Окупанти знов хизуються тим, що захопили Артвайнері

Семаковська Тетяна 21:39, 20 Вересня 2022

шампань головна 51f2dОкупанти стверджують, що взяли під контроль частину заводу шампанських вин у Бахмуті, розстріляли десятки українських військових та захопили в полон ще кілька людей. Що про це думають самі військовослужбовці та співробітники заводу – у нашому матеріалі.

Проросійський Telegram-канал Бахмута опублікував відео, на якому окупанти зі своїми пропагандистами обходять територію розподільчої підстанції за три кілометри від міста. За даними кореспондента «Зірки» Владислава Кустова, члени приватної військової кампанії «Вагнера» перебувають нібито за сотні метрів від ЗСУ.

Варто зазначити, що приблизно на такій відстані від міста вони знаходилися і станом на початок вересня, про що ми писали в попередніх матеріалах. У ролику пропагандист кілька разів наголошує на тому, наскільки розподільна підстанція є важливим стратегічним об’єктом і згадує, що з пагорба позиції ЗСУ добре проглядаються. На камеру цього, однак, чомусь не показали.

photo 5280559319047324354 y ff028

Вже в наступній публікації автор того ж каналу без посилання на джерело стверджує, що «вагнерівці» захопили «частину будівель підприємства «Артемівський завод шампанських вин» та прилеглі квартали» на вулиці Патріса Лулумби. У нашому огляді від 23 серпня вказано, що частину цієї вулиці нібито захопили вже тоді. Тобто навіть якщо покладатися на заяви окупантів, то їхні позиції за місяць не змінилися.

«Між промзоною та житловою забудовою. Підрозділи супротивника були оточені бійцями «Вагнера», але від пропозиції здатися українські військові відмовилися. Вони спробували вирватися з оточення, але спробу прориву вдалося блокувати», – зазначено у повідомленні російських пропагандистів.

Розвиваючи цю тему, автор каналу стверджує, що за підсумком зіткнення вбили 75 українських військових, ще невизначена кількість українців із 54-ї та 127-ї бригад нібито здалася в полон. За даними полонених, резерви з Бахмута направляють у район Слов’янська та Краматорська, готуючись до здачі міста.

Однак до редакції «Бахмут.IN.UA» надійшла інформація про те, що новини, котрі розповсюджуються в Бахмуті, – фейк. Наше джерело у ЗСУ повідомило, що завод шампанських вин повністю під контролем України. Крім того, ми зв’язалися з Олегом Качуром – депутатом міської ради Бахмута та операційним директором публічного акціонерного товариства «Артвайнері», також відомого як «Артемівський завод шампанських вин».

качур c6e17

Олег Качур. Фото: Вільне радіо

Через відсутність телефонного зв’язку в більшості районів міста він із самого ранку намагався зв’язатися зі співробітниками підприємства, які можуть спостерігати розподіл сил на власні очі. Вже ближче до вечора йому все ж таки вдалося отримати оперативну інформацію і передати її журналістам:

«Все добре, завод під нашим контролем», – сказав Качур. 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]