Важливо

У Бахмуті перейменували міський центр соцслужб: які функції він виконуватиме

Валентина Твердохліб 15:50, 22 Травня 2026
центр
Бахмутський міський центр соціальних служб / фото Facebook-сторінка установи

Начальник Бахмутської МВА ухвалив рішення про перейменування Бахмутського міського центру соціальних служб. Тепер ця комунальна установа називатиметься “Центром надання соціальних послуг Бахмутської міської ради”. Разом з перейменуванням затвердили нове положення про діяльність центру.

Чим займатиметься Центр надання соціальних послуг Бахмутської міськради, йдеться в його положенні.

Бахмутський міський центр соціальних служб змінив назву

Сьогодні, 22 травня, начальник Бахмутської МВА ухвалив розпорядження про перейменування Бахмутського міського центру соціальних служб. Тепер він носитиме назву комунальної установи “Центр надання соціальних послуг
Бахмутської міської ради”, скорочено — КУ “ЦНСП Бахмутської міської ради”.

У новому положенні про роботу установи йдеться, що її структурні підрозділи проводитимуть соціальну роботу та надаватимуть соціальні послуги людям і сім’ям, які належать до вразливих груп та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

Центр утримуватимуть за кошти бюджету Бахмутської громади, а також інших джерел, не заборонених законодавством. Головним розпорядником коштів центру буде Управління соціального захисту населення.

Що робитиме КУ “Центр надання соціальних послуг Бахмутської міської ради”

Основними напрямками діяльності центру вказані:

  • соціально-профілактична робота щодо запобігання потраплянню у складні життєві обставини людей і сімей;
  • надання соціальних послуг людям і сім’ям у складних життєвих обставинах;
  • надання соціальних послуг ветеранам, людям, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей загиблих/померлих ветеранів війни, загиблих/померлих захисників і захисниць України, зниклих безвісти за особливих обставин під час проходження військової служби та інших демобілізованих осіб;
  • сприяння організаційному вирішенню питань надання правової, соціальної, психологічної допомоги, публічних, соціальних, медичних, реабілітаційних, освітніх та інших послуг;
  • надання допомоги в оформленні документів щодо забезпечення житлом, земельними ділянками, з питань зайнятості, зокрема отримання грантової підтримки на розвиток підприємницьких ініціатив.

Для реалізації своїх повноважень Центр створює:

  • службу (відділення) соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молодю;
  • службу (відділення) соціальної допомоги вдома;
  • службу (відділення) організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
  • мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
  • притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Також Центр може створювати інші структурні підрозділи і служби для проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

Які послуги може надавати Центр надання соціальних послуг Бахмутської міської ради

Серед послуг, які може надавати Центр, вказані:

  • догляд вдома;
  • натуральна допомога;
  • соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • консультування;
  • соціальна профілактика;
  • соціальна інтеграція та реінтеграція;
  • соціальна адаптація;
  • соціальний супровід сімей, в яких виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • кризове та екстрене втручання;
  • представництво інтересів;
  • соціальна адаптація ветеранів війни та членів їхніх сімей.

Окрім цього, Центр надання соціальних послуг забезпечуватиме соціальний супровід прийомних сімей і дитячих
будинків сімейного типу та соціальний патронаж людей, які відбули покарання в місцях позбавлення волі.

Надаватимуть ці послуги за рішенням Управління соцзахисту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як колишня посадовиця Макіївської міськради насаджує російську пропаганду в школах окупованої Донеччини: досьє на Ларису Толстикіну

Семаковська Тетяна 17:00, 22 Травня 2026
Лариса Толстикіна / фото з Миротворця

Лариса Толстикіна — колишня українська посадовиця, яка у 2014 році перейшла на бік окупантів та обійняла високі посади в окупаційних адміністраціях Донеччини. Наразі вона відповідає за координацію діяльності у сферах соціального захисту, охорони здоров’я та освіти на тимчасово окупованих територіях, активно насаджуючи російську пропаганду.

