
П’ятнадцять підлітків з Донеччини віком від 14 до 18 років зможуть пройти безплатне навчання за американською програмою винахідництва та отримати шанс у травні 2026 року поїхати до університету в штаті Коннектикут на фінал міжнародного конкурсу дитячих винаходів Connecticut Invention Convention.
Про це повідомили представники громадської організації “Фонд розвитку громад”.
Як підліткам з Донеччини потрапити в США: ініціатива для винахідників
На Донеччині проводиться реєстрація на участь в ініціативі декількох українських та американських організацій. У її межах 15 підлітків віком від 14 до 18 років отримають можливість навчатися за американською програмою винахідництва та створити власний інноваційний проєкт.
Навчання відбуватиметься щосуботи з січня по квітень 2026 року в онлайн-форматі англійською мовою. Учасники зможуть опанувати:
- дизайн-мислення;
- основи інженерії;
- 3D-моделювання та підприємництво.
Організатори також обіцяють доступ до професійного CAD-програмного забезпечення і стипендію до 25 доларів на створення прототипу.
Протягом навчання кожен підліток працюватиме над власним винаходом для розв’язання реальної проблеми своєї школи, села чи міста. На початку квітня 2026 року відбудеться міжнародна онлайн-презентація проєктів, творці найкращих з яких у травні відвідають американський штат Коннектикут, де змагатимуться з американськими однолітками. Учасники також тиждень житимуть в американських сім’ях, зустрінуться із законодавцями штату і краще познайомляться зі США.
Хто може долучитися
Долучитися до участі в програмі можуть школярі, які нині мешкають на підконтрольній території Донецької області або є внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Зазначається, що також потрібно мати базові знання англійської мови (А2 та вище).
Як долучитися
Для того, щоб взяти участь у проєкті, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням.
Останній термін подачі анкет — 20 грудня 2025 року до 18:00. Усього буде відібрано лише 15 дітей.
Читайте також:
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

