Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім. С. Бубки вже вдруге був змушений переїжджати через війну. Вперше навчальний заклад переїхав з Донецька в Бахмут у 2014 році, а у 2022 знову осів на нове місце, цього разу в Полтаві. Ми поспілкувалися з директором коледжу Ігорем Казимировичем та дізналася, як зараз відбувається навчання у вихованців та чому заклад обрав саме Полтаву.
Питання про переїзд закладу вирішувалося на рівні Міністерства молоді та спорту, розповідає Ігор Казимирович. Було два варіанти для переїзду: перший в Полтаву, другий на Львівщину.
Вирішили обрати перший варіант, оскільки він був територіально ближчий. Наразі коледж тимчасово розгорнув свою діяльність на базі факультету фізичного виховання Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.
Переїзд в Полтаву та адаптація
Учні та студенти Донецького обласного коледжу імені Сергія Бубки долучилися до легкоатлетичного забігу в Полтаві. Фото: Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.С. Бубки
«Нам виділили місця для проживання, столову, місце для роботи адміністрації, аудиторії для навчання та спортивні зали. Навчально-тренувальний процес проходить тут. Нам пропонували альтернативу у Львівській області, також цікава база для навчання, це була пропозиція від Офісу Президента туди переїхати», — розповідає нам Ігор Казимирович.
Як зазначає, Ігор Казимирович коледж перевозив до нового місця роботи спортивне обладнання та інвентар, загалом було декілька фур, тож щоб не ускладнювати переїзд, швидше подолати відстань та не використовувати додаткові кошти обрали саме Полтавщину.
«300-400 кілометрів, це не 1000 кілометрів, для цього (ред.переїзду) були потрібні додаткові кошти. На додаток, ми недалеко від дому, а навіщо далеко їхати від дому. Це не потрібно», — запевняє директор спортивного коледжу.
Дистанційне навчання
За час повномасштабного вторгнення вихованці Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки активно навчаються, зокрема й переймають досвід закордоном.
«У нас було 340 вихованців в закладі, зараз 290, 150 знаходяться в Полтаві, десь близько 90 осіб зараз закордоном по програмі Міністерства молоді та спорту, також Європейські країни прийняли наших вихованців по велоспорту, дзюдо, важкій та легкій атлетиці і волейболу. В Польщі, Німеччині, Бельгії, в Італії, а в Румунії у нас і волейболісти й дзюдоїсти займаються», — пояснює Ігор Казимирович.
Всіх учнів коледжу, які зараз закордоном, забезпечують житлом, їжею та базою для тренувань. Навчальний процес також відбувається дистанційно, а практичні навички відточують на тренуваннях. Діти, які проживають в Полтаві мають змогу тренуватися на місці, їм влаштовують додаткові заняття, це окрім дистанційного навчання.
Футбольні та волейбольні команди
Вихованці Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю імені Сергія Бубки зіграли шість матчів у рамках волейбольного чемпіонату Малопольського воєводства. Фото: Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.С. Бубки
В Полтаві для футболістів спортивного коледжу виділили поле, де вони можуть тренуватися. Наразі є три команди з тренерами.
«Ми граємо на чемпіонаті Полтави та Полтавської області. Нас прийняли нормально, у нас спільні тренування. Баскетбольні команди теж тренуються спільно з дитячими спортивними школами і тут на факультеті є свій ігровий зал для футболу й баскетболу», — каже Ігор Казимирович.
Педагоги коледжу
За словами очільника коледжу, великих змін у педагогічному колективі не відбулося, браку кадрів наразі немає. Весь колектив переїхав з Бахмута, оскільки ситуація там небезпечна.
«Навчання відбувається дистанційно, є стандартизована форма, навчаються учні на різних платформах. Тренувальний процес проходить не дистанційно звісно, тренуються учні тут на спортивних базах, а також закордоном. Декілька осіб самостійно працюють», — розповідає директор коледжу.
Набір першокурсників
Посвята першокурсників. Фото: Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.С. Бубки
З набором першокурсників проблем у навчального закладу не було. На додаток, у коледжі проводили конкурсний відбір, чим цього року можуть похвалитися далеко не всі навчальні установи. Водночас у закладі ще планують добирати дітей, пріоритет – діти з дитячих спортивних шкіл Донеччини.
«Ми їх забираємо до себе, тому що у нас є харчування, проживання, тренувальні бази. У дитячих спортивних шкіл в цьому плані трохи гірша ситуація. На кінець року я думаю на 320 осіб ми вийдемо, зараз діти додаються», — розповідає Ігор Казимирович.
Нагадаємо, що при Донецькому обласному спеціалізованому коледжі спортивного профілю ім. С. Бубки функціонувала ще й школа, наразі у шкільному та коледжному блоці навчаються 126 школярів та 164 студенти.
Успіхи вихованців
Чемпіонат України серед юнаків та дівчат до 17 років з важкої атлетики в місті Сваляві Закарпатської області. Фото: Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.С. Бубки
Спортсмени коледжу, навіть в такі складні часи, здобувають чимало перемог. Зокрема, важкоатлети на змаганнях в Закарпатті вибороли звання Чемпіонів України від Донецької області. Також успіхи мають спортсмени з вільної боротьби, розповідає Ігор Казимирович:
«Це – хороший початок. Донецька область по цим двом видам спорту вона попереду планети всієї. Наші спортсмени – призери Європи по важкій атлетиці»
Літом, 2022 року в Полтаві вела підготовку Марія Єфремова, вихованка коледжу, яка навчається в дев’ятому класі, юна українка стала двократною Чемпіонкою світу, ділиться директор коледжу.
Загалом, всі вихованці закладу показують хороші результати та представляють Україну на міжнародному рівні, здобуваючи перемоги.
Фото: Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.С. Бубки
Читайте також: Фото школи на аватарку та листи для військових: як бахмутські школярі разом з вчителькою переживають війну
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!