Марафонець Артур Радковський присвятив перемогу мешканцям Бахмута

Семаковська Тетяна 17:45, 27 Вересня 2022

309202810 3316337035244958 2280562005641082010 n ed828Майстер спорту міжнародного класу Артур Радковський виборов срібло у Міжнародному марафоні великих сердець, який відбувся у Кишиньові. Змагання цьогоріч проходили на підтримку України, а зібрані кошти організатори планують передати на відбудову українських міст. Учасниками марафону стали спортсмени з різних країн, у тому числі і на візках. Можна було спробувати свої сили на дистанціях сорок два, двадцять один та п’ять кілометрі. Срібними призером на дистанції двадцять один кілометр став  Артур Радковський. 

Підготовка до марафону, розповідає Артур, пройшла невдало. Спочатку були проблеми зі здоров’ям, потім заважала погана погода, йшли дощі, але найголовніше – колеса для візка, які були потрібні для змагань залишилися вдома у Бахмуті. Спортсмен виїхав із рідного міста у кінці травня, каже, що мав евакуювати 74-річну матір. Наразі вони проживають у реабілітаційному центрі під Вінницею. Гадали, що це на місяць, а вийшло, що через російську агресію родина не може повернутися до рідного дому й досі. Саме ці фактори не дали взяти йому золото. 

«Срібна медаль – це теж перемога. Її присвячую всім мешканцям Артемівську (назва міста до повернення історичної назви Бахмут – ред.), сильним та мужнім людям, котрі проживають наразі у місті попри обстріли та надважкі умови. Вони завжди мене підтримували – на всіх змаганнях, тому і цього разу йшов до фінішу заради них. Для мене всі змагання завжди мають велике значення, а особливо зараз, під час війни. Тому що всі роз’їхались, а це ще гарна нагода побачити та поспілкуватися із друзями», – каже Артур Радковський.

309284239 3316337725244889 8302385776060152870 n c5650

Артур Радковський подолав 21 км на візку і став срібним призером Міжнародного марафону великих сердець, фото – Facebook Артем Радковський

Успіх, говорить спортсмен, це велика робота. Аби його отримати – потрібно працювати та ставити перед собою все нові та амбітні плани. Наразі багато українських молодих хлопців мають різного роду травми, які отримали під час війни. Не виключено, що багато хто на все життя опиниться у інвалідному візку, але здаватися не можна, підкреслює Артур Радковський. Потрібно обов’язково відновлювати фізичну форму, тренувати руки, бо все доведеться робити ними, а потім вибрати спорт для душі. Це допоможе стабілізуватися в житті, знову потрапити в соціум, влаштуватися на роботу та втілити всі мрії.

«Знаєте, у мене в житті було дві мрії. Перша – стати тренером, і вона збулася, я отримав диплом вчителя фізичної культури і опанував цю професію. Друга – отримати олімпійську медаль. Я б усі свої медалі, яких у мене відро – віддав би за одну, навіть бронзу, але олімпійську. Мені вже багато років, тому ця мрія моя навряд чи справдиться. Але тепер я маю ще одну, і вона найбажаніша – це мир у нашій країні. І тут вона однозначно справдиться, і всі ми зможемо повернутися додому», – розповідає спортсмен.

А по поверненні до рідного міста Артур Радковський планує працювати над тим аби відновити зруйнований окупантами спортивний комплекс на стадіоні «Металург», а ще – продовжити тренерську кар’єру. І звичайно – взяти нові висоти на марафонах.

Читайте також: 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]