З Бахмутом у серці: 1 вересня та соціальна підтримка у Дніпрі

Семаковська Тетяна 12:31, 2 Вересня 2022

photo 5229197282623209395 y b6bd3Представники сфери соціальних послуг та секретар міської ради Бахмута Ганна Петрієнко-Полухіна на честь 1 вересня зустрілася з евакуйованими бахмутянами у Дніпрі. Журналісти «Бахмут.IN.UA» поспілкувалися з організаторами та учасниками зустрічі. Ми дізнались подробиці про цілі нового центру «З Бахмутом у серці», а також поцікавилися кількістю школярів у нашому місті.

Як відбувалася зустріч?

Бахмутська міська рада опублікувала фотографії кількох евакуйованих сімей, де є діти з інвалідністю. Городян, що після вторгнення росії, переїхали до Дніпра, на честь першого вересня запросили на зустріч до приміщення майбутнього центру допомоги переселенцям «З Бахмутом у серці».

Дніпро обрано не випадково: саме до цього міста переїхала більшість бахмутян в евакуації. Привітати дітей та їхніх батьків приїхала секретар міської ради Ганна Петрієнко-Полухіна.

полухіна анфас b5bf7

Ганна Петрієнко-Полухіна (в центрі). Фото: Бахмутська міська рада

«Свято ми всі відзначаємо далеко від рідної оселі, але ні на секунду не забуваючи про неї. Я щиро вірю, що дуже скоро в нашій Україні запанує мир, усі ми повернемося до Бахмута і продовжимо будувати наші плани на майбутнє. Бажаю вам міцного здоров’я, витримки та благополуччя», – сказала вона.

Журналісти «Бахмут.IN.UA» зв’язалися з Галиною Лук’яновою – однією з мам, які були присутні на святі. Ми запитали, чим їй та дитині запам’ятався захід, а також поцікавилися, чи справді зустріч виконала свою функцію і дала сім’ям таку потрібну підтримку.

«Дуже важливо знати та відчувати, що про нас пам’ятають у рідному місті та підтримують. Для нас із донькою будь-яке знайоме обличчя «звідти» (навіть через вікно транспорту) – це вже зв’язок із батьківщиною. А тут ціла зустріч. З можливістю щось обговорити, з вікториною для дітей, з подарунками для них (невеликими канцелярськими наборами залежно від віку)», – розповіла Галина.

з бахмутом у серці головна 50f9c

За її словами, батькам анонсували, що в майбутньому центр «З Бахмутом у серці» зможе надавати психологічну допомогу для дітей, їхніх рідних, різноманітні консультаційні послуги щодо соціальних нарахувань, гуманітарну допомогу та подібні заходи.

Ми вже розповідали про бахмутян з дітьми, які відмовляються евакуюватися з міста. Станом на 20-ті числа серпня, коли готувався цей матеріал, у Бахмуті залишалося близько двох тисяч дітей: півтори тисячі школярів і понад п’ятсот дошкільнят. Журналісти знову зв’язалися із начальницею управління освіти Бахмутської міської ради Наталією Дроздовою, щоб уточнити актуальні дані. Виявилося, що за цей період евакуація батьків із дітьми значно прискорилася.

photo 5229197282623209402 w e8d7d

«Станом на 29 серпня у Бахмутській міській територіальній громаді перебувало 893 дитини шкільного віку та 497 дітей дошкільного віку», – розповіла Дроздова.

Про те, як навчальний процес відбуватиметься у прифронтових регіонах, ми також писали у попередньому матеріалі.

Що відомо про центр?

Ми вже дізнавалися, які саме послуги надаватиме центр підтримки бахмутян у Дніпрі, а також попередні напрацювання політиків. Окрім гуманітарної допомоги, у переселенців-бахмутян є потреба у наданні юридичних, соціальних, пенсійних, медичних та інших послуг, – стверджували тоді ініціатори проєкту.

Наталя Отюніна, яка обіймала в Бахмуті посаду начальниці Управління Муніципального розвитку міста, зараз займається переважно соціальними питаннями городян в евакуації. Цього разу вона розповіла нам про центр набагато більше, згадавши, що голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко рекомендував проводити заходи щодо підтримки евакуйованих співгромадян усім міським радам регіону.

photo 5229197282623209388 y 4df87

Наталя Отюніна. Скріншот з відео

За словами Отюніної, головна мета зустрічі – привітання та підтримка бахмутських сімей з особливими дітьми. Нині ж співробітники центру активно вивчають потреби переселенців з Бахмуту у Дніпрі. Слідкувати за оновленнями організації можна у відповідному Telegram-каналі, а подати заявку на отримання гуманітарної допомоги – за посиланням.

Крім того, будь-який бахмутянин у Дніпрі може записатися на отримання безкоштовної психологічної допомоги. Багато городян в евакуації відзначають, що зараз це дійсно потрібно багатьом. Як ми вже писали, відвідувачі центру матимуть змогу отримати й соціальні послуги. Нам стало відомо, що відповідальною за цю частину діяльності організації буде начальниця Управління соціального захисту Інна Сподіна.

полухіна b563d

У перспективі на базі центру «З Бахмутом у серці» планують у кооперації з міжнародними організаціями надавати юридичну допомогу та створювати простір для спілкування бахмутян. В ідеалі – щоб переселенці могли не лише отримати продуктові набори, а також спілкуватися між собою, обмінюватись досвідом та підтримувати один одного. Під час останнього перерахунку бахмутян у Дніпрі ініціатори проєкту нарахували близько 3,5 тисяч евакуйованих.

«Наразі центр лише готують до відкриття, приміщення ще до кінця не готове.Це була зустріч, присвячена Дню Знань. Ми побачилися з дітьми з особливими потребами, зустрічалася з ними секретар міської ради. Щодо роботи центру «З Бахмутом у серці» ми лише збираємо заявки для допомоги людям, але центр ще не працює», – розповіла Отюніна.

Вже наступного дня секретар Бахмутської міської ради Ганна Петриєнко-Полухіна та засновник громадської організації «Ми з Україною» Олександр Бабенко підписали меморандум про співпрацю. Основна мета – організація спільної допомоги органів влади та громадських ініціатив бахмутянам в евакуації. Це дозволить більш ефективно скоординувати роботу щодо підтримки жителів Бахмутської громади та оперативно вирішувати нагальні питання ВПО. Зокрема, надавати гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів, засобів гігієни та товарів першої необхідності.

photo 5229197282623209448 y f36b3

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]