В багатьох містах України вже увімкнули централізоване опалення, однак в Бахмуті через постійні обстріли є значні пошкодження. Опалення в зимовий період в місті не буде, тож люди самотужки збирали кошти на буржуйки. За допомогою місцевих волонтерів бахмутяни вже отримали перші печі.
Про те скільки буржуйок планують купити, та хто вже їх отримав нам розповіла місцева волонтерка Інна Гайдай.
«Ми почали збирати кошти на буржуйки, ще тоді, коли не знали, що в місто влада планує закупити печі. Нам вдалося зібрати на 12 буржуйок, 3 500 гривень просив виробник за голу буржуйку, але оскільки у нас є багато літніх людей, які не будуть нічого додатково підключати, ми попросили виробників додати до буржуйки труби, які можна виводити на вулицю. Це з метою безпеки, щоб люди не вчаділи», — розповідає героїня.
Таким чином буржуйка з конфоркою для приготування, три комплекти труб та «уголки» до неї обійшлася в чотири з половиною тисячі, таку вартість вдалося отримати завдяки гуртовим закупівлям.
«Буквально вчора одну буржуйку вже забрала місцева жителька, її забрали на вулицю Ювілейну. Там у будинку десятеро людей, серед них є дитина та літні люди. Жінка забрала піч самотужки, щоб не чекати поки ми привеземо їх у місто. Вчора нам фото відправили, люди були дуже раді, піч їм подобалася», — каже Інна.
Вона додає, що сьогодні дізналася новину, що в місто вже завезли буржуйки, закуплені місцевою владою. Однак, їх не так просто отримати ділиться волонтерка, у бахмутян були труднощі навіть з отриманням дров. Відтак, щоб отримати їх вимагали власника з пропискою, яку не всі могли надати, тож і деревину отримали не всі. Знайомі волонтерки, які проживають у неї також не змогли отримати обіцяні дрова.
«Якщо з буржуйками будуть схожі проблеми (ред. бюрократичні) то ми надалі продовжимо збирати кошти на печі. Спочатку, у нас в планах було закупити 100 буржуйок за ціною 4,5 тисячі за штуку, це 450 тисяч гривень», — каже Інна.
Бахмутяни демонструють отриману буржуйку. Фото: скріншот з телеграм-каналу «Бахмут»
Найближчими днями, волонтерам передадуть ще близько дванадцяти буржуйок, які отримують бахмутяни. Для цього напередодні Інна склала список будинків, які потребують печей для обігріву. Є багатоповерхівки, де в підвалах ховаються від 70 до понад 100 осіб, яким потрібна буржуйка. Волонтерка наголошує, така кількість людей в одному місці є дуже небезпечною, але зарадити цьому не вдається. Люди не хочуть евакуюватися.
Інна зазначає, що якщо буржуйок, які придбала влада не вистачить, закуплені волонтерами печі роздадуть тим, кого це буде необхідно В пріоритеті — будинки з дітьми, літні люди, особи з інвалідністю.
Підвали багатоповерхівок, де люди змушені ховатися від російських обстрілів. Фото: скріншот з телеграм-каналу «Бахмут»
Додамо, що буржуйки — це вкрай необхідна річ для бахмутян, щоб пережити зиму. Інна розповідає, що вона намагалася залучити великих донорів для закупівлі печей, але вони ігнорують її прохання. Почасту, донатять самі бахмутяни або небайдужі українці.
Проблему також складають блогери, каже Інна, які розповсюджують неправдиву інформацію про Бахмут, мовляв, в місті залишилося дуже мало людей, інфлюенсери називають різні цифри від 100 осіб до 1 500. Своєю чергою, це зменшує в громадськості розуміння обсягу катастрофи, яка є в Бахмуті. Насправді зараз в місті є близько 15 тисяч людей, які, ймовірні, залишаться тут зимувати, без світла та подекуди навіть води. Критична ситуація з водопостачання є в районі Забахмутки.
Головне фото: Олексій Рева
Читайте також: У Бахмутських пунктах обігріву можна буде зарядити телефон і поїсти
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!