Завдяки волонтерам Бахмут отримує чимало допомоги, це і гуманітарні вантажі й така важлива моральна підтримка. Герой нашої розповіді — волонтер Андрій каже, що зараз вкрай важливо не забувати допомагати цивільним, які з різних причин опинилися на лінії фронту.
Андрій родом з Чернігівської області. До війни він вів спокійне й мирне життя. Виховував у шлюбі двох дітей, мав плани на майбутнє. Зараз родина чоловіка закордоном, герой вмовив їх виїхати з міркувань безпеки.
«Моє життя до цього (ред. повномасштабного вторгнення) було таким, як у всіх — працювали, насолоджувалися життям, заощаджували, планували поїздки», — розповідає Андрій
Чоловік мав творчу професію, працював фотографом, але крім цього був й оператором. Також Андрій був власником невеличкого бізнесу — здавав кінематографічну техніку в оренду.
Однак, після 24 лютого для Андрія, як і для багатьох українців, все зупинилося — бізнес чоловіка перестав бути актуальним, зараз вже потроху почав працювати, ділиться в розмові герой. Попри те, чоловік свідомо відмовився від декількох проєктів, адже зайнятий іншою справою — волонтерством. Андрій каже, що поки може допомагати, буде це робити, до роботи чоловік планує повернутися згодом.
Як почалося волонтерство
Волонтер Андрій. Фото: особистий архів героя
На початку війни герой з родиною виїхав на Захід України, але довго залишатися тут не зміг, він повернувся назад в Київ.
«Сім’я закордоном, я знав, що зима буде важка, що мені буде потрібно допомагати, щоб не хвилюватися за родину. Тож, щоб вони були в теплі й безпеці, вмовив рідних евакуюватися», — розповідає Андрій.
В соцмережах Андрій розмістив оголошення, де запропонував безплатно послуги кур’єра. Чоловік мав машину й велосипед, їздив по місту, щоб шукати ліки для волонтерів, також Андрій збирав речі для військових.
Волонтери з гуманітарною допомогою. Фото: особистий архів героя
Згодом доля звела Андрія з власником інклюзивної пекарні Good Bread, Владом. Разом чоловіки почали возити з пекарні хліб для мешканців Київщини, який роздавали безплатно. Почало працювати сарафанне радіо і про роботу Андрія дізнавалися все більше людей, знайомі попросили чоловіка відвідати село на Чернігівщині, Новоселівку, та привезти туди допомогу.
Розширення масштабів
Волонтери роздають людям питну воду. Фото: особистий архів героя
Через певний час Андрій почав розширювати географію своїх поїздок. Спершу був Ізюм на Харківщині, сюди чоловік привозив теплі речі, ліки та продуктові набори, а також необхідний інсулін. В знайомого Андрій позичив великий бус, щоб доставляти вантаж.
В Ізюмі наш герой познайомився з іншими волонтерами, однодумцями. Так сформувалася команда, з якою Андрій їде в поїздки, зокрема і до Бахмута.
Волонтери, з якими Андрій разом наближає перемогу. Фото: особистий архів героя
«Люди, з якими ми часто їздимо — це Діма, Міша, Слава, Влад, Наталка, Арсен і Клавдія. Ось це ці люди, такий костяк наш, з якими ми вирішили прямувати до Бахмута», — розповідає Андрій.
Перед тим, як їхати в місто, Андрій готує гуманітарну допомогу: це продукти, ліки, теплі речі, предмети гігієни й тому подібне. Збирати все це, допомагають соціальні мережі розповідає волонтер, він розміщує в соцмережах оголошення про необхідне, а українці збирають всі разом.
Інколи гуманітарну допомогу вдається отримати у великих організацій, які не їздять в гарячі точки, але мають необхідне і діляться цим з волонтерами, розповідає Андрій.
Збір на паливо
Андрій у робочій поїздці. Фото: особистий архів героя
Андрій з товаришами мають довгі та виснажливі маршрути, вони не беруть кошти за свою допомогу, проте просять небайдужих долучитися до збору на пальне для машини, яка доставляє продукти та ліки в гарячі точки. Відтак, поїздка з Києва до Бахмута обходиться волонтеру в 12-14 тисяч.
Волонтер зауважує, що зараз дуже важливо не забувати допомагати цивільним, які залишилися в містах та селах, які пролягають неподалік від лінії фронту.
«Ми й надалі будемо допомагати Бахмуту, нещодавно з’їздили в розвідку на Забахмутку, будемо доставляти туди необхідне», — каже Андрій.
Якщо Ви бажаєте допомогти Андрію та його команді — зараз волонтери проводять збір на паливо. Банка для поповнення за посиланням — https://send.monobank.ua/jar/8uSYmqy2r9. Слідкувати за актуальними потребами волонтера можна в соцмережі.
Всі фото: особистий архів героя
Читайте також: «Справжній патріотизм відчуваєш тільки за кордоном»: як українець повернувся з Польщі, щоб захищати країну
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!