти медзакладів Донецької області найчастіше подають скарги на відмову у наданні послуг, які передбачені Програмою медичних гарантій, а також через вимагання коштів за послуги, витратні […]

Пошкоджені вікна чи двері: як мешканцям Донеччини отримати компенсацію

В Україні працює гуманітарний проєкт “WEYS”, яким передбачена фінансова допомога для українців з усієї країни, у тому числі Донеччини, чиє житло було пошкоджене внаслідок ворожої […]

11:30, 13.05.2024 Скопіч Дмитро