«Я перекреслила цю сусідню країну для себе з 24 лютого»: 14-річна волонтерка з Бахмута про допомогу полоненим

Семаковська Тетяна 14:32, 29 Листопада 2022

316837442 2052653108456494 6353415777322954667 n f95ebВероніка Логінова волонтерка з Бахмута, дівчинці всього 14 років, проте вона відома в Дніпрі своєю активною діяльністю. В інтерв’ю медіа «Відкритий» українка розповіла про своє життя, та як воно змінилась після повномасштабного вторгнення. 

Все життя Вероніка Логінова жила в Бахмуті. У 2014 році з родиною виїжджала через війну на декілька місяців з міста, але повернулись, однак 2022 в кінці березня довелось їхати вдруге з Бахмута. Зараз Вероніка живе у Дніпрі. Про початок повномасштабної війни згадує так: 

«Зранку розбудила мама, та повідомила, що розпочалось. Першим чином написала подрузі чи йде вона в школу, не знаю чому вирішила зробити саме це. Я зовсім не переймалась, чомусь був спокій, я не сумнівалась, що  ми можемо перемогти».

За словами волонтерки, вони з родиною виїхали саме до Дніпра, щоб бути не дуже далеко від дому. В Дніпрі раніше героїня не була, й хоча місто тепло прийняло родину, додому все одно хочеться, каже дівчинка.

Зі знайомих в місті лишились тільки сусіди, які живуть в підвалі майже весь час, виїжджати не планують, бо це люди похилого віку. 

«Бахмут для мене дуже тепле місто, місто троянд, в кожному парку вони, я жила біля Алеї троянд. Місто маленьке, але моє рідне, більше таке не знайду, чекаю коли повернусь», — каже Вероніка.

Громадянська позиція в Вероніки була завжди проукраїнська, але після 24 лютого змінилась її радикальність. Волонтерством, до повномасштабного вторгнення дівчинка не займалась, але завжди була активною в житті.

«Я перекреслила цю (ред. росію) сусідню країну для себе від початку війни. Зараз допомагаю де можу, наприклад, плетінням сіток, хочу робити окопні свічки. Ходжу на різні акції, особливо на підтримку полонених, виступаю на них. Остання акція, була 1 жовтня в Дніпрі із закликом звільнити наших полонених, я готувала промову.

Знайшла та розповідала про полоненого Рената Хайруліна, це морський піхотинець який з квітня перебуває в полоні. Він спочатку боронив напрямок маріупольський, потім Маріуполь на заводі імені Ілліча. Взагалі близько трьох тисяч морських піхотинців забрали в полон, дуже мало кого з них визволили», – розповідає дівчина.

Вероніка впевнена, що ворог руйнує її місто, бо не може по іншому зайти в Бахмут. Вони намагаються бодай щось зробити, щоб всім було страшно й погано, каже волонтерка:  

«Але мені не страшно, я впевнена, що переможемо, впевнена, що не увійдуть, можуть зруйнувати місто, але не зайдуть». 

Волонтерка також розповіла, чи все життя вона спілкується українською мовою, та що для неї це означає:

«Мову я змінила після повномасштабного вторгнення, раніше я завжди говорила російською.  На Донеччині також діти навчаються  українською мовою, вивчають літературу та мову як предмети, й тому ми на гарному рівні знаємо українську. Я підтримую позицію, що вдома спілкуватись можна як вам зручно, але публічні місця, соціальні мережі – це тільки українська».

Вероніка Логінова наостанок розповіла що, на її думку, необхідно робити українським блогерам в соціальних мережах та побажала українцям намагатись підготувати себе до зими, бо можливо буде тяжко:

«Ми, блогери, маємо просувати важливу інформацію, доносити до людей про війну. Для українського суспільства це важливо, а для іноземного особливо. Вони допомагають нам, а нам треба їм допомагати не забувати, що у нас продовжується війна. А українцям треба готуватись, триматися й не втрачати віру»

Фото: медіа «Відкритий»

Читайте також: «Наші спортсмени – призери Європи по важкій атлетиці»: як навчаються студенти Донецького коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]