Навіщо депутати Бахмутської міськради провели засідання, якщо влада перейшла до військової адміністрації? 

Семаковська Тетяна 19:51, 14 Липня 2022

photo 5370955143538916584 w ff297Вранці 14 липня стало відомо, що депутат Бахмутської міської ради Анастасія Касперська має намір скласти мандат. У тому числі й для цього представники місцевої влади зібралися на позачергове засідання, попри те, що 4 липня президент України Володимир Зеленський призначив у Бахмуті та ще кількох містах Донеччини голів військових адміністрацій. Тобто фактично відібрав повноваження у місцевих органів влади, передавши їх до рук встановлених осіб. Редакція «Бахмут.IN.UA» дослідила це питання та спробувала з’ясувати, чим займалися чиновники на засіданні.

Депутат Бахмутської міської ради Олександр Бабенко опублікував фото 23-ї сесії позачергового засідання. Політик зазначив, що цього разу засідання проходило онлайн. За даними Бахмутської міської ради, на порядку денному були три основні питання: організаційні рішення, формальне звільнення посади мера міста Олексія Реви та фактичне звільнення депутата Анастасії Касперської.

Зокрема, чиновники змінили регламент засідань та призупинили дію трудового договору міського голови у зв’язку з тим, що указом президента України від 4 липня Рева очолив Бахмутську міську військову адміністрацію. Це пов’язано з тим, що, відповідно до Конституції України, уповноважена особа не може займати дві посади одночасно. Щодо звільнення Касперської, точна причина такого рішення невідома. Сама ексдепутатка не захотіла пояснити журналістам «Бахмут.IN.UA» здачу мандату, аргументувавши відмову від коментарів глибоким переживанням трагедії у Вінниці. Однак у документації міської ради зазначено, що вона пішла за власним бажанням. Зазначимо, до 2021 року Касперська обіймала посаду прессекретарки міської ради, але теж звільнилась без пояснення причин.

«Припинити достроково повноваження депутата Бахмутської міської ради 7 скликання Касперської Анастасії Петрівни, обраної у територіальному виборчому окрузі №4 за списком від Донецької обласної організації «Політичної партії «Слуга Народу», у зв’язку з особистою заявою про складання депутатських повноважень», – вказано у документі.

Прессекретар міської ради Бахмута Ганна Петрієнко-Полухіна, яка у 2021 році обійняла колишню посаду Касперської, також відмовилася коментувати звільнення своєї попередниці на цій посаді. Однак у розмові з журналістом «Бахмут.IN.UA» вона розказала, що протягом засідання постійно були проблеми з інтернет-з’єднанням. Імовірно, це вплинуло на якість зустрічі. Проте, за словами Петрієнко-Полухіної, Бахмутська міська рада продовжує виконувати свої колишні функції відповідно до закону України про місцеве самоврядування.

У документі, на який послалася політикиня, зазначено, що територіальна громада має повноваження приймати рішення про організаційні питання власної діяльності, проведення місцевих референдумів, надання особливих повноважень населенню, затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку територій. Також територіальна громада може всіляко розпоряджатися державними коштами та ресурсами із фондів, встановлювати податки, ліквідувати державні установи, регулювати земельні відносини тощо. Тобто, територіальна громада продовжує займатися всіма цивільними питаннями.

photo 5368703343725231126 w 7242e

Фото: Олександр Бабенко у Facebook

При цьому закон про військові адміністрації свідчить, що із затвердженням такого органу вся влада стає одноосібною і передається новому голові військової адміністрації. Петрієнко-Полухіна відмовилася прокоментувати цю суперечність, запевнивши, що депутати територіальної громади Бахмута мають такі ж обов’язки та повноваження, як і до введення воєнного стану.

Варто зазначити, що засідання депутатів міської ради відбулося сьогодні й у Краматорську. За даними пресслужби відомства, у засіданні взяли участь 32 депутати. Після того, як мер міста Олександр Гончаренко очолив міську військову адміністрацію, дію трудового договору з ним на колишній посаді припинили. Місце Гончаренка на сьогоднішньому засіданні посів Ігор Сташкевич.

photo 5370955143538916579 w 105fb

Фото: Краматорська міська рада

Другим ухваленим рішенням стало внесення змін до бюджету міста на 2022 рік. Підкоригувавши «Програму капітального, поточного ремонту та реконструкції багатоквартирних будинків житлового фонду міста» депутати перенаправили державні кошти на підготовку до зими в умовах війни. Зокрема планується відремонтувати частину покрівель житлових будинків.

Ще одне цікаве рішення – передача пам’ятника «одному з ідолів тоталітарного комуністичного режиму». Постамент вилучили у комунального підприємства «Друас», яке займається благоустроєм міста. Планується, що після оцінки вартості пам’ятника його продадуть через платформу Prozorro.

photo 5370955143538916581 w 54a64

Однак найважливішим рішенням, ухваленим під керівництвом Сташкевича, стало надання одноразової виплати сім’ям краматорських військовослужбовців, які загинули на фронті, а також забезпечення одноразової фінансової допомоги членам територіальної оборони міста. Але тільки одного добровольчого батальйону – №1. Про другий батальйон міста чомусь не згадується. 

«Місто живе та повинно жити. Комунальні підприємства, попри всі труднощі, працюють та забезпечують мешканців найнеобхіднішими послугами, як депутати, підтримали їх виділенням додаткових коштів», – заявила за підсумками засідання депутат Краматорської міської ради Наталя Тітомир.

Головне фото: Бахмутська міська рада

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]