В Бахмуті росіяни зруйнували Центр дітей та юнацтва, будівля якого була зведена ще у XIX столітті.
Начальник Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева, поділився на своїй сторінці в Фейсбук, фотографіями зруйнованої росіянами будівлі Бахмутського міського Центру дітей та юнацтва.
«До війни на базі Центру працювали 72 гуртки за напрямками: фізкультурно-спортивний, художньо-естетичний, дослідницько-експериментальний, соціально-реабілітаційний, гуманітарний, оздоровчий, які відвідувало понад тисячу наших маленьких бахмутян», — зазначив начальник Бахмутської МВА.
Зруйнована росіянами будівля Бахмутського міського Центру дітей та юнацтва. Фото: Олексій Рева
Зазначимо, що будівля була зведена наприкінці XІX століття. Ігор Корнацький, спеціаліст Бахмутського краєзнавчого музею, поділився історією споруди:
«У 20-30 роки двадцятого століття тут була одна із будівель учительського інституту, головний корпус якого містився у колишній чоловічій гімназії, яка була зруйнована за роки другої світової війни, зараз там готель Україна. Потім у повоєнні роки там містилось Артемівське педагогічне училище, потім школа номер 26, та у підсумку міський будинок піонерів та школярів».
1 січня 2023 року бахмутяни могли б святкувати столітній ювілей заснування Бахмутського міського Центру дітей та юнацтва, про це пише Олексій Рева:
«Ворожа сила зруйнувала не тільки пам’ятник архітектурної спадщини України, а й мрії та сподівання багатьох, хто творив та плекав таланти».
Зруйнована росіянами будівля Бахмутського міського Центру дітей та юнацтва. Фото: Олексій Рева
В коментарях до публікації люди діляться спогадами про проведений час в Центрі. Тут місцеві ходили до школи, та починали свою творчу діяльність.
«1967 рік: я записався тут до гуртка Червоних слідопитів, на якому ми облазили всі дахи та підвали історичних будівль. 1989 рік – в актовій залі збори місцевого осередку Товариства шанувальників української мови імені Шевченко під керівництвом Івана Бірчака. Так, історичні та всі будинки жалко(немає роддому, де народився, дитячого саду, школи, місць роботи та життя)», — пише Володимир Березін.
Бахмутяни діляться спогадами про будівлю Бахмутського міського Центру дітей та юнацтва. Фото: скріншот з Фейсбуку
Зауважимо, що чимало громадських ініціатив пов’язано з цим місцем. Зокрема, саме тут проходили збори громадськості у 2015 році, щодо повернення місту назви «Бахмут», у зв’язку з законом про декомунізацію.
Бахмутяни діляться спогадами про будівлю Бахмутського міського Центру дітей та юнацтва. Фото: скріншот з Фейсбуку
Головне фото: Начальник Бахмутської міської військової адміністрації Олексій Рева, Фейсбук
Читайте також: Аналітики допускають збільшення сил наступу на Бахмут
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!