Main menu

Бахмутяни залишилися без води «на невизначений термін». Скільки чекати, що робити та в чому причина

210130854 332960598290745 8463294378111571323 n 3e47dПредставники комунального підприємства «Бахмут-Вода» 13 липня повідомили мешканцям міста про те, що найближчим часом переважна частина районів Бахмута залишиться без водопостачання.

«Централізоване водопостачання через Артемівську фільтрувальну станцію зупинено через відсутність живлення електропостачання на насосному устаткуванні. Відсутність води стосується переважно Східної частини міста Бахмут, частково Центральної частини міста Бахмут, селища міського типу Красна Гора, селища Ступки, Ягідне, Хромове 3 (що в районі м'ясокомбінату) Бахмутського району. Проводяться аварійно-ремонтні роботи на мережах електропостачання та відновлення буде в невизначений термін», - зазначено у повідомленні.

Напередодні, 9 липня, представники комунального підприємства повідомили клієнтам про те, що вода подаватиметься без тиску. До такої вимушеної міри працівники відомства дійшли через аварійні ремонтні роботи, які розпочала компанія Часовоярського відділення комунального підприємства «Вода Донбасу».

Редакція «Бахмут IN.UA» зв'язалася з представниками компанії та поцікавилася, що спричинило аварію, які фактори впливають на швидкість ремонту, а також що робити мешканцям міста, які залишилися без водопостачання «на невизначений термін».

«Ситуація, внаслідок якої більшість Бахмута залишилася без водопостачання, пов'язана з обстрілом, який стався сьогодні вночі близько опівночі. Внаслідок цього обстрілу перебито лінії електропостачання на нашу насосну артемівську станцію. Звісно, ​​оскільки це не лінії водопостачання, а лінії електропостачання, там зараз працює місцевий РЕЦ. Вони намагаються працювати, але оскільки вони намагаються зменшити ризики для свого життя, під час масованих обстрілів вони десь відсиджуються у безпечному місці. І як тільки настає невеликий проміжок часу тиші, вони продовжують ремонтувати», - розповіла прессекретар «Бахмут-Вода» Діана Шароді.

За її словами, точно спрогнозувати, скільки триватиме ремонт, неможливо. Попри те, що подібні аварійні ситуації відбуваються досить часто, співробітники компанії, котрі ще не евакуювались, на щастя досить уважно ставляться до власної безпеки.

«Виходячи з того, за яких умов відбувається ремонт, як швидко вони зможуть відремонтувати, невідомо. Подібні ситуації трапляються досить часто: авіаудари та артилерійські обстріли руйнують лінії електропостачання, внаслідок чого не працюють насоси. Востаннє таке було минулої суботи: тоді теж перебили дроти. Усі вихідні в місті не було ні води, ні електрики, а, як тільки така можливість з'явилася, комунальники відремонтували комунікації», - додала представник комунального підприємства.

За словами Діани Шароді, мешканців Бахмута часто обурює відсутність води через обстріли й постійні аварії чи то на водопроводі, чи то на лінії електропередач. Багато хто з них скаржиться на відсутність води в соцмережі компанії, однак єдине, що зараз можуть порадити місцевим жителям співробітники комунального підприємства - евакуюватися до безпечніших регіонів, де немає постійних обстрілів і, отже, є постійне обслуговування комунікацій.

«Ми не можемо вплинути на цю ситуацію. Єдине, що ми радимо як і місцева влада, як і влада Донецької області: це евакуюватися. На Facebook нам щодня пишуть: «Де вода?», «А коли буде вода?», а ми нічого не можемо зробити, коли практично не припиняються обстріли», - резюмувала речниця комунального підприємства «Бахмут-Вода».

Головне фото: Олександр Рукін - КП «Бахмут-Вода»