Редакція зібрала детальне досьє на діяльність Лариси Толстикіної.

Лариса Толстикіна: біографія та освіта

Лариса Толстикіна народилася 3 жовтня 1967 року в місті Макіївка Донецької області.

Після закінчення школи вступила до Донецького політехнічного інституту, де здобула диплом за спеціальністю “Електропостачання промислових підприємств і міст”. Пізніше отримала другу вищу освіту в Макіївському економіко-гуманітарному інституті за спеціальністю “Правознавство”, ставши дипломованою юристкою.

Лариса Толстикіна перебуває у шлюбі. Її чоловік Юрій є членом правління міської організації “Союзу ветеранів Афганістану днр”. Подружжя має сина.

Кар’єра

Трудову діяльність Лариса Толстикіна розпочала економісткою планово-економічного відділу дослідного заводу “Граніт”. За чотири роки вона перейшла до Макіївського ПТУ, де працювала майстром виробничого навчання. Згодом протягом двох років обіймала посади економіста та спеціаліста 1 категорії у Червоногвардійському районному центрі зайнятості міста Макіївки.

З 2001 року Лариса Толстикіна перейшла на роботу до органів місцевого самоврядування Макіївки. Спочатку працювала у відділі з питань внутрішньої політики та взаємодії з громадсько-політичними організаціями, а пізніше очолила новостворений інформаційно-аналітичний відділ.

У 2006 році була обрана на посаду секретаря Макіївської міської ради, а на виборах 2010 року її переобрали на цей самий пост.

Діяльність під час окупації 2014-2018 років

Навесні 2014 року, обіймаючи посаду секретаря Макіївської міської ради, Лариса Толстикіна відкрито підтримала створення так званої “ДНР” та стала однією з організаторок незаконного референдуму 11 травня 2014 року.

Після захоплення частини Донеччини вона обійняла посаду першого заступника голови окупаційної адміністрації Макіївки, а пізніше виконувала обов’язки “голови адміністрації”. На незаконних виборах 2015 року її обрали секретарем Макіївського міського відділення сепаратистського руху “Донецька Республіка”. За свою діяльність на користь окупантів Толстикіна отримала низку нагород від ватажків так званої “днр”, серед яких медаль “Рік Республіці” та “Почесна грамота”.

Керівні посади в уряді “днр” та міжнародні санкції

Після псевдовиборів 2018 року Ларису Толстикіну призначили “міністеркою праці та соціальної політики” в окупаційному уряді. Згодом її кар’єра пішла вгору, вона обіймала такі посади:

  • з 8 червня до 7 листопада 2022 року — виконувачка обов’язків міністерки праці та соціальної політики “днр”;
  • з 7 листопада до 11 грудня 2022 року — виконувачка обов’язків заступниці голови уряду “днр”;
  • з 11 грудня 2022 року до 29 квітня 2023 року — заступниця голови уряду “днр”;
  • з 30 квітня 2023 року і дотепер — виконувачка обов’язків заступниці голови уряду днр.

Впровадження російської пропаганди на ТОТ

На своїй посаді Лариса Толстикіна активно координує процеси інтеграції окупованих територій до системи російської федерації та просуває кремлівські наративи, особливо у сфері освіти.

У річницю визнання росією так званих “лднр” Толстикіна публічно підтримала дії володимира путіна, заявивши: “Рішення Президента стало визначальним для подальшого життя Донбасу і для кожного з нас… ми цей день будемо пам’ятати завжди, як доленосний для всієї нашої великої Батьківщини“.

Вона активно опікується пропагандистськими заходами в освітніх закладах окупованої Донеччини. За її звітами, протягом 2025 року у школах “днр” провели понад п’ять тисяч так званих “уроків мужності” та близько трьох тисяч інших пропагандистських акцій: “Вікна Перемоги”, “Свічка Пам’яті” та “Безсмертний полк”. Толстикіна виступає за залучення російських військових до навчального процесу та агітує дітей вступати до мілітаризованих “патріотичних таборів”.

