Росіяни штурмують Бахмутський напрямок в режимі нон-стоп: зведення за 16 листопада

Семаковська Тетяна 09:54, 16 Листопада 2022

315696722 459340889712328 6328089808007241493 n 671b7Росіяни за минулу добу продовжили обстрілювати Бахмут, внаслідок обстрілів у місті загинув один цивільний. Окупанти не припиняють наступальних дій на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. Як повідомляє пресофіцер Тарас Березовець за добу росіяни можуть до семи разів штурмувати позиції ЗСУ.

Про це повідомляє Генштаб.

За минулу добу українські воїни відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Білогорівка, Курдюмівка, Новокалинове, Веселе, Авдіївка, Первомайське, Водяне, Новомихайлівка та Времівка Донецької області.

Водночас росіяни продовжують обстрілювати Бахмутський напрямок – з танків та артилерії. Відтак, за минулу добу в Бахмуті загинув один цивільний, а сім людей в області отримали поранення.

За інформацією Генштабу, через значні людські втрати, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, в окупантів погіршився морально-психологічний стан та впав бойовий дух.

Як повідомляє американський Інститут вивчення війни російські війська 15 листопада продовжили наступальні дії навколо Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 14 листопада, показують, що російські війська встановили позиції на південному сході Майорська. Російські джерела стверджують, що на північ від Горлівки (приблизно 27 км на південь від Бахмута) тривають інтенсивні бої. Геолокаційні кадри також показали наслідки удару українського ПЗРК “Гімалаї” по російській базі в Горлівці. Російські та українські війська продовжували регулярні артилерійські обстріли навколо Бахмута.

Окрім того, джерела рф стверджують, що бої тривають біля Первомайського, Водяного, Невельського та Опитного.

Журналіст Богдан Мирошников повідомляє, що на Бахмутському напрямку тривають запеклі бої.  

«Бахмутський напрямок. Продовжуються важкі бої. Наші воїни героїчно боронять місто та підступи до нього. Ворог не має успіху! Ми платимо за оборону міста дуже велику ціну. Не забувайте про це, коли чуєте, що відбиті чергові атаки на цьому напрямку. Там дуже важко!», — повідомляє Мирошников.

Пресофіцер Першої окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна Тарас Березовець в інтерв’ю Радіо НВ зазначив, що ЗСУ героїічно відбивать атаки на Бахмут.

«Щодо бахмутського напрямку, там зараз найбільш складна ситуація. Ворог здійснює, крім вогневого ураження, постійні штурмові дії в режимі нон-стоп, 24/7. Фактично за день може відбуватися п’ять, шість, сім штурмів одних позицій. Вони використовують різні підрозділи, за ротацією змінюють на більш свіжих. 

А наші підрозділи змушені знаходитися постійно на цих позиціях, без можливості відходити, без можливості відпочинку. І ви уявляєте собі героїзм, коли за 24 години проти вас можуть здійснити п’ять, шість, сім штурмів. І вони ці всі штурми відбивають, тобто випадків взяття цих позицій немає. Це говорить про те, що українська армія не просто мотивована, вона в прямому і переносному сенсі залізна», — повідомляє Тарас Березовець.

Фото: Генштаб ЗСУ

Читайте також: Окупанти поширюють пропаганду про так званий обмін Херсона на Бахмут

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]