Деякі жителі Бахмута почали розповсюджувати сумнівну інформацію про те, що подачу води у місті відключають, щоб змусити городян евакуюватись. Журналісти «Бахмут IN.UA» ознайомилися зі звинуваченнями та проаналізували останні заяви комунального підприємства «Бахмут-Вода». Також ми поспілкувались з речником КП Діаною Шароді та дізналися, чи відповідають дійсності подібні заяви.
Як ми вже писали раніше, подачу води у місті відключають регулярно. Виною тому не змова міської ради, а постійні обстріли, які порушують роботу насосних станцій. Так, 14 серпня підприємство відзвітувало про нові проблеми з водопостачанням через ворожі обстріли, що сталися близько другої години ночі.
«Були пошкоджені мережі електропостачання, які живлять Артемівську фільтрувальну станцію (балансоутримувач Часовоярське РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу»). Тому зупинено централізоване водопостачання. Відсутність води відноситься переважно до Східної частини міста, частково до Центральної частини міста, смт. Червона Гора, селища Ступки, Ягідне, Хромове 3 (на районі м’ясокомбінату) Бахмутського району», – зазначено у повідомленні.
Наразі тривають ремонтні роботи, проте назвати термін їх виконання неможливо. Також немає можливості відновити подачу електрики на Красносільському, Кліщіївському водозаборах та на Західному резервуарі. Через це води немає у Бахмуті, селищі Опитне, селах Кліщіївка, Андріївка та Іванград.
При цьому на Красносільському водозаборі комунальники встановили резервне джерело живлення – генератор, який дозволяє заповнити Західний резервуар. Всі засувки відкрили, наразі вода самопливним шляхом подається у мережі водопостачання. Тобто водопостачання є, але без тиску, у наступних районах: Західний мікрорайон, Новий мікрорайон, район «Селище Цветмет», частково до Центральної частини міста, райони «Собачівка» та «Буденівка», села Іванівське та Хромове.
У зв’язку з цим мешканців міста просять зробити необхідні запаси води у підвалах чи на перших поверхах житлових будинків, а також закликають ділитися водою з тими, хто з якоїсь причини не зміг запастися заздалегідь.
Відреагував на постійні відключення води ще 12 серпня Олексій Клочко, який позиціонує себе як гіпнотизер і психотерапевт. Попри те, що чоловік здобув освіту в Київському університеті імені Тараса Шевченка, він репостить публікації з текстом «я росіянин», сюжети телеканалу «росія 24» та всіляко дискредитує українську армію. Окрім іншого, Клочко поширює ксенофобію стосовно євреїв та є затятим антивакцинатором.
Публікація не зібрала багато лайків, проте викликала бурхливі обговорення у коментарях. Жителька Сіверська підтвердила, що в її місті зараз відбувається те саме. Своєю чергою, бахмутянка Наталія Бікетова поставила уточнюючі питання: кого саме виселили насильно і чому автор посту не хоче особисто провести ремонтні роботи під обстрілами.
У відповідь Олексій Клочко заявив, що залишився в місті, а «поїхали лише лжепатріоти заради виплат і вже вигрібають на повну від западенців». Начебто незабаром бахмутяни почнуть повертатися до рідних квартир без грошей, а ті вже займуть «нацики». Ознайомитися з подальшим текстом можна за посиланням, проте деякі користувачі вже зазначають, що невдовзі чоловік приверне увагу СБУ.
Випереджаючи поширення подібної дезінформації, ми зв’язалися з головою пресслужби КП «Бахмут-Вода» Діаною Шароді та розпитали її, яка насправді ситуація з водопостачанням у місті, що про такі заяви думають ремонтники, котрі ризикують життям, і до чого тут голова міста Олексій Рева.
«Жодних даних про те, що воду відключають спеціально, щоб змусити людей евакуюватися, немає. Я не чула від свого керівництва такої інформації. Думаю, це фейк, тому що ми розуміємо, що якась частина людей залишається у місті. І всі працівники, які зараз продовжують працювати, роблять все, щоб забезпечити людей водою», – розповіла вона.
Однак постійні обстріли призводять до періодичного відключення електроенергії: співробітники підприємства регулярно отримують повідомлення про перебиті лінії електропередач, що безпосередньо впливає на працездатність насосних станцій. Представниця комунального підприємства не заперечує, що її керівництво підтримує політику міської ради та влади регіону, закликаючи місцевих мешканців евакуюватись.
«Але таким ми точно не займаємося. Усі працівники, які залишаються у місті, щодня намагаються забезпечити людям водопостачання. Коли трапляються якісь аварії, які ліквідують працівники КП «Бахмут-Вода», вони роблять це фактично під обстрілами та у перервах між ними. Оскільки подібні атаки ворога практично не припиняються, це дуже складно», – додала Шароді.
Редакція «Бахмут IN.UA» закликає жителів міста не поширювати сумнівні публікації у соцмережах та не допомагати ворогу в інформаційній війні.