Крім того, посадовиця особисто бере участь у культурно-пропагандистських заходах. Наприклад, вона підтримувала проведення фестивалю “RT.Док: Час наших героїв” у Донецьку, де демонстрували відверто антиукраїнські документальні фільми, які прославляли росію та дискредитували Україну і країни Заходу.

Відповідальність за діяльність на ТОТ

Через активну участь у встановленні окупаційного режиму та порушення територіальної цілісності України щодо Лариси Толстикіної запроваджені персональні санкції з боку низки країн, зокрема:

  • Канади (з 15 березня 2019);
  • Швейцарії (з 20 грудня 2023);
  • Великої Британії (з 27 травня 2022);
  • Австралії (з 4 травня 2022);
  • Нової Зеландії (з 23 серпня 2022);
  • Японії (з 3 березня 2022);
  • країн Європейського Союзу (з 13 березня 2023).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

180 тисяч на стипендії дітям: Бахмутська міськрада відзначила вихованців Школи мистецтв

Валентина Твердохліб 13:30, 22 Травня 2026
Нагородження вихованиці Школи мистецтв / фото Facebook

Бахмутська міськрада виділила кошти на стипендії обдарованим і талановитим учням і ученицям Школи мистецтв. Загальна сума стипендій склала 180 тисяч гривень. Ці кошти пішли на підтримку 22 учнів і учениць.

Про це йдеться у розпорядженні № 148рр.

Стипендії для вихованців Школи мистецтв Бахмутської громади

Бахмутська міськрада виділила 180 тисяч гривень на стипендії для обдарованих і талановитих учнів і учениць Школи мистецтв Бахмутської громади. Грошову підтримку отримали учні, які досягли особливих результатів протягом 2025-2026 навчального року.

По 4 000 гривень отримали лауреати 3 ступеня обласного конкурсу “Крок до Олімпу”: Ангеліна Івченко та Іосиф Фаннуш.

По 5 000 гривень за різні здобутки отримали четверо вихованців Школи мистецтв:

  • Вероніка Георгіца — за диплом Лауреата 2 ступеня обласного конкурсу “Крок до Олімпу”;
  • Богдан Лозовий — за диплом Лауреата 2 ступеня обласного конкурсу “Крок до Олімпу”;
  • Іван Фесенко — за диплом лауреата 2 місця обласного конкурсу “Бахмутська весна” і диплом лауреата 3 ступеня обласного конкурсу “Крок до Олімпу”
  • Данило Гайдаш — за 2 місце в обласному конкурсі “Бахмутська весна”.

По 6 000 гривень отримали лауреати 1 ступеня обласного конкурсу “Крок до Олімпу”: Михайло Гордієнко та Назар Ясинецький.

По 10 000 гривень отримали учасники конкурсів міжнародного рівня:

