Польща для поляків: який досвід варто перейняти українцям і хто завзято підтримує нашу державу

Семаковська Тетяна 18:23, 11 Листопада 2022

flag g5c76df945 1920 8e45dЯк проходить День Незалежності в Польщі та хто з поляків надзвичайно підтримує Україну ми запитали в українсько-польського громадського діяча та журналіста Ігоря Ісаєва.

Ігор поділився своїми роздумами, відтак, на його думку, українцям варто розуміти ті політичні процеси, які наразі відбуваються у Польщі, бо це впливає і на підтримку українців і може стати уроком для майбутнього України. Великий політичний поділ, між консерватизмом і заглядуванням в старий світ, та великим потягом у світ модерну — так він описує тенденції західних країн.

«Польща поділена внутрішньо-політично, як і багато інших країн, наприклад, США чи Велика Британія. Тут це свято стало днем нагадування про цей поділ. Радикальні націоналісти приблизно від 2011 року проводять великі марші й зараз деякі з них перетворились на антиукраїнські майданчики. Наприклад у Вроцлаві сьогодні проходить марш під гаслом «Польща для поляків».

315147205 521307626562197 2810079791109729357 n ce175

Ігор Ісаєв оприлюднив допис сьогодні у себе на сторінці з нагоди Дня Незалежності Польщі. Скрін Фейсбук.

Громадський діяч також вважає, що для того, щоб не давати сили радикалам, важливо свої національні символи постійно розвивати, вкладати новий сенс, осучаснювати.

Слідкуючи за внутрішніми подіями, ми можемо не завжди розуміти зовнішній контекст сприйняття нашої держави, впевнений пан Ігор:

«Україна поєднала багато країн, вона дає надію поєднати та актуалізувати сучасну національну символіку. Наша держава — є символом сучасного патріотизму. Країна хоче бути незалежною, при цьому хоче бути частиною Євросоюзу, й тут не переймаються тим, що Євросоюз багато забере».

313527186 1894379810920564 2236409347015984592 n d5a10

 Бахмутянка Ірина Яценко тимчасово живе і працює у Польщі, каже, що зустрічала в поляків підтримку і розуміння. Скрін зі сторінки Ірини у Фейсбуці.

Ми попросили назвати п’ять людей, які допомагають Україні. Ігор зазначив, що таких людей в Польщі дуже багато, всюди ці люди є, в кожному середовищі. На його суб’єктивну думку він може виділити наступних:

 Для мене героїнею є Anna Dądrowska з Любліна. Вона є головою «Homo Faber». Це надзвичайна громадська активістка яка в прикордонному Любліні зробила один з найдієвіших центрів підтримки біженців.

Також, публіцист Sławomir Sierakowski, який зібрав у Польщі на байрактар для ЗСУ. Тепер до нього звертаються, щоб він був обличчям зборів для України.

Ще, польська спортсменка, тенісистка, Iga Świątek, яка завжди виступає на змаганнях з українською стрічкою, й відкрито говорить про Україну. Це в спорті дуже важливо, беручи до уваги, що багато спортсменів різних країн вважають, що це порушує їхній принцип достойності, що вони не будуть здобувати рекламу, якщо будуть висловлюватись так відкрито й гостро. Вона цього не боїться й про це стали говорити в Польщі.

Польська кінорежисерка Agnieszka Holland, яка є дуже відома у світі та в Україні й Польщі безпосередньо. Вона досить добре вміє відчувати всі тенденції які відбуваються в східній Європі, та може показати це в фільмі.
На Каннському фестивалі вона виступала проти того, щоб Кирила Серебреннікова надто популяризували. Кінорежисерка на відміну від багатьох інших західних діячів відчуває український дискурс антиколоніальної боротьби.

Та звісно, Анджей Дуда, президент Польщі. Хоча до 24 лютого у своїй країні він був антигероєм, в Україні він зараз герой. Після початку повномасштабного вторгнення він став по іншому будувати польську політику. Все, що він робить — він опирає на підтримці України.

Фото: Pixabay

Читайте також: «На фронті любов до тварин не зникає»: як бахмутянин встигає служити в ТРО та допомагати тваринам

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]