Молодіжний фронт України або як юні бахмутяни роблять нашу країну великою

Семаковська Тетяна 20:02, 12 Серпня 2022

photo 5456482618305526044 w 5a4caСьогодні, 12 серпня, Україна вперше відзначає з усім світом Міжнародний день молоді. Генеральна Асамблея ООН проголосила цей день святом 1999 року з ініціативи Світової конференції у справах молоді. Основна мета ініціативи – висвітлення проблем молодих людей та спроба допомогти підростаючому поколінню знайти своє покликання.

Це мало створити противагу безлічі юнаків із залежностями, безладними статевими зв’язками, людям за межею злиднів і поліпшити розуміння між поколіннями. Таким чином щороку свято мало своєрідну приставку з пріоритетною темою щодо покращення умов життя молодих людей та суспільства в цілому.

Цього року молодих українців привітало Міністерство молоді та спорту нашої країни. На честь такої дати відомство випустило документальний фільм «Молодіжний фронт України», де показано історії кількох волонтерів, керівників та простих громадян, які своєю активністю наближають перемогу України.

«Це унікальна історія головної героїні з Маріуполя, яка вижила під час військових злочинів росії та геноциду українського народу у місті. Аліна Козицька – громадська активістка, яка через призму свого життя розповість історії 22 молодих людей з різних міст – від Маріуполя до Бучі, які щодня борються за нашу державу та перемогу на різних фронтах», – зазначено в анонсі до кінострічки.

Головна героїня фільму зазначає, що війна розпочалася не 24 лютого, а продовжується з 2014 року. Козицька впевнена: молодь із усіх куточків України ніщо і ніхто не зможе зупинити. Серед героїв сюжетів зібрано вихідців із Києва, Боярки, Чернігова, Луцька, Зборова, Ірпеня, Бахмута, Хмельницького, Харкова, Херсона, Дніпра, Луганська, Сум, Бучі та Маріуполя. Одна з героїнь, членкиня громадської організації «Рада жінок Донеччини» та менеджер проєкту «TURBOту» Дар’я Маркович. Ми писали про її діяльність.

photo 5456482618305526032 w b9577

Цього разу ми вирішили згадати менш відомих, але не менш активних волонтерів та учасників благодійних організацій із Бахмута, які покращували наше суспільство до 24 лютого, та продовжили після.

Зокрема Катерина Арісой, яка неодноразово ставала героїнею наших матеріалів. Катя багато років допомагає бездомним тваринам разом із товариством захисту тварин «Лада». Крім того, вона працює у громадському об’єднанні «Бахмут Український».

photo 5456482618305526015 y c2919

«Зараз допомагаю з евакуацією безпритульних тварин, ще волонтерю у громадській організації «Бахмут Український». Насамперед це допомога ЗСУ, військовим шпиталям, цивільним теж допомагаємо. Не можна бути осторонь проблем людей. Ми гуманітарні вантажі передавали до зони бойових дій, роздавали по всьому Бахмутському району. У тому числі набори із засобами особистої гігієни, продукти, ліки. Намагаємось закривати основні потреби людей», – поділилася Катерина Арісой.

Організація «Бахмут Український», яку очолює Віктор Зіпір, забезпечує продуктовими наборами навіть евакуйованих бахмутян у Дніпрі. Декому навіть вдалося допомогти з пошуком роботи на новому місці.

photo 5456482618305526023 w 2eec3

Ще один важливий представник громадянського суспільства серед молодого покоління Бахмута – Поліна Бокова. Дівчині немає і 18, а вона вже відзначилася у безлічі ініціатив. Наприклад, допомагала «руками» на майданчику для догляду за безпритульними тваринами, перераховувала на рахунок благодійної ініціативи власні кишенькові кошти.

Ще до повномасштабного вторгнення Поліна з однокласницями створили проєкт щодо вирішення проблем безпритульних тварин, за результатом конкурсу дівчата мали виграти грант у розмірі 50 тисяч гривень. Після нападу росії молода бахмутянка поєдналася з подругами та знайшла інвесторів для евакуації тварин.

photo 5456482618305526016 w 95393

Коли українці почали рятуватись від війни за кордоном, Поліна волонтерила на вокзалі в Бухаресті – допомагала нашим співвітчизникам купити квитки та задовольнити базові потреби. У цьому дівчині допомогло знання англійської.

Вже при вступі до німецької школи під час вимушеної еміграції Бокова приєдналася до місцевої ініціативної групи. Наразі команда створює фільм про історію ліцею.

Також варто згадати Микиту Безмена. Наразі він допомагає діяльності організації «червоний хрест», а до повномасштабного вторгнення регулярно брав участь в різних ініціативах, краєзнавчих проєктах.

photo 5456482618305526014 y d3d59

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]