  • Катерина Акулова — за дипломи лауреата 1 ступеня конкурсу мистецтв BARVY SVOBODY (Чехія) і фестивалю-конкурсу дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва “Осінній креатив” (Київ) та гран-прі конкурсу ART RISING 2025 (Польща);
  • Софія Захарова — за диплом лауреата 1 премії конкурсу “Ой, заграйте музиченьки”;
  • Дар’я Кетрар — за диплом лауреата 1 премії багатожанрового конкурсу “Зимова фантазія. Різдвяні візерунки-2025” (Київ);
  • Катерина Кравченко — за диплом лауреата 1 ступеня конкурсу мистецтв BARVY SVOBODY (Чехія), диплом лауреата 1 премії конкурсу ART RISING 2025 (Польща) та диплом гран-прі фестивалю-конкурсу дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва “Зоряний арт” (Київ);
  • Софія Малапура — за дипломи 1 ступеня фестивалю-конкурсу Winter Fairy Tale (Вінниця), фестивалю-конкурсу “Фонтан талантів” (Вінниця) та диплом лауреата 1 ступеня конкурсу мистецтв Bayerische Kunstwelle (Німеччина);
  • Захар Пшонка — за дипломи 1 ступеня фестивалю-конкурсу дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва “Осінній креатив” (Київ), фестивалю-конкурсу “АРТ-імпульс” (Київ) та диплом лауреата 1 премії багатожанрового двотурового дистанційного фестивалю-конкурсу мистецтв “З Україною в серці” (Київ);
  • Анастасія Рева — за диплом лауреата 1 премії конкурсу образотворчого декоративно-ужиткового та сучасного мистецтва “Мальовнича Україна” та диплом лауреата 1 ступеня конкурсу “Формула успіху. Німеччина”;
  • Маргарита Слєпцова — за дипломи лауреата 1 ступеня конкурсу мистецтв “Febbraio d’Oro — Золотий лютий”, конкурсу “Формула успіху. Німеччина” та диплом лауреата 1 премії конкурсу “Зимова фантазія. Різдвяні візерунки”;
  • Вероніка Сматченко — за диплом 1 премії конкурсу мистецтв Art with Love (Київ) та диплом лауреата 1 ступеня канадсько-українського фестивалю дитячої та юнацької творчості Toronto 2026 (Женева — Торонто);
  • Олександра Лупанова — за дипломи 1 премії конкурсу “Зимова мистецька премія”, конкурсу “Євро зима” та диплом гран-прі конкурсу “Талант року”;
  • Ксенія Олексіна — за дипломи лауреата 1 премії фестивалю мистецтв “Яскраві таланти літа” (Трускавець), багатожанрового двотурового дистанційного фестивалю-конкурсу мистецтв “Осінній зорепад” (Київ), мистецького форуму “ARTПОСТ.UA” (Трускавець);
  • Марія Скворцова — за дипломи лауреата 1 премії конкурсу мистецтв EURORHYTHM (Чехія, Словаччина), фестивалю-конкурсу мистецтв “Різдвяна казка 2025” (Словаччина), диплом лауреата 1 ступеня фестивалю-конкурсу дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва NEW YEAR`S SPLASH FEST (Київ);
  • Орина Фурсик — за диплом 1 премії конкурсу мистецтв “Розквіт нації”;
  • Аріна Чаленко — за дипломи 1 премії конкурсу Codart – Christmas Wonder (Польща), конкурсу Christmas STAR (Київ) та за 1 місце в фестивалі Antares Fest IV “Фольклорний блиск” (Польща).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Як колишня посадовиця Макіївської міськради насаджує російську пропаганду в школах окупованої Донеччини: досьє на Ларису Толстикіну

Лариса Толстикіна — колишня українська посадовиця, яка у 2014 році перейшла на бік окупантів та обійняла високі посади в окупаційних адміністраціях Донеччини. Наразі вона відповідає […]

стипендії

180 тисяч на стипендії дітям: Бахмутська міськрада відзначила вихованців Школи мистецтв

Бахмутська міськрада виділила кошти на стипендії обдарованим і талановитим учням і ученицям Школи мистецтв. Загальна сума стипендій склала 180 тисяч гривень. Ці кошти пішли на підтримку 22 […]

сертифікати

У Сумах переселенцям видаватимуть продуктові сертифікати: стартувала реєстрація

Переселенці і переселенки, які мешкають у Сумах, можуть отримати продуктові сертифікати. Допомога передбачена для ВПО, які стали на облік не пізніше грудня 2025 року. Про це повідомляє благодійний […]

часів яр
Важливо

Росіяни анонсували дистанційне обстеження житла в Бахмуті, Соледарі, Торецьку і Покровську: що відомо

Представники окупаційної влади зробили заяву про можливість дистанційного обстеження майна на окупованій Донеччині. Ця процедура, нібито, запрацює у зруйнованих містах неподалік лінії фронту. Про це повідомив олексій […]

52 штурми за добу: російська армія посилилиа тиск на Покровському напрямку

Збройні сили України продовжують стримувати просування російських військових у Донецькій області. Згідно зі зведенням Генерального штабу ЗСУ, найбільша інтенсивність боєзіткнень наразі фіксується на Покровському відтинку […]